Aiheet

Käyttäjätiedot

Käyttäjä:
Maksullinen sisältö:
Omat tiedot Kirjaudu ulos
Päijät-Häme

He valmistuivat Lahden ammattikorkeakoulusta - lista

Liiketalouden ja matkailun ala

Master´s Degree Programme in International Business Development, Master of Business Administration, tradenomi (ylempi AMK)

Hutzfeld Tiina, Mäntsälä; Kousa Janne, Lahti; Mochalova Daria, Lappeenranta; Oneto Sylvia, Orimattila; Orpana Olli-Matti, Lahti

Liiketalouden koulutus, liiketoiminta ja uudistava johtaminen, tradenomi (ylempi AMK)

Heiskanen Sanna, Villähde; Irri Tiia, Lahti; Joronen Sari, Lappeenranta; Kaukonen Noora, Tampere; Kemppainen Minna, Lahti; Koivisto Jatta, Espoo; Koivuniemi Tiina, Lahti; Perttula Outi, Lahti; Vartiainen Minna, Heinola; Viia Hanna, Helsinki

Yrittäjyys ja liiketoimintaosaaminen, tradenomi (ylempi AMK)

Leino Anja, Pukkila; Pyyhtiä Jaana, Hollola

Degree Programme in International Business, tradenomi (BBA)

Ms. Gribkova Anastasiia, St. Petersburg, Russia; Ms. Ignatovich Marina, Lahti; Ms. Nguyen Phuong, Helsinki; Mr. Popa Teodor-Catalin, Vantaa; Mr. Rathnayaka Chanuka, Lahti; Ms. Rusanen Lydia, Lahti; Ms. Tolonen Torralbo Maria, Madrid, Spain

Degree Programme in Business Information Technology, tradenomi (BBA)

Mr. Bui Khoa, Vietnam; Ms. Vo Anh, Lahti

Liiketalous, tradenomi (AMK)

Dahlström Sonja, Lahti; Haavisto Daniel, Tampere; Juppala Elias, Hämeenlinna; Järvinen Tuija, Lahti; Lehtonen Roosa, Lahti; Mäkinen Sanna-Maria, Lahti; Nurminen Severi, Helsinki; Pitkänen Jenna, Lahti; Rodriguez Oscar, Tampere; Villanen Jenna, Lahti; Virtanen Marika, Lahti

Kansainvälinen kauppa, tradenomi (AMK)

Blomberg Tuomas, Helsinki; Lindholm Tiina, Orimattila; Hiltunen Risto, Hämeenlinna

Liiketoiminnan logistiikka, tradenomi (AMK)

Simpson Julia, Lahti

Matkailuliiketoiminta, restonomi (AMK)

Laine Milla, Lahti; Santiesteban Aino-Maria, Lahti

Palveluliiketoiminta, tradenomi (AMK)

Kivinen Kirsi, Hollola; Miettinen Sina, Lahti; Sopanen Teemu, Helsinki

Tietojenkäsittely, tradenomi (AMK)

Nordsröm Viljam, Porvoo

Muotoiluinstituutti

Muotoilun ja media-alan uudistava osaaminen, muotoilija (ylempi AMK)

Sarajuuri, Noora, Helsinki

Muotoilu, muotoilija (AMK)

Aaltonen Anemone, Lahti; Alanen Jussi-Pekka, Lahti; Ala-Olla Lara, Helsinki; Carstensen Carita, Kerava; Eloranta Enna, Lahti; Hakosaari Saana, Lahti; Hintsala Tero, Lahti; Hirvonen Anne, Lahti; Johansson Oona, Helsinki; Kalliola Janne, Lahti; Kanto Topias, Nokia; Karhula Roosa, Lahti; Koistinen Mervi, Lahti; Kolinen Eevi, Helsinki; Komppa Pamela, Espoo; Lahikainen Anna, Helsinki; Laine Iiro, Lahti; Latvala Tuuli, Espoo; Laukas Pilvi, Lahti; Lehtiö Mari, Helsinki; Liman Jessica, Sipoo; Lundell Kerttu, Helsinki; Luukkonen Jani, Lahti; Lähde Ilona, Vaasa; Mehtänen Heidi, Lahti; Nordgren Iida, Lahti; Oinonen Mira, Lahti; Peltola Marika, Lahti; Rauta Meira, Helsinki; Rautio Anna, Lahti; Rita Martta, Lahti; Rognon-Sääski Susanna, Lahti; Saarela Henna, Helsinki; San Juan Nicole, Helsinki; Sivusalo Emma, Lahti; Sjöroos Cristian, Kirkkonummi; Strander Samuli, Lahti; Tolvanen Rosa-Mari, Liperi; Turunen Aurora, Espoo; Tyrväinen Anneli, Lahti; Wafin Ildar, Järvenpää; Vilkman Mirka, Lahti

