Aiheet

Käyttäjätiedot

Käyttäjä:
Maksullinen sisältö:
Omat tiedot Kirjaudu ulos
Kotimaa

Onnea! Katso tästä ammattiin valmistuneiden nimet

Onnea valmistuneille! Kuva: Juha Peurala

Tässä listassa kaikkien niiden valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet oppilaitokselleen luvan nimensä julkaisemiseen:

Koulutuskeskus Salpaus

 

Humanistinen ja kasvatusala

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Vihinen Anitta, Lahti ja Välimaa Krista, Lahti.

Lapsi- ja perhetyön perustutkinto, lastenohjaaja: Haapsaari Petri, Lahti.

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto, nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja: Haakana Aliisa, Lahti; Harsia Camilla, Lahti; Heikkinen Pekka, Hämeenlinna; Juntunen Salla, Lahti; Kettu Tiina, Sysmä; Kylliäinen Jani, Kouvola; Näkki Joona, Lahti; Rantoila Janne, Lahti; Toivanen Tero, Lahti ja Veijalainen Henna, Lahti.

Kulttuuriala

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti: Jokinen Pauliina, Lahti; Keränen Linda, Heinola; Kiiskinen Pietari, Heinola; Kontula Kati, Iitti; Lahtinen Lasse, Heinola; Siekkinen Erik, Heinola; Vepsäläinen Timo, Heinola; Vepsäläinen Tomi, Lahti; Wikström Eppu, Heinola ja Virolainen Irina, Lahti.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani: Aartolahti Johanna, Orimattila; Adamova Irina, Lahti; Elonen Henna, Lahti; Erkan Tarkan, Lahti; Eskelinen Sini, Lahti; Harju Meeri, Hollola; Heininen Leena, Hollola; Kaikkonen Iita, Hollola; Karppinen Jarkko, Lahti; Kautiainen Marjut, Lahti; Koikkalainen Sofia, Lahti; Korkeakoski Ella, Hämeenlinna; Korkeamäki Sirkku, Lahti; Kostiainen Eelis, Lahti; Kääminen Taina, Lahti; Laaksonen Peppe, Lahti; Laitinen Heini, Lahti; Lebnaoui Hanna, Lahti; Lebnaoui Sonia, Lahti; Meliachenko Irina, Lahti; Mykkänen Sanna, Lahti; Nurkka Sanna, Lahti; Närhi Tuisku, Lahti; Ojansivu Suvi, Hämeenlinna; Pasanen Laura, Lahti; Pietiläinen Tiina, Helsinki; Päiviö Taija, Lahti; Ravi Miika, Lahti; Romo Juha, Lahti; Rytkönen Senna, Lahti; Rämö Vilhelmiina, Lahti; Rönkkö Aleksi, Hausjärvi; Saarinen Tom, Lahti; Saharinen Tuomas, Lahti; Salminen Neea, Lahti; Samarskiy Timur, Lahti; Sauranen Sanna, Lahti; Simonen Kati, Lahti; Vaittinen Lempi, Lahti; Varila Ulla, Lahti; Westman Teemu, Lahti; Viljakainen Katri, Lahti; Vuohelainen Topi, Orimattila ja Öhman Linda, Vantaa.

Musiikkialan perustutkinto, musiikkiteknologi: Huumonen Petri, Kerava; Laine Martta, Lahti; Nappu Nikolai, Orimattila; Nykänen Rami, Lahti ja Seppälä Mikko, Lahti.

Sirkusalan perustutkinto, sirkusartisti: Eklund Vilhelm, Lahti; Fieandt Ghia, Lahti; Keskinen Kanerva, Lahti; Langmoen Emma, Lahti; Napari Sini, Lahti; Pietala Nelma, Lahti; Santanen Salla, Lahti; Simola Helmi, Lahti ja Vatne Andreas, Lahti.

Vaatetusalan ammattitutkinto: Jääskeläinen-Loikkanen Kirsi, Lahti.

