Aiheet

Käyttäjätiedot

Käyttäjä:
Maksullinen sisältö:
Omat tiedot Kirjaudu ulos
Päijät-Häme

He valmistuivat Lahden ammattikorkeakoulusta - katso lista!

Kuva: Mirja Hussain

Tässä listassa kaikkien niiden valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet oppilaitokselleen luvan nimensä julkaisemiseen.

Lahden ammattikorkeakoulu

Liiketalouden ja matkailun ala:

Master's Degree Programme in International Business Development, tradenomi (ylempi AMK): Hoods, Johanna, Lahti ja Pakarinen, Taija, Lahti.

Liiketalouden koulutus, liiketoiminta ja uudistava johtaminen, tradenomi (ylempi AMK): Paananen, Teija, Nousiainen.

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutus, tradenomi (ylempi AMK): Lintunen, Tanja, Kouvola.

Degree Programme in International Business, tradenomi (BBA): Hagman, Karina, Lahti; Ms. Le, Ha Giang, Vietnam; Ms. Lieu, Chuc, Vietnam; Ms. Nguyen, Thi Dang Khoa, Lahti ja Tonttila, Roope, Lahti.

Degree Programme in Business Information Technology, tradenomi (BBA): Mr. Tran, Duy, Vietnam ja Mr. Phan, Cong, Hanoi.

Liiketalous, tradenomi (AMK): Alestalo, Minna-Maria, Lahti; Enckell, Miia, Helsinki; Grönblom, Camilla, Lahti; Haarala, Roni, Lahti; Hämäläinen, Juuso, Turku; Immonen, Jani, Lahti; Isoherranen, Juuso, Lahti; Isoranta, Miika, Helsinki; Kousa, Päivi Tuulikki, Espoo; Laitinen, Hanna, Jyväskylä; Laitinen, Sanna, Lahti; Mikkonen, Krista, Lahti; Mantsinen, Carolina, Lahti; Pulkkinen, Niilo, Lahti; Rehti, Heidi, Hollola; Romppanen, Reetta, Lahti; Rusanen, Ville-Petteri, Järvenpää; Sipilä, Niina, Lahti; Tynjä, Amanda, Lahti; Vahteri, Lauri, Tampere ja Ylenius, Sini, Hollola.

Tietojenkäsittely, tradenomi (AMK): Oinas, Joni, Lahti.

Muotoiluinstituutti

Muotoilu, muotoilija (ylempi AMK): Badwal Krista, Helsinki ja Huovinen Mika, Lahti.

Muotoilu, muotoilija (AMK): Aalto Sabiina, Vantaa; Ahonen Sini-Tuulia, Helsinki; Brofeldt Ville, Helsinki; Forsman Emilia, Helsinki; Halén Iiro; Heinonen Sara, Lahti; Helenius Roosa, Helsinki; Hertzberg Emma, Helsinki; Isto Aino, Helsinki; Ms. Ivanova Daria; Jokinen Heini, Helsinki; Jounila Ilari, Espoo; Karanka Kasimir, Lahti; Kerminen Noora, Helsinki; Kettunen Minttu, Lahti; Koskimäki Tomi, Helsinki; Kutvonen Hanna, Helsinki; Kuusniemi Maiju, Helsinki; Kymäläinen Sarianna, Lahti; Lakanen Ella, Helsinki; Langinen Maxim, Lahti; Leinonen Mikke, Lahti; Määttä Kati; Niskala Jenni, Lahti; Orrenmaa Vilna, Helsinki; Paatero Petra, Lahti; Paavola Teemu, Lahti; Peltonen Aleksi, Helsinki; Piipponen Pinja, Lahti; Putkonen Emmi, Tampere; Rantanen Hilda, Vantaa; Rinkinen Evi, Lahti; Räyhäntausta Oona, Helsinki; Saarivirta Peppi, Lahti; Salmi Peppi-Emilia, Lapinjärvi; Salminen Jenna, Lahti; Sellgren Tara, Lahti; Shaw Emil, Helsinki; Svahn Karolina, Helsinki; Tammivuori Inga, Helsinki; Taylor Helena, Helsinki ja Väyrynen Eeva-Leena, Puolanka.

Media-ala, medianomi (AMK): Aho Amanda, Helsinki; Ahonen Tero, Helsinki; Enegren Ida, Lahti; Jukkola Marjaana, Helsinki; Kinnunen Laura, Espoo; Kittilä Pauliina, Helsinki; Laivoranta Anni, Helsinki; Lyytikäinen Ella, Helsinki; Oja Taika, Helsinki; Okkonen Joona-Aleksi, Lahti; Piiparinen Maarit, Espoo; Suutarinen Mikko-Kasper, Helsinki; Tuppurainen Tuomas, Helsinki; Vauhkonen Katri, Helsinki; Virronen Jaana, Helsinki ja Vohlakari Joonas, Pori.