Media-ala, medianomi (AMK)

Erkkilä Johannes, Espoo; Glithero Samuel, Helsinki; Hakkarainen Ella, Turku; Hepomäki Roosa, Imatra; Honkanen Sara, Helsinki; Hypén Heidi, Lahti; Isotalo Aku, Helsinki; Kilpinen Jere, Pori; Kivikataja Lauri, Helsinki; Kuusisto Valtteri, Huittinen; Laksola Venla, Helsinki; Leppäaho Sami, Lahti; Mononen Liisi, Lahti; Mäkelä Rasmus, Helsinki; Rimpelä Vilma, Tampere; Salovaara Kitty, Helsinki; Setälä Pauli, Helsinki; Siiki Vilma, Helsinki; Silakka Ila, Kannus; Sirén Camilla, Espoo; Suosalo Irene, Helsinki; Tilsala Toni, Lahti; Vilkman Janita, Lahti

Viestintä, medianomi (AMK)

Kiiskilä Jussi, Tampere; Tiainen Lauri, Helsinki

Sosiaali- ja terveysala

Master´s Degree in Social and Health Care Development and Management, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Ms. Kharel Kamala, Helsinki

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, sosionomi (ylempi AMK)

Aalto Katja, Lahti

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, fysioterapeutti (ylempi AMK)

Nevalainen Päivi, Orimattila

Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Nurminen Päivi, Lahti; Partanen Aleksi, Järvenpää; Pietilä Jenni, Lahti; Rosenberg Pia, Lahti

Lasten ja nuorten hyvinvoinnin turvaaminen, sosionomi (ylempi AMK)

Ekroos Ingeborg, Klaukkala

Fysioterapeutti (AMK)

Alasilta Saara, Loppi; Jokinen Erno, Lahti; Kinnunen Niina, Lahti; Kolari Joni, Lahti; Lampola Kaisla, Mäntsälä; Neuvonen Taija, Lahti; Puustinen Veera, Kotka; Rautiainen Henna, Hollola; Ruuskanen Reetta, Helsinki; Tenhunen Tiina, Hollola

Sosionomi (AMK)

Hokkanen Petra, Lahti; Karjalainen Kaisa Marja, Lahti; Kiviniemi Teija Kristiina, Hämeenlinna; Lindroos Erika, Kuusankoski; Pelto Emma, Lahti; Poikolainen Ella, Lahti; Rajamäki Jenni, Padasjoki; Ryöpäs Rosa, Lahti; Taulaniemi Liisa Marjukka, Lahti; Teittinen Hertta, Lahti

Degree Programme in Nursing, Bachelor of Health Care / sairaanhoitaja (AMK)

Mr. Adelere Rasheed, Lahti; Heikkurinen Sanni, Riihimäki; Ms. Kuparinen Rattiya, Lahti; Ms. Nguyen Khuyen, Vietnam; Ms. Nguyen Ngan, Vietnam; Ms. Tao Uyen, Vietnam; Ms. Zhou Lihong, Kiina

Sairaanhoitaja (AMK)

Haapaniemi Henri, Iitti; Harjamaa Lasse, Hollola; Huusko Noora, Orimattila; Hänninen Kari-Pekka, Jyväskylä; Kotta Taru, Lahti; Kovasiipi Sini, Lahti; Laitinen Lia, Lahti; Leppänen Sointu, Lahti; Leskinen Ville, Lahti; Pakka Katariina, Lahti; Saarela Katja, Lahti; Salmi Elina, Lahti; Semenova Ksenia, Kouvola

Tekniikan ala

Master´s Degree Programme in Information Technology, insinööri (ylempi AMK)

Eriksson Ulla, Kerava

Digitaaliset teknologiat, insinööri (ylempi AMK)