Luonnontieteiden ala

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi: Andronoff Eetu, Lahti; Haakana Nenna, Hollola; Hirvola Pekka, Lahti; Hälinen Tatu, Vantaa; Jokinen Ada, Lahti; Joukainen Nuutti, Lahti; Järvinen Kim, Lahti; Kumpulainen Eemeli, Lahti; Lappalainen Joona, Lahti; Leinonen Joonas, Lahti; Litmanen Juho, Hollola; Marttinen Anssi, Lahti; Mäki-Penttilä Aleksi, Lahti; Puustinen Joona, Lahti; Pöytäkangas Samu, Lahti; Repo Miika, Lahti; Salomäki Leo, Hämeenlinna ja Soikkeli Santeri, Lahti.

Luonnonvara- ja ympäristöala

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja: Aaltonen Essi, Hollola; Hautakorpi Emilia, Lahti; Juhola Anna, Lahti; Kekomäki Suvi, Hollola; Keskinen Riina, Kangasala; Koskela Mari, Hollola; Löppönen Roosa, Hollola; Mäkinen Pinja, Lahti; Peltovirta Ida, Lahti; Rantanen Veera, Sysmä + yo-tutkinto; Ruunu Miia, Lempäälä; Sarkapalo Johanna, Lahti; Sipponen Viivi, Helsinki + yo-tutkinto; Taipalus Milla, Orimattila + yo-tutkinto; Toivanen Essi, Vantaa; Veikkolainen Neea, Jyväskylä + yo-tutkinto ja Viitanen Vilma, Lahti.

Hevostenvalmentajan ammattitutkinto: Kallio Laura, Sysmä.

Kalatalouden perustutkinto, kalanjalostaja: Paavola Miika, Lahti ja Suviola Jouni, Lahti.

Kalatalouden perustutkinto, kalastuksenohjaaja: Mallenius Eemeli, Riihimäki.

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja: Loponen Susanna, Lahti ja Nekki Laura, Turku.

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja: Oksanen Lea, Asikkala.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja: Heinonen Janika, Lahti; Ikkala Essi, Kotka; Mikkola Viivi, Hirvensalmi ja Teimola Ira, Heinola.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Hakuli Inka, Lahti; Lilja Jiri, Artjärvi; Majuri Heikki, Hämeenlinna ja Tuukkanen Aleksi, Sysmä.

Matkailu-, ravitsemis- ja talousala

Baarimestarin erikoisammattitutkinto: Ikonen Tomi, Lahti.

