Aiheet

Käyttäjätiedot

Käyttäjä:
Maksullinen sisältö:
Omat tiedot Kirjaudu ulos
Päijät-Häme

Tässä ovat ESS:n levikkialueen uudet ylioppilaat - lista

Ylioppilastutkintolautakunta lähetti kevään tutkinnon tulokset lukioille keskiviikkona. ESS.fi listasi levikkialueen koulujen ylioppilaiden nimet.

Uusien ylioppilaiden nimet julkistetaan keskiviikkona. Kuva: Anssi Hietamaa

Ylioppilaslautakunta julkaisi ylioppilaskirjoitusten tulokset keskiviikkona. ESS kokosi yhteen uusien ylioppilaiden nimet Päijät-Hämeestä ja lähialueilta.

Tiirismaan lukio

Aalto Ada, Akkala Aarni, Bister Sakari, Ceder Tuomas, Forstedt Carla, Haikka Elina, Hako Aino, Halm Nanja, Halme Iida, Halme Jutta, Heinonen Tommi, Helander Iina, Heroja Lauri, Honkaharju Ella, Hovén Tuomas, Huotari Anna, Hurme Olli, Jokinen Sini, Jumaa Nuura, Juselius Leevi,  Kaislavuo Julius, Kalliokuusi Mimi, Kangina Maria, Kari Helmi, Karppinen Anniina, Karvonen Petja, Kettunen Elina,  Kozmin Niko, Kärkkäinen Rosemari, Lallo Iiro, Lempinen Pinja, Lilja Pyry, Lindevall Konsta, Liuksiala Vilma, Luukkonen Santeri, Malvikko Lassi, Mankila Nico, Manninen Aino, Martikainen Kaisa, Mehiläinen Regina,  Motturi Sofia, Mustonen Janne, Määttä Kaisa, Niemi Verna, Nieminen Oona, Nihtinen Auri, Nisonen Tuukka, Nuppuvaara Jenni, Nylund Emma, Ojanen Nico, Pajunen Alisa, Paljärvi Pihla, Palo Leevi, Parviainen Heidi, Pasanen Emma, Paukkola Niko, Pekkala Venla, Peräniemi Ida, Pesonen Kasperi, Piipponen Katariina, Pispa Eelis, Pynnönen Petteri, Päärilä Peetu, Rintala Veera, Rui Valtteri, Rundgren Nelly,  Salas Ella, Salmela Ida, Salmi Kaisa, Salokangas Julius, Sepponen Janne, Simola Ville, Sinkkonen Juho, St Louis Sofia, Suokas Eetu. Suontama Regina, Surakka Milla, Syväranta Saara,  Tenhunen Ronja, Tiira Anna, Toivainen Matias, Tuokko Veeti, Turunen Tapio, Tähtinen Lotta, Vashko Iida, Vesanen Juuso, Vierimaa Anni, Vilen Elina, Viljaranta Aada, Wallenius Nea, Wilenius Oskar.