Yli-Kaitala Auli, Lahti

Uudistava johtaminen, insinööri (ylempi AMK)

Tunturi Timo, Helsinki

Kestävä kaupunkiympäristö, insinööri (ylempi AMK)

Hähkiöniemi Mauri, Jyväskylä; Iho Heini-Sofia, Vantaa; Meiseri Anni, Lahti

Kone- ja tuotantotekniikka, insinööri (AMK)

Kuusisto Lauri, Lahti

Konetekniikka, insinööri (AMK)

Janhunen Miika, Lahti; Juhola Jasper, Tuusula; Laitinen Julia, Lahti; Lähdemäki Juho, Lahti; Mäkiranta Jesse, Lahti; Polvi Ville-Pekka, Lahti; Seppänen Kai, Lahti; Sollo Joonas, Lahti; Suvisto Marko, Lahti; Tolonen Juha, Hollola; Vierikko Aleksi, Lahti; Virkanen Valentin, Hyvinkää

Materiaalitekniikka, insinööri (AMK)

Airola Valtteri, Kärkölä; Kivinen Nora, Helsinki; Mutanen Markus, Lahti

Tieto- ja viestintätekniikka, insinööri (AMK)

Haltsonen Santtu, Vantaa; Happonen Henri, Lahti; Hirvonen Lassi, Lahti; Iisalo Mika, Lahti; Kallioniemi Juha, Hollola; Kuparinen Johan, Lahti; Luoma Juha, Lahti; Manninen Nino, Lahti; Pasanen Minna, Lahti; Pellava Sami, Lahti; Rouvinen Olli, Lahti; Salmi Julius, Lahti; Stenhammar Noa, Lahti; Uotila Timsa, Lahti

Tietotekniikka, insinööri (AMK)

Aakala Jerry, Lahti

Energia- ja ympäristötekniikka, insinööri (AMK)

Hyttinen Mia, Heinola; Knuters Tuomas, Lahti; Launonen Petteri, Lahti; Manninen Taru, Tampere; Paajanen Vilppu, Lahti; Ruolahti Rosa, Lahti; Räsänen Juho, Lahti; Salminen Timo, Lahti; Suokas Noora, Kouvola

Aiemmin keväällä 2019 valmistuneet:

Liiketalouden ja matkailun ala

Master´s Degree programme in International Business Development, Master of Business Administration, tradenomi (ylempi AMK)

Ms. Aihaiti Maierhaba, Vantaa; Holmberg Terhi, Iitti; Kaaranen Marja, Hämeenlinna; Ms. Rava Khorshid, Lahti; Rossi Elina, Lahti

Liiketoiminta ja uudistava johtaminen, tradenomi (ylempi AMK)

Heinonen Annukka, Hollola; Kaipainen Eleonora, Lahti; Karetjoki Miia, Hollola; Kämppi Maria, Mäntsälä; Marttinen Tanja, Helsinki; Pham Jasmin, Vantaa; Pohjola Saija, Lahti; Pöllänen Laura, Hämeenlinna; Tervo Anna, Lahti

Yrittäjyys ja liiketoimintaosaaminen, tradenomi (ylempi AMK)

Helenius Hanne, Lahti; Laine Maija, Lahti; Parikka Hannele, Heinola

Degree Programme in International Business, tradenomi (AMK) / Bachelor of Business Administration

Ms.Badakhova Arina, Saint-Petersburg, Russia; Mr. Bu-Shakra Mikhail, Saint-Petersburg, Russia; Mr. Diep Hao, Vietnam; Ms. Do Linh, Lahti; Ms. Donchenko Anastasiia, Saint-Petersburg, Russia; Ms. Henriksson Jenniina, Vantaa; Mr. Klimentyev Ivan, Lahti; Ms. Kuleva Mariia, Petrozavodsk, Russia; Ms. Lee Daniela, Lahti; Mr. Lindfors Frans, Bad Homburg, Saksa; Ms. Mavritckaia Ekaterina, Lahti; Mr. Nechipurenko Dmitrii, Saint-Petersburg, Russia; Ms. Nguyen Ha, Hanoi, Vietnam; Ms. Nguyen Khanh, Vietnam; Mr. Nguyen My, Hanoi, Vietnam; Ms. Sogomonian Diana, Saint-Petersburg, Russia; Ms. Tumas Avelina, Espoo; Ms. Vu Hoa, Vietnam; Ms. Wang Shuzhen, Lahti