Dieettikokin erikoisammattitutkinto: Alhola Sanna, Padasjoki; Eerola Heidi, Hollola; Härmä Tuula, Lahti; Kareketo-Greijer Terttu, Lahti; Nikula Pia, Asikkala ja Polvinen Henna, Hollola.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Abuosba Ahlam, Lahti; Ala-Tuuhonen Darunee, Lahti; Artell Iina, Lahti; Ertoila Merike, Hollola; Farhood Ali Afrah, Lahti; Hannolainen Alexandra, Lahti; Hassaan Faysal, Lahti; Helli Laura, Lahti; Hietaniemi Jukka, Lahti; Hotti Hatthaphan, Lahti; Ismael Dunya, Lahti; Jaksina Urszula, Lahti; Järvinen Inne, Lahti; Kalevo Ismo, Lahti; Kankkunen Jenni, Lahti; Kauppinen Angelica, Lahti; Koedjoi Sumistra, Lahti; Kokko Katja, Lahti; Korotkova Julia, Lahti; Kuznetsov Vadim, Lahti; Laakso Amabel, Orimattila; Laaksonen Kantarak, Lahti; Lohk Johanna, Kärkölä; Maliranta Jere, Lahti; Merzaee Zahra, Vantaa; Mohamed Ali Ismail, Lahti; Mäkelä Sonja, Lahti; Mäkinen Sini, Lahti; Opong Ebenezer, Lahti; Parviainen Jouko, Hollola; Pasma Salla, Lahti; Pekanmäki Otto, Lahti; Pelkonen Väinö, Lahti; Pelli Jenna, Lahti; Pulkamo Mari, Lahti; Ranta Ninni, Heinola; Romashkevich Olga, Lahti; Ryhänen Corazon, Lahti; Rämö Aki-Petteri, Lahti; Saastamoinen Tommi, Lahti; Sirén Susanna, Asikkala; Solaymanpoor Rabia, Lahti; Sorvisto-Karppinen Eija, Lahti; Talbonen Elena, Lahti; Tissari Minka, Hämeenlinna; Toivanen Juho, Lahti; Touru Niki, Lahti; Turunen Heidi, Heinola; Urizar Rodriguez Sebastian, Lahti ja Zaninka Bintu, Lahti.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija: Alaoutinen Mia, Lahti; Aspa Ilkka, Lahti; Haaja Noora, Lahti; Hartman Milla, Lahti; Ikola Alina, Lahti; Isberg Mia, Lahti; Jauho Sara, Orimattila; Kantaneva Ida, Lahti; Karppinen Ville, Lahti; Kaukanen Rosa, Lahti; Kurki Antti, Lahti; Lempiäinen Ada, Orimattila; Luukkonen Eeva, Lahti; Mikkola Jenna, Lahti; Pöyry Iida, Orimattila; Tanskanen Janette, Lahti; Toivakka Helmi, Heinola ja Vanhala Kiia, Kärkölä.

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja: Ahonen Maria, Lahti; Honkanen Sanna, Kirkkonummi; Kossila Sari, Hollola; Laine Jenna, Heinola; Salminen Henni, Lahti; Siira Nea, Lahti ja Tursas Satu, Lahti.

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja: Junphawadee Phurita, Lahti; Kärkinen Katja, Lahti; Nokkala Auli, Lahti; Pynnönen Pirkko, Lahti ja Tevajärvi-Gäddträsk Kirsti, Lahti.

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Kemppainen Asta, Lahti; Marttila Marjo, Lahti; Tammivuori Elena, Lahti; Toivonen Suvi, Asikkala ja Virtanen Sirkka, Sysmä.

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Kuitunen Milja, Joutsa; Leutola Pia-Tiina, Lahti ja Pasanen Henry, Lahti.

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja: Enqvist Sara, Hollola; Hirsimäki Petra, Lahti; Jäntti Titta, Lahti; Kanninen Karoliina, Lahti; Kettunen Niina, Hollola; Koski Pipsa, Iitti; Kruskopf Tiila, Lappeenranta; Kumpulainen Leena, Lahti; Lehto Jannica, Lahti; Moisio Venla, Lahti; Nurminen Jenita, Lahti; Saarinen Emilia, Mäntsälä ja Tirronen Anni, Lahti.

Matkailualan perustutkinto, matkailuvirkailija: Heinonen Elisa, Heinola; Holm Janette, Lahti; Hyttinen Eedit, Kontiolahti; Janatuinen Julia, Lahti; Kotivesi Janika, Lahti; Lahtinen Melina, Hollola; Leppänen Tiia, Sysmä; Martikainen Jasmine, Asikkala; Rintala Milja, Lahti ja Rossi Pirita, Lahti.

Matkailun ohjelmapalvelujen ammattitutkinto: Oksanen Päivi, Lahti; Rouquier Heidi, Helsinki ja Silva Pauliina, Mäntsälä.

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto: Tiihonen Sari, Hollola.

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto: Hakkarainen Minna, Lahti; Kupri Elena, Lahti; Rimpilä Satu, Hollola ja Rouhelmaa Tiina, Lahti.

Suurtalouskokin ammattitutkinto: Jokinen Minna, Lahti.

