Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Valtteri Bottaksen ja Sami Sykön kesävaatteet, Päijät-Hämeen festarit ja muut menot – lue ESS:n kesälehti ilmaiseksi koko kesän!

Aerogeelin piti mullistaa rakentaminen myös Suomessa – hinta, lainsäädäntö ja rakentamisen trendit ovat hidastaneet sen yleistymistä

Asiantuntijoiden mukaan aerogeelille on käyttöä toistaiseksi lähinnä erikoiskohteissa. Ari Kähkösen koetalo on yhä kesken.

Moninkertaisesti perinteisiä villoja tehokkaampi lämmöneristys. Helppo työstää. Paras mahdollinen ääni- ja paloeriste. Avaruusaluksissa testattu.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä ESS.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.