Degree Programme in Business Information Technology, tradenomi (AMK) / Bachelor of Business Administration

Ms. Kaseva Iuliia, Arkhangelsk, Russia; Mr. Zhao Jiangchuan, Lahti

Liiketalous, tradenomi (AMK)

Aalto Laura, Lahti; Enqvist Natalia, Lahti; Hakulinen Tiia, Lahti; Hietikko Jenni, Lahti; Hokkala Nina, Lahti; Härkönen Sami, Lahti; Ilmonen Jenni, Lahti; Julkunen Jenni, Lahti; Kaakkurivaara Noora, Lahti; Kallio Pauliina, Lahti; Kaskilahti Santeri, Tampere; Kehusmaa Noora, Tampere; Koljonen Antti, Lahti; Kolu Saara, Mäntsälä; Koskela Kari, Lahti; Kovanen Katri, Lahti; Kumpulainen Marjo, Hollola; Kuokkanen Emil, Lahti; Lahti Heli, Asikkala; Lamminen Annika, Lahti; Loihuranta Ulla, Lahti; Louhia Tommi, Lahti; Louna Henriikka, Helsinki; Lång Eemeli, Järvenpää; Minkkinen Heli, Lahti; Mäkelä Anton, Lahti; Niskala Hanna, Lahti; Nummela Kalle, Lahti; Palokangas Anna, Lahti; Pekki Pavel, Lahti; Pitkälä Inari, Lahti; Pukaralammi Maarit, Lahti; Rantanen Nina, Lahti; Riihijärvi Taavi, Lahti; Romppanen Henni, Lahti; Ruponen Patrik, Lahti; Salonen Timo-Jaakko, Tampere; Siuvatti Erja, Lohja; Sokka Mikko, Riihimäki; Tiilikainen Anni, Lahti; Tolonen Jaakko, Lahti; Vehviläinen Kirsi, Lahti; Vilen Aki, Lahti; Vilkman Toni, Orimattila; Väisänen Kaija, Hollola; Yrjölä Ella, Lahti

Kansainvälinen kauppa, tradenomi (AMK)

Backman Julia, Porvoo; Granberg Aatu, Pirkkala; Halme Timo, Lahti; Heino Niina, Lahti; Honkanen Valtteri, Lahti; Lehtonen Maria, Lahti; Nykänen Jonna, Lahti; Pirttijärvi Anna, Lahti; Pykälä Kaius, Lahti; Vihervaara Mikko, Lahti

Liiketoiminnan logistiikka, tradenomi (AMK)

Merdell Petri, Lahti; Mäkelä Ismo, Hollola; Seppänen Mervi, Iitti

Tietojenkäsittely, tradenomi (AMK)

Järvinen Juha, Lahti; Kinnunen Eetu, Lahti; Koistinen Jasmiina, Heinola; Koskinen Erkka, Lahti; Lahtinen Tuuli, Lahti; Leppilampi Sami, Haukipudas; Luhtamäki Jaakko, Lahti; Palola Lotta, Orimattila; Pohjonen Ville, Lappeenranta

Matkailuliiketoiminta, restonomi (AMK)

Havumäki Erika, Lahti; Kohonen Tiia, Lahti; Mononen Suvi, Lahti; Nieminen Eetu, Kouvola; Torri Seija, Kouvola

Palveluliiketoiminta, tradenomi (AMK)

Auranen Kaisa, Asikkala; Kataja Julia, Lahti; Kautonen Salla, Hämeenlinna; Patrikainen Irina, Mäntsälä; Peltola Elina, Helsinki; Pranovi Riccardo, Lahti; Puisto Roni, Loppi; Rajala Jani, Lahti; Taarasti Juho, Lahti; Uusi-Uitto Jade, Lahti

Muotoiluinstituutti

Muotoilu- ja media-alan uudistava osaaminen, muotoilija (ylempi AMK)

Alander Petri, Hyvinkää; Bühler Toni, Vantaa; Kohtala Rebekka, Tampere; Mäkinen Maria, Helsinki; Tullinen Kaisu, Lahti; Törmä Mikko, Parkano