Kannaksen lukio

Ahonen Sanja, Airola Ossi, Alanko Lauriina, Alhilwani Mohamad, Amosova Anita, Aro Sanni, Bask Frans, Bekkevold Kristoffer, Berilaj Eni, Dahl Olli, Dahl Tinja, Elina Lidia, Erimäe Auli-Heleene, Forsström Petteri, Goran Yusuf Rasid Solin, Haapamäki Aapo, Halonen Vili, Hartikka Topi, Heininen Katariina, Hietanen Ada, Hiltunen Elina, Hiltunen Jesse, Hokkanen Milla, Huhmarniemi Susanna, Hulkko Santeri, Hyyrynen Essi, Hyyrynen Otto, Hämeenoja Eveliina, Hämäläinen Onni, Iliev Marjaana, Ilmivalta Pinja, Janhunen Miro, Jansson Matilda, Jokinen Roope, Jokiranta Juho, Juhonen Tytti, Juntunen Erin, Juuti Anni, Kajander Erica, Kalenius Micaela, Kallio Leevi, Kalola Veera, Kanerva Joonas, Kangasaho Julia, Karhula Jasmin, Karjalainen Hilla, Karvonen Jere, Kauhanen Johanna, Kauppila Marko, Kemppainen Tiitu, Kerttula Reetta, Kiander Lilian, Kiljala Fiona, Kilponen Sara, Kirjonen Veikka, Kivi Roosa, Koivunen Katri, Komulainen Matilda, Koponen Veeti, Koskinen Niklas, Koskiranta Ella, Kotapalo Anna-Sofia, Kousa Jemina, Kuiri Alvar, Kumpulainen Lauri, Kurisjärvi Riina, Kutvonen Milja, Kärhä Maria, Laakso Laura, Laaksonen Fanni, Lammensalo Silja, Lappi Matias, Lehman Emily, Leinonen Eeva, Leminen Mia, Leppäkorpi Jarno, Leppänen Eevi, Leutola Eero, Lindeman Emilia, Lindqvist Maria, Louhelainen Olivia, Luomaa Samuel, Luopa Katri, Marjamäki Sami, Martikainen Jaakko, Mattila Melina, Mattila Moona, Miettinen Hanna, Moilanen Elli, Mourujärvi Pekka, Mäkelä Aaro, Nevalainen Linnea, Niemi Miika, Nieminen Venla, Ojanen Iida, Oksanen Susanna, Olkkola Eveliina, Parkkinen Ville, Partanen Oula, Patovuo Inka, Pelkonen Lilja, Peltonen Aleksi, Pohjanen Roope, Polus Luisa, Rajala Tiia, Rantanen Roosa, Raunio Aino, Reijonen Aksel, Rikkonen Helmi, Rinne Jemina, Rohesalu Anna, Romakkaniemi Saana, Romppanen Katariina, Ruponen Santeri, Saarinen Lauri, Salmensuu Heidi, Salo Aada, Salonen Nelli, Seppälä Jenny, Silenius Ira, Soila Eva, Stucki Emil, Sundén Emmi, Suontama Alisa, Sääskilahti Silja, Tammi Annika, Tanskanen Leevi, Teppola Phisinee, Terävä Iiris, Tiittanen Olli, Tikka Jemina, Toivola Ruutmaria, Tommola Markus, Turunen Nuutti, Uosukainen Rosa, Utriainen Iida, Uuskoski Julianna, Vesala Santeri, Vesterinen Mervi, Vilenius Santeri, Viljanen Santtu, Voronov Semen, Wallén Santeri, Ylitalo Valtteri.

Nastopolin lukio

Aalto Tino, Eskelinen Luca, Haimi Artem, Inkeroinen Arttu, Inkeroinen Ella, Joentausta Justus, Jokiniemi Markus, Kaartinen Otto, Kelo Olavi, Kinnunen Niklas, Kokkoniemi Samuel, Korppi Matias, Kotilainen Eetu, Kuha Jenna, Kumpulainen Niklas, Laine Jaakko, Laukkanen Onni, Lautala Leevi, Lehmusto Silja, Lindqvist Erika, Luukkonen Riku, Mohamad Deeb Rand, Nieminen Hanna, Piipponen Esa, Piironen Teemu, Roponen Veikka, Suokas Seela, Suominen Jasmin.

Nastopolin lukio, aikuislinja, kaksoistutkinto

Aarikka Taika, Ahonen Mirjam, Antonopoulou Chrysanthi, Back Nea, Humalainen Saku, Häme Marikki, Kangas Maria, Kaukanen Netta, Kokko Jessika, Kuoppala Venla, Kyllönen Julia, Laahanen Netta, Lehtinen Piitu, Lindgren Milla, Lohioja Inka, Murtomäki Alisa, Nieminen Terho, Niukkanen Joona, Olenius Anni, Rautiainen Amanda, Sintonen Olivia, Valjakka Hanna, Ylärakkola Oona, Äikäs Rea.