Muu koulutus

VALMA-koulutus: Ahmed Omer Mohammed Musa, Lahti; Al-Hajj Amr, Lahti; Alm Jami, Lahti; Alomeiri Mustafa, Lahti; Andelin Teemu, Orimattila; Andronova Liudmila, Lahti; Arslan Kadir-Mikael, Lahti; Back Ella, Lahti; Beski Yasmin, Lahti; Bursheva Kseniia, Lahti; Chernyshov Aleksandr, Lahti; Colak Enes, Lahti; Dikuka Lemfu Deborah, Lahti; Grigorev Mikhail, Lahti; Haimi Antonina, Lahti; Haimi Stas, Lahti; Hassani Fereba, Lahti; Heidari Mostafa, Lahti; Heinonen Essi, Lahti; Helminen Ella, Iitti; Ibrahim Azad, Lahti; Ibrahim Botan, Lahti; Ibrahim Morad, Lahti; Iso-Junno Kristian, Hollola; Järvelä Jose, Lahti; Katajamäki Saga, Orimattila; Kautto Daniel, Lahti; Kilkkilä Elina, Lahti; Kivimäki Juuso, Hollola; Kokko Kerttu, Lahti; Kukkula Tinka, Lahti; Kuparinen Lotta, Orimattila; Kurki Ronja, Espoo; Lantta Elisa, Hollola; Liukkonen Jenni, Lahti; Loukimo Pinja, Orimattila; Lukjanova Darja, Lahti; Malkavaara Salla-Mari, Lahti; Martikainen Markus, Lahti; Mohammad Ibrahim Maryam, Lahti; Mohammad Ibrahim Mehria, Lahti; Mujunen Lauri, Lahti; Munter Niklas, Lahti; Muona Netta, Lahti; Mustafa Mustafa, Lahti; Natalia Christine, Lahti; Nazari Fahima, Lahti; Niemitalo Elina, Orimattila; Novikova Ruta, Lahti; Nykänen Adamaria, Hollola; Paronen Elina, Heinola; Pelkonen Sami, Heinola; Phothitak Juthamach, Lahti; Raatikainen Roosa, Heinola; Rantanen Enni, Lahti; Rantanen Joanna, Lahti; Rautiainen Salla, Hollola; Saarnio Henrik, Lahti; Safari Fariba, Hollola; Safari Hedie, Lahti; Sairola Eini, Orimattila; Salonen Julia, Lahti; Siltala Niko, Lahti; Sjönberg Joona, Lahti; Suutari Jimi, Lahti; Säntti Jesse, Lahti; Taipale Venla, Lahti; Takamäki Mirjam, Lahti; Tarus Eunice, Kärkölä; Thammaket Nattasinee, Lahti; Tiensuu Janette, Tuusula; Tiihonen Emmi, Lahti; Tynjä Kim, Orimattila; Tähtinen Niklas, Lahti; Vainikka Anni, Hollola; Valderrama Sonoda Luis, Lahti: Virta Roosa, Lahti; Yassine Lilian, Lahti ja Yildirim Abdullah, Lahti.

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Aven Julia, Lahti; Enbom Oona, Lahti; Heimola Tia, Hollola; Itäsaari Rosa, Lahti; Keskiväli Neea, Hollola; Kuisma Krista, Lahti; Nieminen Jenna, Hollola; Pajala Mette, Orimattila; Parviainen Ronja, Espoo; Rekola Tinka, Hollola ja Silvennoinen Erica, Lahti.

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetiikkaneuvoja: Andronoff Mikaela, Lahti; Helin Maarit, Lahti; Kuparinen Janina, Lahti; Kärkkäinen Oona, Lahti; Nuutinen Alisa, Lappeenranta; Palvanen Tiia, Lahti ja Vuolento Vanessa, Lahti.

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi: Alikoski Ira, Lahti; Moisanen Julia, Lahti; Palo Marianne, Lahti ja Vanhala Elina, Lahti.

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Koiranen Maria, Lahti; Paaso Sari, Orimattila ja Rissanen Heljä, Janakkala.