Muotoilu- ja media-alan uudistava osaaminen, medianomi (ylempi AMK)

Nyqvist Pauli, Espoo; Tuulosniemi Susan, Espoo

Muotoilu, muotoilija (AMK)

Goman Ljuba, Lahti; Konttinen Tatu-Teemu, Helsinki; Leivo Anton, Helsinki; Leskinen Taru-Orvokki, Turku; Malila Mikael, Helsinki; Molin Toivo, Lahti; Nikander Pancho, Lahti; Yli-Suvanto Heidi, Oulu; Ylärakkola Aino, Ummeljoki

Viestintä, medianomi (AMK)

Ampuja Eliisa, Lahti; Hölttä Heidi, Vantaa; Jokinen Juha, Lahti; Järvenpää Christa, Lahti; Kantola Minna, Asikkala; Koivusalo Riina, Lahti; Kontio Riikka, Helsinki; Kumpula Hannu, Hollola; Lähteenmäki Harri, Tampere; Märijärvi Juha, Lahti; Nevalainen Sanna, Kotka; Niva Piritta

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Koivula Hanne, Järvelä; Pulkkinen Taru-Tuulia, Hollola; Putkonen Tiia, Lahti

Lasten ja nuorten hyvinvoinnin turvaaminen, sosionomi (ylempi AMK)

Jääskeläinen Hanna, Kellokoski; Mylläri Lassi, Helsinki; Nyman Johanna, Loviisa; Tikka Valtteri, Lahti; Unkuri Jani, Lahti

Lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistäminen, sosionomi (ylempi AMK)

Asikainen Laura, Lahti; Hägglund Freya, Hyvinkää; Paronen Henni, Lahti; Pesu Erja, Karkkila; Pohjoisvirta Henna, Lohja; Sissonen Laura, Kellokoski; Uimonen Tommi, Lahti

Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Mäki Sari, Hämeenlinna; Peltomäki Julia, Helsinki; Salminen Virpi, Myrskylä

Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen, fysioterapeutti (ylempi AMK)

Hänninen Anu, Lahti

Degree Programme in Nursing, Bachelor of Health Care / sairaanhoitaja (AMK)

Akreyi Kaveen, Lahti; Allidem Julie, Lahti; Dhakal Ranga, Nepal; Laakso Sara, Lahti; Lagat Gideon, Kenia; Muthoni Paul, Kenia; Rutich Bartholomew, Kenia; Vu Thi Ngoc Bích, Lahti

Fysioterapeutti (AMK)

Heikkinen Miko, Lahti; Hirvonen Emma, Lahti; Kemppainen Lassi, Lahti; Mehtänen Henna, Tuusula; Mustonen Pauliina, Lahti; Mikkonen Tanja, Lahti; Nissinen Olivia, Lahti; Pasanen Jaana, Kotka; Salo Helena, Tammela; Sinkko Anu, Hamina; Suokas Anni, Iitti; Vuorela Annukka, Helsinki

Sairaanhoitaja (AMK)

Ahola Suvi, Kangasala; Filipenko Victoria, Lahti; Forsman Annette, Lahti; Herala Virpi, Lahti; Kanniainen Jenna, Varkaus; Kelahaara Hanna, Orimattila; Kinnunen Iina, Asikkala; Klinga Hanna, Lahti; Kokko Anni, Lahti; Koljonen Laura, Lahti; Kontinen Tiina, Kotka; Kärkkäinen Aapo, Lahti; Lappalainen Aku, Lahti; Määttä Irina, Mäntsälä; Määttä Markus, Lahti; Nieminen Anton, Lahti; Närhi Jonna, Lahti; Pirilä Maria, Lahti; Polvi Katariina, Lahti; Raami Lauri, Lahti; Ranta Minna, Orimattila; Rantanen Tatu, Nastola; Reinikka Sanna, Lahti; Rentsch Elisa, Lahti; Repola Iina, Lahti; Salonen Katariina, Lahti; Silenius Essi, Vantaa; Styrman Sanna, Hollola; Suontausta Jani, Lahti; Tani Minna, Hollola; Tommiska Sari, Orimattila; Wahlsten Anne, Orimattila; Vekkeli Eevi, Lahti; Viuhkonen Tiina, Lahti

Sosionomi (AMK)

