Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Iranin johtajan ruumiskuljetuksen kylmäkontissa näkyy K-kaupan logoja – Teippaukset on jätetty poistamatta, kun kontti on myyty eteenpäin, Kesko arvioi

Helsingin Sanomien mukaan auto kuuluu irakilaiselle perheelle, joka oli hankkinut sen Pohjois-Irakista.

Iranin entisen ylimmän johtajan ajatollah Ali Khamenein hautajaissaattueessa on herättänyt huomiota se, että ruumista on kuljetettu mahdollisesti K-ryhmän kylmäkontissa. Keskolla ei ole tarkkaa tietoa siitä, miten K-kaupan logoilla varustettu kylmäkontti on päätynyt tällaiseen käyttöön. Kesko korostaa, ettei sillä ole asian kanssa mitään tekemistä.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.