Päihdetyön ammattitutkinto: Ahonen Marika, Lahti; Auvinen Tiina, Lahti; Halme Riina, Lahti; Konga Karoliina, Mikkeli; Korhonen Katri, Lahti; Leino Nina, Orimattila; Leppänen Marja-Leena, Lahti; Lindroos Anne, Hartola; Mallat Katja, Lahti; Saarenketo Heli, Mikkeli; Tuliniemi Aija, Lahti ja Varvikko Jenni, Lahti.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Borg Lea, Lahti; Donald Verna, Lahti; Durmanov Andrei, Lahti; Fält Sara, Lahti; Granberg Eveliina, Hollola; Halme Joonas, Lahti; Heilala Aleksi, Lahti; Heinonen Hanna, Lahti; Hiltunen Tuukka, Lahti; Holopainen Timi, Mäntsälä; Holpainen Toni, Lahti; Hyvönen Toni, Lahti; Hyypiä Sami, Orimattila; Häkkinen Vilma, Lahti; Igott Alexander, Lahti; Ikonen Tuija, Orimattila; Itäsaari Eve, Lahti; Jantunen Susanna, Hollola; Jumaa Sheima, Lahti; Junttila Susanna, Hollola; Jurvanen Sari, Kouvola; Järvinen Milla, Lahti; Kemppi Emilia, Orimattila; Kemppi Eveliina, Orimattila; Kirwa Francis, Lahti; Kivelä Iiris, Orimattila; Kivisola Netta, Hollola; Kivistö Saara, Lahti; Koivistoinen Teija, Lahti; Koponen Kia, Lahti; Koponen Mari, Lahti; Korjonen Inkeri, Riihimäki; Kortelahti Minna, Kangasala; Kosunen Jenni, Lahti; Kotiaho Miro, Hollola; Kuismanen Svetlana, Lahti; Kuittinen Tuomas, Hyvinkää; Kyrö Anni, Orimattila; Kytölä Nina, Sysmä; Laaksomaa Minttu-Maaria, Lahti; Laaksonen Silja, Lahti; Lahtinen Saga, Lahti; Laine Jenny, Lahti; Laukkanen Ville, Kerava; Lehtomäki Elias, Lahti; Leinonen Oona, Sysmä; Leppälä Eemil, Lahti; Lind Janne, Lahti; Luomala Roosa, Lahti; Luonela Lia, Lahti; Luotio Johanna, Kotka; Majidli Nazrin, Lahti; Mannerkivi Saara, Mäntsälä; Mannonen Jenna, Mäntsälä; Marttala Hanna, Orimattila; Meuronen Ada, Järvenpää; Mielonen Päivi, Heinola; Mohamad Hasina, Helsinki; Moilanen Eija, Riihimäki; Mäkelä Nea, Lahti; Niemi Eeva, Heinola; Nieminen Pinja-Rosa, Hollola; Niittunen Kirsi, Asikkala; Nättinen Satu, Lahti; Ollila Jonna, Lahti; Ora Cholthicha, Lahti; Paljakka Iina, Heinola; Pasma Senja, Lahti; Pastinen Linda, Lappeenranta; Pesonen Atte, Riihimäki; Peussa Tiina, Heinola; Phanphol Supaporn, Lahti; Pietinen Erika, Heinola; Pirinen Mary, Hollola; Porala Anne, Lahti; Pursiainen Santeri, Lahti; Pyykkö Sari, Lahti; Raita Kirsikka, Iitti; Rantala Henna, Lahti; Rantanen Lilia, Lahti; Rasimäki Aino, Lahti; Rautavirta Anne, Lahti; Roponen Otto, Lahti; Ropponen Anna, Lahti; Saarelainen Lotta, Hollola; Saarinen Jenna, Mäntsälä; Saarinen Lilli, Hartola; Saarinen Sofia, Lahti; Sakki Anne, Lahti; Sillansuo Mari, Hollola; Silvennoinen Julia, Lahti; Sipponen Heidi, Hämeenlinna; Sipponen Linda, Hämeenlinna; Stylman Heidi, Hartola; Tanskanen Sarianna, Hollola; Tast Erika, Hollola; Tenhunen Tiina, Lahti; Tillgren Atso, Lahti; Tommola Leena, Hollola; Tontti Elvira, Heinola; Tuominen Sanni, Lahti; Tähkänen Riina, Lahti; Vainio Anu, Karkkila; Valjus Annamaija, Lahti; Valkama Riikka, Lahti; Valkeavirta Terhi, Heinola; Valkokivi Oona, Lahti; Wallin-Pusa Emmi, Orimattila; Varkki Jenna, Lahti; Vento Kia, Lahti; Vento Rosita, Lahti; Viitala Eetu, Helsinki; Vikman Hannele, Heinola; Virtala Oona, Lahti; Wubuli Adiljan, Helsinki; Ylenius Linda, Hollola ja Zhou Xiaoxian, Lahti.