Viestintä, medianomi (AMK): Nyyssölä Julia, Helsinki ja Parkkonen Jukka-Pekka, Lahti.

Sosiaali- ja terveys

Sosiaaliala- ja terveysalan koulutus, sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, sairaanhoitaja (ylempi AMK): Mikkola, Iida, Kouvola.

Sosiaaliala- ja terveysalan koulutus, sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, sosionomi (ylempi AMK): Maisonlahti, Aino-Maija, Koskenkylä.

Fysioterapia, fysioterapeutti (AMK): Hynnä Sanna, Lahti; Kirjavainen Katja, Lahti; Sipiläinen Veera, Helsinki ja Tulppo Pilvi, Lahti.

Sosiaaliala, sosionomi (AMK): Hakala Ira, Hollola; Halme Oona, Lahti; Heino Katja, Lahti; Herranen Hanna-Mari, Savonlinna; Immonen Oona, Sulkava; Jakala Taru, Espoo; Jenu Sari, Helsinki; Jokinen Elisa, Kajaani; Kopra Terhi, Lahti; Kukkonen Satu, Humppila; Lampinen Salli, Lahti; Lehtisuo Päivi, Lahti; Naskali Maarit, Orimattila; Purho Teija, Kouvola; Pöyhönen Marika, Lahti; Räty Katariina, Helsinki ja Unelius Annika, Helsinki.

Degree Programme in Nursing, Bachelor of Health Care / sairaanhoitaja (AMK): Ms. Guo Zhaoyi, Helsinki; Ms. Kanyingi Mercy, Helsinki; Ms. Odhiambo Juliet, Kenia; Ms. Phan Thi Thu, Hanoi Vietnam; Ms. Rutto Mercy, Kenya ja Ms. Sun XianZou, China.

Hoitotyö, sairaanhoitaja (AMK): Aho Vilma, Kouvola; Anttolainen Selja, Lahti; Deppner Anniina, Vantaa; Grahn Kimmo, Lahti; Haapsaari Jonna, Lahti; Haukka Jenni, Padasjoki; Hiltunen Anna, Hollola; Huovila Sonja, Lahti; Härmälä Ida, Lahti; Jussila Reetta, Lahti; Juuti Krista Eveliina, Hollola; Järvinen Silja, Hausjärvi; Kyrkkö Tiina, Iitti; Kytölä Samuli, Alajärvi; Laiho Sara, Kutajärvi; Laine Janette, Helsinki; Lehtola Annu, Lahti; Lyytikkä Petri, Lahti; Lång-Heikkinen Miia, Kärkölä; Myrsky Ville, Lahti; Nyström Elina, Lahti; Pasanen Paula, Jyväskylä; Päivärinta Niina, Lahti; Rahkonen Pauliina, Lahti; Rask Sade, Lahti; Riihimäki Heini, Lahti; Räsänen Kirsi, Lahti; Salo Marjaana, Lahti; Salonen Jonna, Lahti; Silenius Milla, Lahti; Stöd Jenna, Lahti; Viljanen Anni, Sysmä; Äkräs Jenna, Lahti; Österlund Marianna, Lahti ja Öystilä Anna, Lahti.

Tekniikan ala

Master's Degree Programme in Urban Sustainability, insinööri (ylempi AMK): Enoksson, Tiina, Tammela.

Tekniikan koulutus, kestävä kaupunkiympäristö, insinööri (ylempi AMK): Kuuluvainen, Minna, Kuopio.

Tekniikan koulutus, digitaaliset teknologiat, insinööri (ylempi AMK): Lääveri, Harri, Heinola.

Tekniikan koulutus, älykäs teollisuus- ja uudet liiketoimintakonseptit, insinööri (ylempi AMK): Lindstam, Markku, Vääksy ja Salin, Jussi, Lahti.

Kone- ja tuotantotekniikka, insinööri (AMK): Aho Emma; Kurkela Jani; Utela Vesa ja Vilmi Jarkko, Lahti.

Konetekniikka, insinööri (AMK): Jaakonaho Sami; Kimpanpää Mikko, Lahti; Kivioja Eetu, Lahti; Kylliäinen Ida, Nastola; Lahtinen Aleksi, Lahtinen; Taavila Ossi ja Tinnilä Teemu, Lahti.