Vääksyn yhteiskoulu

Ahokas Veera Ilona, Assiep Hanna Joan, Havusela Maija Karoliina, Hämäläinen Aatu Eemeli, Jones Henry Rui-Yan, Jyrkiäinen Veeti Valtteri, Kallio Samuel Iisakki, Karppinen Amanda Kamilla, Karvonen Ella Ida Eveliina, Kataja Vivica Ida Emilia, Kinnunen Velma Vilhelmiina, Kirmonen Ina Aleksandra, Koivujoki Topi Tuomo Valtteri, Koskinen Rasmus Daniel, Krispijn Max Fabian, Kukonlehto Jaakko Konsta Mikael, Käyhkö Helmi Aurora, Laitinen Elisa Anniina, Lamberg Benjamin Samu, Lapinmäki Jimi Antero Henrik, Lilja Riina Marina Emilia, Liljeroos Micaela Antoinette, Manninen Eemi Aukusti, Mela Rosa-Orvokki Eleonoora, Meriläinen Lauri Mikael, Metsäkangas Mandi Lyydia, Moss Harry James, Mujunen Anni Mirjami, Naukkarinen Heini Katariina, Niemelä Sofia Katariina, Nieminen Teppo Tapio, Ojala Janina Helena, Ojala Milla Teresa, Rantanen Annukka Eveliina, Ronkainen Arttu Petteri, Rossi Leo Antero, Saari Hanna Susanna, Saarikko Tuuli Kristiina, Sarena Saku Tuomo Tapani, Senne Toivo Juhani, Siikonen Joona Sakari, Suomela Elina Alexandra, Suontama Sonja Auroora, Tapanainen Jesse Juhani, Tarvainen Jaana Irina, Töyli Helmi Emilia, Viitanen Kalle Kasperi Matias, Virtanen Toivo Kalevi, Wright Roni Antti Henrik, Yrjölä Pinja Henriikka, Örn Suvi Elisabet.

Lahden yhteiskoulu

Aaltonen Anna, Andstén Sinna, Anttila Ada, Arvela Oskari,  Arvelin Justus, Berg Wille, Brandt Joona, Efimenko Liubov, Eidstø Einar, Ferm Noora, Haakana Tatu, Haara Laura, Hakkarainen Ella, Hannola Anna, Haverinen Juho, Heikinheimo Anni, Heino Sofia, Heinrichs Camilla, Helin Iisa, Helin Noora, Hujala Milja, Huovinen Akio, Hyvönen Eetu, Hämäläinen Kaisa, Hännikäinen Nea, Ilen Sara, Ilmari Kaisa, Jalonen Johanna, Junes Mirjam, Jänis Niilo, Kajander Viivi, Kekkonen Joanna, Ketomaa Niko, Kettunen Hilla, Kettunen Pinja, Kivihaka Jatta, Knaapi Senni, Knuutila Sannamari, Koivisto Sini-Tuuli, Komonen Pia, Kontinen Anni, Koponen Valtteri, Kopra Ella, Kopra Matilda, Korhonen Ninni, Korkala Roosa, Korkkinen Anna-Karen, Koskinen Alisa, Koskinen Emma, Koskinen Niilo, Krigsman Sofia, Kukkurainen Riina, Kähkönen Maaria, Köngäs Katariina, Laitinen Venla, Lammensalo Sandra, Lampenius Max, Lappalainen Anni, Lehtinen Elsa, Lehtinen Emilia, Leinonen Tia, Lepola Emilia, Leskinen Alli, Liinamaa Leevi, Lindroos Sofia, Läspä Taru,  Ma Yejun, Makkonen Elias, Malin Aino, Marsala Matilda, Marttunen Emma, Mattila Jalmari, Mattila Joel, Mendelin Ella, Meritähti Melina, Mertanen Vilma, Myller Peter, Myllynen Jenny, Mäkihonko Jarel, Mäkinen Sara, Mäkinen Tiia, Määttä Anni, Nieminen Niko, Nieminen Oona, Nokelainen Nora, Nousjoki Santeri, Nykänen Pinja, Nöjd Helmi, Ojajärvi Viivi, Ollikainen Venla, Paavola Antti, Parkkonen Lauri, Partanen Minnea, Peltonen Tiia, Perälä Iisa, Pesonen Erkka, Poutanen Emma, Pulkkanen Mikko, Pulkkinen Tessa, Punkanen Kaisla-Kiisa, Puodinketo Lotta, Pynnönen Hanna, Pyykönen Jenna, Reunasalo Veera, Riiheläinen Riku, Rodina Elina, Räihä Pyry, Saarinen Eemeli, Sainius Aino,  Sairola Riku, Sakomaa Jemina, Salmi Annika, Salo Salli, Saraja Aili, Schiopu Bogdana, Serkelä Joakim, Sievälä Julia, Sihvola Veeti, Simola Amanda, Simola Anni, Sjögren Juuli, Soininen Sonja, Sundqvist Ida,  Säynäjärvi Elina, Taavila Anni, Tamminen Ida-Sofia, Tanhula Kalle, Tavi Pinja, Tiihonen Sanni-Maria, Toivola Henriikka, Torkkel Juho, Torvinen Juuso, Turunen Anniina, Vainio Juuli, Valkonen Roosa, Valtanen Veikka, Varis Mikko, Ventomäki Julia, Vesala Petra, Vesalainen Pinja, Viitala Rosanna, Viljakainen Roope, Virtanen Heli, Virtanen Venla, Volanen Josefina, Welin Moona, Ylikoski Tiia, Ylinen Eemeli, Zgurskaya Mirja-Leena.