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto: Lindberg Paula, Lahti.

Tekniikan ja liikenteen ala

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Demnati Radi, Orimattila; Forsblom Kalle, Lahti; Forsman Jerry, Lahti; Halttunen Leevi, Joutsa; Hautakangas Viljami, Hollola; Hiltunen Kasper, Lahti; Juvonen Jere, Hollola; Järvinen Joonas, Lahti; Kallio Kasper, Lahti; Korhonen Iiro, Orimattila; Kämärä Ari-Pekka, Asikkala; Laaksonen Santtu, Hollola; Leinonen Jani, Hollola; Lilja Matti, Lapinjärvi; Mallenius Jussi, Sysmä; Merisalo Julius, Lahti; Nuuttila Sami, Hollola; Olin Antti, Lahti; Partanen Miro, Lahti; Pietilä Elias, Orimattila; Piironen Ajari, Lahti; Ranki Sakari, Uusikaupunki; Saaristo Veli-Juhani, Lahti; Sippola Nea, Lahti; Suomivirta Jens-Johan, Lahti; Sälpölä Esa, Asikkala; Talvinen Arttu, Heinola; Tamminen Anu, Padasjoki; Unga Andero, Lahti; Utala Santeri, Lahti; Vilander Santeri, Asikkala ja Vilja Jesse, Padasjoki.

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori: Anttila Iina, Lahti; Bragge Asta, Lahti; Dinc Deniz, Lahti; Halme Henna, Lahti + yo-tutkinto; Helkala Hanna, Lahti; Huuhtanen Heli, Mäntsälä; Juvonen Jere, Lahti; Jyrkäs Heidi, Lahti; Jäntti Suvi, Lahti; Jäppinen Susanna, Kouvola; Karhula Marjo, Hollola; Kivimäki Tanja, Lahti; Lindström Annika, Lahti; Liping Alar, Lahti; Lönnroth Juulia, Mäntsälä; Malmi Petra, Lahti; Norres Fanny, Lahti; Pajari Maria, Lahti; Palmroth Ella, Lahti; Parkinen Irina, Lahti; Patrikainen Anne, Lahti; Pekkala Satu, Heinola; Pihlgren Paula, Kärkölä; Rinne Johanna, Lahti; Sallinen Vera, Hollola; Salminen Laura, Hollola; Sipola Saara, Kouvola; Sällinen Jenna, Lahti; Tervo Alla-Leena, Lahti; Toivonen Elina, Lahti; Tsinovskaya Svetlana, Lahti; Uusitalo Mia, Lahti; Vallin Nonna, Lahti; Veijalainen Neea, Lahti; Veziko Irja, Lahti; Virtanen Katja, Lahti ja Virtanen Petra, Heinola.

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto: Lehtinen Olli, Hollola.

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Isokoski Henry, Lahti; Loppi Ilkka, Kouvola; Mäntynen Jani, Asikkala ja Pahkajärvi Juha, Lahti.