Materiaalitekniikka, insinööri (AMK): Hemilä Aino-Maija, Lahti; Hintsanen Jonne; Hämäläinen Teemu, Lahti; Lappalainen Matias, Jyväskylä; Niinimäki Juuso, Lahti; Nurminen Sami, Lahti; Oksanen Patrik; Rekula Juho, Lahti ja Tuuri Niko-Petteri.

Muovitekniikka, insinööri (AMK): Virtanen Heikki.

Tieto- ja viestintätekniikka, insinööri (AMK): Backman Jasmin; Huttunen Henri, Lahti; Kinnunen Aleksi; Laaksonen Mari, Lahti; Lakka Tytti, Kouvola; Pajuvesa Matias, Lahti ja Puurula Aki, Lahti.

Tietotekniikka, insinööri (AMK): Heinonen Ville, Lahti; Järvenpää Mira, Lahti; Karlsson Markus ja Sainia Teemu, Lahti.

Ympäristöteknologia, insinööri (AMK): Juutilainen Annakaisa ja Sippola Roope.

Energia- ja ympäristötekniikka, insinööri (AMK): Eskelinen Antero, Kerava; Kaikkonen Saku, Lahti; Karjalainen Johannes, Lahti; Keto Annariina; Kirjokivi Tomi, Lahti; Kouvo Joonas, Lahti; Nora Essi, Lahti; Ranta-aho Heli, Lahti; Räty Ilkka, Lahti ja Vainio Marika.

Aiemmin kevätlukukauden 2018 aikana valmistuneet:

 

Liiketalouden ja matkailun ala

Master´s Degree programme in International Business Management, Master of Business Administration, tradenomi (ylempi AMK): Ahonen Susanna, Lahti ja Immonen, Hanna, Lahti.

Master´s Degree programme in International Business Management Development, Master of Business Administration, tradenomi (ylempi AMK): Ms. Aziati, Peter Lamquaye, Hämeenlinna.

Liiketalouden koulutus, liiketoiminta ja uudistava johtaminen, tradenomi (ylempi AMK): Ahilampi, Anniina, Lohja; Solehmainen, Joel, Lahti ja Särkkä, Tuukka, Hollola.

Yrittäjyys ja liiketoimintaosaaminen, tradenomi (ylempi AMK): Eskelinen, Minnamari, Hyvinkää; Joenkoski Anne, Lahti ja Vihervuori, Hanna, Lahti.

Degree Programme in International Business, tradenomi (AMK) / Bachelor of Business Administration: Ms. Chekalyuk, Anna, Petrozavodsk; Grönlund Reetta, Helsinki; Juuti, Johanna, Lahti; Ms. Mochalova, Ksenia, Lahti; Nguyen, Dat Thinh, Lahti; Mr. Pavlyushchenko, Dmitriy, Saint Petersburg; Rantaniemi, Otto, Lahti ja Vilander, Jenni, Lahti.

Degree Programme in Business Information Technology, tradenomi (AMK) / Bachelor of Business Administration: Mr. Ali, Jason Paul, Birmingham; Mr. Cao Truong, Hoang Phuong, Lahti; Mr. Kunwar, Upendra, Helsinki; Mr. Niks, Hert, Paide; Nurmi Teemu, Hämeenlinna ja Mr. Tu, Zhechen, Huanggang.

Liiketalous, tradenomi (AMK): Ahonen, Krista, Lahti; Ahonen Noora, Lahti; Anttila, Jenni, Lahti; Auvinen Anna, Lahti; Blomqvist, Jari, Lahti; Förbom, Minna, Piikkiö; Haaja, Hilda, Lahti; Ikkala, Anna-Kaisa, Lahti; Ikäläinen, Milla, Heinola; Junninen, Juuso, Lahti; Järvinen, Jere, Lahti; Kanninen, Aleksi, Forssa; Karplund Riikka, Lahti; Kaukinen, Tiina, Lahti; Kelokaski Teemu, Lahti; Kiiski, Ville, Kerava; Kuhna, Anniina, Lahti; Kaipainen, Heini, Vantaa; Korhola, Terhi, Lahti; Laakso, Janne, Lahti; Landström, Maiju, Akaa; Laurén, Miitta, Lahti; Larjanne, Topi, Järvenpää; Leinonen, Maija, Tampere; Malinen, Laura, Lahti; Manninen, Pauli, Hankasalmi; Myllylä, Petra, Lahti; Oja, Onni, Turku; Ollikkala, Miia, Lahti; Olonen, Mariann, Vantaa; Pakkanen, Eetu, Lahti; Parjanen, Markus, Lahti; Partanen, Sami, Lahti; Paso, Ville, Lahti; Pasuri, Emilia, Riihimäki; Pihamaa, Kaisa, Lahti; Puuri, Jussi, Kouvola; Päiväranta, Miko, Orimattila; Rantakivi, Elina, Lahti; Reijonen, Jonathan, Lahti; Remes, Teemu, Lahti; Sairanen, Reetta, Lahti; Sundelin, Leena, Lahti; Suokas Marjut, Hollola; Suokas Maiju, Lahti; Tiukkanen, Henri, Lahti; Tohkanen Jani, Lahti; Veikkola, Eveliina, Lahti; Voutilainen Jasmiina, Vantaa ja Wirth, Sanna, Hyvinkää.