Lahden yhteiskoulun aikuislukio

Blomberg Emma, De la Vega Kekkonen Erik, Hokkanen Riina-Aleksandra, Huovinen Siiri, Jokela Sanna, Karlsson Kalle, Kierikka Tommi, Koskinen Helmi, Kujala Tommi, Kytökorpi Casimir (kaksoistutkinto), Lahtinen Henri, Lintunen Ella, Louhelainen Janina, Mensonen Jenna, Oksanen Tanja, Oksman Ann-Matilda, Ollikainen Jenni (kaksoistutkinto), Ryhänen Jesse, Sorvisto Jasmine, Tahko Mia, Vähätalo Henrik (kaksoistutkinto).

Sysmän lukio

Hovio Katriina, Jokinen Essi, Junnila Emilia, Juutilainen Julius, Miettinen Jonna, Nuutinen Sofia, Seppänen Eveliina, Toivonen Hanna.

Heinolan lukio

Antinniemi Sanni, Apilainen Aleksi, Hansen Jenny (kaksoistutkinto), Hietalahti Tiia, Honkanen Henna, Hopeasaari Niklas, Hyvönen Riikka (kaksoistutkinto), Itänen Niko, Jukakoski Viivi, Järvinen Venla, Kankaanpää Aleksi, Kizilgedik Selda, Knaappila Valtteri, Kohopää Antti-Pekka, Kousa Tuomas, Kuurne Pauliina, Kylmänen Oona, Kääriäinen Jere, Lahtinen Jetta, Laine Åsa, Lapinjoki Sampo, Laxström Lotta, Lehto Rita, Liikanen Aleksi, Lind Iina, Lipiäinen Hanna (kaksoistutkinto), Lök Rosanna, Manskinen Otto, Marttila Milla, Mattila Vera, Mertsalmi Emmi, Mylläri Juho, Mäkiniemi Ella, Niskanen Sara, Nykänen Santtu, Paakkari Antti, Paakkinen Miki, Pekkarinen Janika (kaksoistutkinto), Pohjaväre Sara, Polus Eemil, Rantamäki Emmi (kaksoistutkinto), Rautaoja Kati, Repola Senni, Reunanen Sami, Ruuttula Veikko, Räsänen Marianne, Salonen Nonna, Sihvo Matias, Siltala Jenna, Stenroos Leevi, Suni Eevi, Toiviainen Vilma, Valasti Riku, Vilenius Arttu, Väänänen Emma.