Aalto Nanne, Riihimäki; Arvaja Eeva, Lahti; Asp Rainer, Lahti; Harju Sini, Pukkila; Heino Annina, Lahti; Jalava Hanna-Mari, Lahti; Jäppinen Sina, Orimattila; Järvelä Johanna, Lahti; Jääskä Pauliina, Turku; Kangaskolkka Jonna, Rovaniemi; Kettunen Tiia, Lahti; Kiviniemi Petra, Lahti; Kokkonen Jenny Anniina, Hollola; Kolari Maria, Lahti; Koskiranta Marjo, Kouvola; Kähkönen Anna, Jyväskylä; Laajoki Peppi, Lahti; Lehtinen Tino, Lahti; Lindstam Johanna, Asikkala; Lindström Roosa-Maria, Turku; Mäkelä Heini, Lahti; Mäkinen Pentti, Hollola; Nieminen Kristian, Lahti; Paavolainen Ida, Lahti; Rautava Emma, Lahti; Sipiläinen Anu Marjukka, Lahti; Sipola Katja, Lahti; Stenlund Johanna, Lahti; Timonen Saara, Koria; Virinsalo Jere, Lahti

Tekniikan ala

Master´s Degree Programme in Environmental Technology, insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering

Ketonen Miia, Nummela

Master´s Degree Programme in Urban Sustainability, insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering

Ms. Alikhani Somayeh, Espoo; Ms. Rolina Vera, Lahti

Kestävä kaupunkiympäristö, insinööri (ylempi AMK)

Lahti Topias, Hämeenlinna; Tommola Marja, Turku; Vuorinen Tuula, Lahti

Älykäs teollisuus ja uudet liiketoimintakonseptit, insinööri (ylempi AMK)

Aaltonen Harri, Lahti; Anttola Teppo, Heinola; Mikkola Jenni, Lahti

Digitaaliset teknologiat, insinööri (ylempi AMK)

Manninen Kati, Lahti

Konetekniikka, insinööri (AMK)

De Szejko Marko, Järvenpää; Järvinen Markus, Lahti; Laitinen Joonas, Loviisa; Mukala Joona, Kouvola; Nyström Henri, Lahti; Penttinen Roope, Lahti; Siniteräs Jarmo, Helsinki

Kone- ja tuotantotekniikka, insinööri (AMK)

Jantunen Janne, Lahti; Karppinen Jyrki, Lahti; Mielonen Timo, Lahti; Rinkinen Jaakko, Lahti; Tolonen Kimmo, Lahti

Materiaalitekniikka, insinööri (AMK)

Järvinen Sakari, Kuhmoinen; Korhonen Marko, Lahti; Moilanen Matti, Puolanka; Packalén Ida, Järvenpää; Petuhov Viktor, Lahti; Talja Joel, Lahti; Vanhatalo Eveliina, Lahti

Puutekniikka, insinööri (AMK)

Tommola Sami, Hollola

Mediatekniikka, insinööri (AMK)

Puonti Ilkka, Lahti

Tieto- ja viestintätekniikka, insinööri (AMK)

Karppinen Lassi, Lahti; Kokki Topi, Lahti

Energia- ja ympäristötekniikka, insinööri (AMK)

Huhtanen Juuso, Järvenpää; Itkonen Veli-Pekka, Suonenjoki; Kankaala Jussi, Pukkila; Karppinen Ida, Lahti; Kostilainen Simo, Lappeenranta; Könönen Timo, Imatra; Mörttinen Ari, Lahti; Päivinen Mitja, Mäntsälä; Romo Olli, Lahti; Tarkkala Konsta, Helsinki

Ympäristöteknologia, insinööri (AMK)

Jäppinen Rita, Lappeenranta; Kärki Joel, Hollola; Moilanen Marisa, Lahti

Tämä sisältö on avoinna tilaajillemme.

Haluatko lukea koko artikkelin?

Tilaa ESS VerkkoPlus 1 kk 9,90 € ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa tästä 1kk
9,90€

Oletko jo tilaaja?

Mitä tunnetta juttu sinussa herätti? Vastaamalla näet, millaisia tunteita juttu herätti muissa lukijoissa.

Kommentit comments

Suosittelemme

Näitä luetaan nyt

Paikallismediat

Lue seuraavaksi