Kansainvälinen kauppa, tradenomi (AMK): Kosonen, Moona, Tuusula; Peltola, Henrika, Forssa; Toivanen, Kai, Hollola ja Virtanen, Aleksi, Helsinki.

Liiketoiminnan logistiikka, tradenomi (AMK): Rinne Toni, Kouvola ja Sallinen, Niina, Lahti.

Tietojenkäsittely, tradenomi (AMK): Gembege, Martin, Helsinki; Raski, Reino, Lahti ja Unelius, Mikko, Lahti.

Muotoiluinstituutti

Muotoilu, muotoilija (ylempi AMK): Heikki Miia, Oulu; Koivisto Vivi, Lahti; Lindfors Satu, Helsinki ja Turunen Jukka, Riihimäki.

Muotoilu, muotoilija (AMK): Hopponen Noora, Helsinki; Kauppinen Ilkka, Lahti ja Tiukkanen Marika.

Viestintä, medianomi (AMK): Iwaya Aya ja Vaalio Kai, Lahti.

Sosiaali- ja terveysala

Master's Degree in Social and Health Care Development and Management, sosionomi (ylempi AMK): Ms. Affine, Tigist Abera ja Ms. Quarshie, Cecilia Naadensua, Espoo.

Sosiaaliala- ja terveysalan koulutus, sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, sairaanhoitaja (ylempi AMK): Julkunen, Tuula, Paippinen; Lehmusvirta, Minna, Lahti; Mustapää, Ritva, Lahti ja Rantala, Susanna, Järvenpää.

Sosiaaliala- ja terveysalan koulutus, sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, sosionomi (ylempi AMK): Laitinen, Mari, Hollola; Pernu, Simo, Hollola ja Pohjola, Mikko, Lahti.

Sosiaaliala- ja terveysalan koulutus, sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen, fysioterapeutti (ylempi AMK): Wessman, Tea, Lahti.

Sosiaalialan koulutus, lasten ja nuorten hyvinvoinnin turvaaminen, sosionomi (ylempi AMK): Lemola, Katja, Lahti ; Sirkkunen, Sanna, Asikkala; Vauhkonen, Maija, Hämeenlinna ja Vento, Elina, Lappeenranta.

Sosiaalialan koulutus, sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen, sairaanhoitaja (ylempi AMK): Rounamo, Tarja, Salo.

Sosiaalialan koulutus, sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen, sosionomi (ylempi AMK): Mäkelä, Janika, Oulu.

Degree Programme in Nursing, Bachelor of Health Care / Sairaanhoitaja (AMK): Ms. Huang Jin Zi, Harbin; Mr. Karki Nabin, Nepal; Ms. Shen Jing, China; Turunen Essi, Lahti ja Ms. Zhu Zenghui, Kiina.

Fysioterapia, fysioterapeutti (AMK): Grefberg Milla Katariina, Jokioinen; Hakala Taru, Joroinen; Hannonen Linda, Salo; Hautamäki Henna, Mikkeli; Heinonen Elisa, Järvenpää; Illukka Henna, Lahti; Kannusmäki Piia, Vantaa; Kiminkinen Anni, Tampere; Matikka Taru, Riihimäki; Metso-Ojala Jonna, Iitti; Parviainen Jattanella, Lahti; Piipponen Oskari, Tampere; Pöntinen Saimi, Lahti ja Turtiainen Jenni, Kouvola.