Lahden lyseo

Aallonen Joni, Aaltonen Oskar, Aho Felix, Aho Roosa, Ahonen Juuli, Alabay Kadriye, Alanne Martta, Anib Kamil, Bersenev Nikita, Cömertoglu Helin, Danilova Liisa, Ekholm Oskari, Eklund Arttu, Forsström Otto, Granqvist Claudia, Gustafsson Ria, Gustafsson Venla, Haara Niklas, Hagelin Lotta, Hakkarainen Jonna, Halinen Veeti, Halme Vili, Hasanaj Melina, Haverinen Ilari, Heikkinen Minttu, Heinonen Joni, Heinänen Henni, Helenelund Tia, Henttonen Jutta, Hiltunen Julia, Hintikka Enni, Hokkanen Lari, Horelli Lotta, Hotta Jutta, Hurskainen Lotta, Häkkänen Otso, Hämäläinen Aino, Hämäläinen Miika, Hämäläinen Sara, Härmä Milla, Ignatius Sami, Jaatinen Jenna, Jantunen Jesse, Jokela Antti, Jokiniemi Erika, Jurvakainen Mira, Juvonen Arttu, Järvinen Jaakko, Järvinen Joni, Kaivola Kasperi, Kallio Bea, Kalliokoski Anna-Reetta, Kari Topi, Karjalainen Nea, Karttunen Auroora, Karttunen Niklas, Kaukinen Annamari, Kauppi Julia, Kauppila Pinja, Kauppinen Nestor, Keijonen Pinja, Kekkonen Ilona, Kemppi Elias, Keränen Nana, Kesola Sara, Ketola Leo, Kiiskinen Noora, Kinnaslampi Rami, Kivi Sofia, Kokkonen Riku, Kolehmainen Jasmin, Konttinen Katriina, Korkalainen Jenna, Koskelainen Helmi, Koskinen Jericho, Koskinen Lauri, Koskinen Linnea, Kotinurmi Daniel, Koukkari Ella, Kuisma Jasmin, Kupari Veeti, Kuusisto Daniel, Kyllönen Jasmin, Kytösaho Niko, Känkänen Essi, Kärki Aapo, Laakso Olli, Lahtinen Tytti, Laitinen Riku, Lampiselkä Laura, Laurila Jenni, Lauristo Kaspar, Lehtinen Janina, Lehtinen Kalle, Lehtonen Jasmin, Lehtonen Jonatan, Leppänen Sara, Levola Saku, Lillman Essi, Lindeberg Anni, Lindén Sara, Lumiaho Eevi, Luostarinen Eemeli, Lähteenmaa Mikko, Malinen Leevi, Malkamäki Ilmari, Mannila Lauri, Meiseri Milo, Melasniemi Olivia, Merenlahti Tuomas, Meronen Maija, Metsäranta Jesse, Mikkola Nea, Molander Laura, Multanen Jutta, Myllypakka Jimi, Mäkelä Anton, Mäkelä Ella, Mäkinen Mandi, Mäkinen Mette, Mäkinen Sofia, Mäki-Saari Reko, Mänty Bess, Niemimäki Kia, Nieminen Anni, Nieminen Jaakko, Nihtilä Aino, Niskanen Olivia, Nisula Alina, Nokelainen Jaakko, Nuoranen Laura, Nuutinen Niko-Petteri, Nykänen Iina, Nykänen Janne, Nykänen Joona, Nöjd Nenna, Ojala Justus, Ojala Lari, Oksanen Johanna, Olenius Otto, Ovaska Nino, Pankka Jere, Partanen Jasmin, Parviainen Sanni, Parvinen Pinja, Paulus Enni, Peltola Veera, Peltomaa Anni, Pentikäinen Riina, Pesonen Sara, Pesu Adalmina, Peuhu Elida, Popov Lauri, Poutiainen Tuukka, Pulkkanen Iida, Pulkkinen Roosa, Puurttinen Wilma, Pyyhtiä Inka, Pyykkö Miska, Pyykkönen Mona, Pyykkönen Oskari, Pyykkönen Tuomas, Pöysä Lari, Raaska Iida, Raatikainen Arttu, Raiski Kati, Rantalainen Jenni, Rantanen Julia, Rinne Maria, Rinne Sanni, Ruusuvirta Anette, Ryttäri Suvi, Rönkkö Kevin, Rönkkö Thomas, Saali Rosanna, Saarinen Lilli, Saarnia Sara, Salmi Annika, Salmi Eelis, Salmia Jasse, Salonen Sofi, Salovaara Elli, Savolainen Joni, Segersven Sanni, Sievilä Jane, Sihvonen Eemil, Sillanpää Milla, Sippola Jaakko, Sivén Jade, Skreosen Silje, Sore Neena, Sorvali Erkka, Suardi Suazo Deborah, Suhonen Henna, Sukuvaara Heikki, Suur-Askola Lassi, Suvipuro Iina, Takala Tommi, Tarvonen Tiia, Taskinen Aino, Tiainen Jenni, Tiainen Mika, Tiirikka Tomas, Tilli Noora, Torikka Julia, Tossavainen Pinja, Tulokas Hilla, Tuomaala Tiia, Tuomikoski Vili, Turtinen Henrik, Törmänen Siiri, Ulmala Veikko, Uusitalo Ida, Uusitalo Jimi, Vallius Anton, Varis Onni, Varis Vilma, Vehanen Milla, Vehviläinen Lotta, Vesterinen Sandra, Viljamaa Veronika, Vilkman Meea, Villanen Roosa, Virtanen Aapo, Virtanen Erika, Virtanen Teemu, Vähätalo Patrik, Wessman Nea, Westerlund Nelli, Ylitalo Sanna, Ylönen Ella, Åstedt Jutta, Östman Iida.

