Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Valtteri Bottaksen ja Sami Sykön kesävaatteet, Päijät-Hämeen festarit ja muut menot – lue ESS:n kesälehti ilmaiseksi koko kesän!

Martti J. Karin näkökulma | Venäjällä on sadan vuoden etumatka informaatiovaikuttamisessa

Neuvosto-Venäjän turvallisuuspalveluun Tšekaan perustettiin 1920-luvun alussa Disinformaatiotoimisto. Toimiston tehtävänä oli antaa väärää tietoa eli disinformaatiota Venäjän sisäisistä oloista ja vaikuttaa sillä länsimaiden sisä- ja ulkopolitiikkaan.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä ESS.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.