Hoitotyö, sairaanhoitaja (AMK): Alkovac Ercan, Hyvinkää; Aspelund Nina, Lahti; Försti Suvi, Orimattila; Halinen Toni, Lahti; Hatanpää Niko, Lahti; Hauhia Elisa, Lahti; Heikkinen Katriina, Lahti; Hermola Veera, Heinola; Hirvonen Katja, Lahti; Huhtikangas Sanna, Orimattila; Jänisniemi Hanna-Mari, Lahti; Järvilehto Jonna, Lahti; Kivioja Mari, Lahti; Kumwong Sini, Lahti; Laakkonen Riikka, Lahti; Laaksonen Liisa, Hämeenkoski; Laiho Henna, Lahti; Lehtonen Viivi, Lahti; Miinalainen Reena, Lahti; Myllynen Mirka, Lahti; Nieminen Henna, Lahti; Niskavirta Annamaija, Orimattila; Nordmann Minna, Nastola; Piitulainen Joel, Ylöjärvi; Puolitaival Jutta, Lahti; Rinteelä Marja, Orimattila; Räisänen Maria, Tampere; Räisänen Moona, Lahti; Rämö Minttu, Lahti; Saarikoski Mirja, Orimattila; Saario Heini, Turku; Tehikoski Anne-Mari, Lahti; Uosukainen Nina, Lahti ja Vuorinen Linda, Lahti.

Sosiaaliala, sosionomi (AMK): Aeschlimann Janita, Lahti; Anttonen Minna, Lahti; Einonen Eveliina, Helsinki; Hagman Heikki, Lahti; Isosalo Anna, Vantaa; Kettunen Saija, Lahti; Kivimäki Mari, Hyvinkää; Koivuniemi Julia, Lahti; Kääriäinen Hanna, Hartola; Laitinen Milla, Vantaa; Lankinen Karita, Lahti; Leskinen Mariia, Kangasala; Linna Taiju, Lahti; Meder Emmi, Kouvola; Mäkelä Nelli-Maaria, Lahti; Numminen Veera Katariina, Orimattila; Perttula Kirsi, Lahti; Rajala Tuuli, Lahti; Salo Minna, Hollola; Suhonen Nina, Lahti; Takala Jere, Lahti; Talala Kristian, Lahti; Tanskanen Hanna, Lahti; Tanttu Essi, Lahti; Valve Teea, Lahti ja Virolainen Mira, Lahti.

Tekniikan ala

Master's Degree Programme in Environmental Technology, insinööri (ylempi AMK), Master of Engineering: Koiranen Jari, Lahti.

Tekniikan koulutus, älykäs teollisuus ja uudet liiketoimintakonseptit, insinööri (ylempi AMK): Nenonen, Severi, Lahti; Syvänperä, Petrus, Jyväskylä ja Visuri, Karita, Helsinki.

Tekniikan koulutus, digitaaliset teknologiat, insinööri (ylempi AMK): Tiirikainen, Pekka, Lahti.

Kone- ja tuotantotekniikka, insinööri (AMK): Honkatukia Pasi; Ovaska Tuomas, lahti; Saares Sanna, Orimattila ja Tuhkanen Jarkko, Orimattila.

Kone- ja tuotantotekniikka, insinööri (AMK): Orpana Sami.

Materiaalitekniikka, insinööri (AMK): Kortelainen Joel; Leskinen Jenna, Lohja; Leskinen Henri; Lindroth Mona, Asikkala; Paakkunainen Markus, Lahti; Pekkanen Mika, Kauhajoki; Saarentaus Janne, Vantaa; Saario Tiia-Mari, Lahti ja Toropainen Rasmus, Hyvinkää.

Mediatekniikka, insinööri (AMK): Myllymäki Olli, Lahti.

Tietotekniikka, insinööri (AMK): Karhunen Jesse, Asikkala ja Vartiainen Jyrki, Helsinki.

Energia- ja ympäristötekniikka, insinööri (AMK): Orola Anni, Lahti; Ovaskainen Julle, Mikkeli; Pokkinen Krista; Rantala Salla, Hattula; Särkkä Laura, Kouvola; Vainio Markku, Lahti ja Väisänen Petteri, Lahti.

Ympäristöteknologia, insinööri (AMK): Laukkanen Anna, Lahti; Salminen Saku, Orimattila ja Törrönen Joonas, Lahti.

Lisätty aiemmin kevätlukukaudella valmistuneet liiketalouden ja matkailun alalta kello 8.40.

Tämä sisältö on avoinna tilaajillemme.

Haluatko lukea koko artikkelin?

Tilaa ESS VerkkoPlus 1 kk 7,90 € ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa tästä 1kk
7,90€

Oletko jo tilaaja?

Kommentit comments
Tilaa ilmainen ESS.fi uutiskirje Saat kiinnostavimmat uutiset suoraan sähköpostiisi.

Suosittelemme

Näitä luetaan nyt

Paikallismediat

Lue seuraavaksi