Orimattilan Erkko-lukio

Eerola Miisa, Immonen Peitsa, Jalkanen Jessika, Jeremejew Anette, Jääskeläinen Aada, Kaartti Karoliina, Kaurama Riku, Kernala Tia, Kokkala Konsta, Kovalainen Lassi, Kupsala Aleksi, Lampinen Isma, Lehtonen Elmeri, Leipola Elias, Leipola Samuel, Lohikainen Eveliina, Luojukoski Lauri, Nenonen Samuli, Niklander Aapo, Nikula Paula, Orava Veikka, Partanen Nuutti, Räikkönen Heidi, Salmén Ida, Seilo Juho, Tuominen Jami, Uotila Aino, Weckman Casimir, Westman Eevi.

Lahden Rudolf Steiner

Mirzeler Robin, Paavilainen Carita, Peltonen Pinja, Storlöpare Iida, Torppa Veeti, Hietikko Aliisa.

Padasjoen lukio

Jokela Jutta, Lahtinen Terhi, Munnila Eveliina, Mäkinen Rita, Syrjä Antti, Tähtinen Tessa, Viitanen Valtteri.

Itä-Hämeen opisto, Hartola

Nuurtomaa Laura, Puro Lauri.

Joutsan lukio

Elfvengren Patrik, Fågel Lotta, Kutramoinen Iiro, Laine Karita, Lehtinen Merja, Mannila Tommi, Nieminen Markus, Nurminen Viivi, Oittinen Oskari, Olkkonen Maria, Olkkonen Riku, Parkkonen Lauri, Piipari Pinja, Reinikainen Inkeri, Rundqvist Patrik, Tarhonen Elisa, Tarhonen Jani, Viro Elias,Weijo Valtteri.

Iitin lukio

Ahola Henrietta, Alinen Markus, Arponen Otto, Eloranta Sorja, Hokkanen Leevi, Jäppinen Väinö, Kalliola Elisa, Kannelniemi Noora, Kivinen Vilja, Kälviä Jussi, Laakkonen Timi, Laaksonen Emmi, Lehtonen Liida, Lindström Anni, Lintukangas Leo, Matilainen Jenni, Pasonen Jarno, Pelkonen Aapo, Piimäkorpi Mari,  Rossi Henna, Santala Rene, Talo Katri, Vainonen Aapo, Virtanen Jasmina, Welin Erik, Willberg Veera.

Hausjärven lukio

Ahlgren Henna, Ahola Outi, Härkänen Jimi, Karlsson Sara-Aurora, Kurkela Aleksanteri, Leino Axeline, Loppi Tuomas, Martin Jaakko, Mäkinen Roosa, Niemelä Erica, Näveri Janette, Pesonen Mimmi, Piipponen Amanda, Rauhamaa Topias, Suni Aino, Teppinen Viivi, Vihtonen Valtteri.

Askolan lukio

Ahola Sonja, Colliander Axel, Eloranta Jere, Erkkilä Katri-Maria, Hammar Heidi, Harjula Jarkko, Hautanen Mikael, Kuosa Venla, Laiho Lauri, Laitinen Oskari, Majander Mikko, Nurmi Eetu, Parmasuo Eero, Pennanen Oona, Romppanen Kyösti, Salminen Otto, Sula Tuomas, Tikkanen Weeti, Tuominen Hanna, Tran Quan (kaksoistutkinto), Humala Kalle (kaksoistutkinto), Komulainen Kosti  (kaksoistutkinto).

Kuhmoisten yhtenäiskoulun lukio

Achek Ali, Ahokas Tuuli, Hiidenkari Otso, Kiviaho Elina, Lantto Ida, Larinen Iida-Kaisa, Lesch Jade, Liehu Niko, Mäkinen Meri, Nurminen Vilma, Nuuttila Leevi, Poikala Aapeli, Säynätjoki Joonas, Vaskisalo Tapani, Vesa Emmi.

Tämä sisältö on avoinna tilaajillemme.

Jatka lukemista FC Lahden tarjoamana 2 vk maksutta!

Tilaa ESS VerkkoPlus 2 viikoksi maksutta ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa tästä 2 vk
0 €

Oletko jo tilaaja?

Asiasanat:

Kommentit comments
Tilaa ilmainen ESS.fi uutiskirje Saat kiinnostavimmat uutiset suoraan sähköpostiisi.

Suosittelemme

Näitä luetaan nyt

Paikallismediat

Lue seuraavaksi