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja: Ahl Tatjana, Lahti; Helenius Suvi, Heinola; Hotti Hatthaphan, Lahti; Ikävalko-Ohvo Kirsti, Heinola; Koski Erika, Kouvola; Kräkin Heini, Lahti; Mantsinen Namwon, Lahti; Muukkonen Noojiam, Hollola; Ojaranta Laura, Asikkala; Rahmani Hawar, Lahti; Rautavirta Kati, Hollola; Sonla Nattharin, Lahti; Sukhanova Elena, Lahti; Sutinen Hannu, Lahti; Turunen Amporn, Lahti; Valkonen Supanida, Lahti ja Wongdang Wanppen, Orimattila.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja: Järvinen Joni, Lahti ja Raiski Joe, Lahti.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja: Airos Aleksi, Lahti; Halme Anssi, Lahti; Jantunen Jesse, Lahti; Nielikäinen Matias, Hollola; Oksanen Arttu, Orimattila ja Rautiainen Jarkko, Asikkala.

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja: Ikäläinen Elias, Lahti; Oksanen Timo, Hollola; Ruuhijärvi Tino, Asikkala ja Tuomisto Tuukka, Hollola.

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Heikkilä Pekka, Orimattila; Kalliokoski Laura, Hollola; Karhunen Olli, Heinola; Katajisto Topi, Lahti; Lilja Jasu, Orimattila; Liljeroos Tonja, Heinola; Nikkinen Kyösti, Orimattila; Poskiparta Jyri, Heinola; Poskiparta Roni, Heinola; Tihula Valtteri, Orimattila; Valyshkov Pavel, Heinola ja Vuorialho Eero, Lahti.

Kotitalouskoneasentajan ammattitutkinto: Björkman Samu, Helsinki ja Doukas Ari, Hollola.

Kylmäasentajan ammattitutkinto: Toivonen Eetu, Sysmä ja Varis Henri, Jyväskylä.

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti: Aaltonen Miia, Lahti; Huovila Katja, Lahti; Ibrahim Lawand, Lahti; Lehtimäki Marko, Pukkila; Manner Reima, Lahti; Peltola Salla, Hollola ja Vanonen Maiju, Lemi.

Leipurimestarin erikoisammattitutkinto: Malinen Minna, Vantaa.

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja: Helminen Valtteri, Lahti; Nevvonen Dmitrii, Lahti; Rantala Juuso, Hollola; Reinisalo Riki, Hollola; Saari Jyri, Lahti; Taipale Julius, Hollola ja Tulikov Ilya, Lahti.

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja: Kasakkamäki Lassi, Lahti; Patanen Miia, Mäntsälä; Pullinen Aleksei, Lahti ja Saarinen Risto, Padasjoki.

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja: Danielsbacka Milla, Kouvola; Haikonen Rasmus, Lahti; Kuusivirta Netta, Lahti; Kyllinen Krista, Hollola; Ledig Teemu, Lahti; Markoff Aleksi, Hämeenlinna; Melender Jukka, Lahti; Mäkinen Tuukka, Heinola; Paavilainen Aki, Lahti; Pitkänen Henri, Lahti; Puranen Titta-Maria, Lahti; Taipale Topias, Lahti ja Ylönen Samuel Johannes, Lahti.

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Elomaa Joni, Lahti; Elomaa Petteri, Hollola; Heinonen Timi, Hollola; Heinonen Tomi, Lahti; Honkala Juuso, Asikkala; Kader Hawkar Ata, Lahti; Kinni Miikka, Orimattila; Kleemola Topi, Lahti; Lahtinen Tuukka, Orimattila; Laine Lia, Hollola; Lallier Simo, Lahti; Lehtinen Jyri, Kärkölä; Leppänen Lauri, Lahti; Louhelainen Jukka, Lahti; Makkonen Sauli, Hollola; Oksanen Joonas, Lahti; Patama Niko, Hollola; Piironen Sami, Heinola; Polvela Pipsa, Lahti; Rantala Robert, Hollola; Rautavirta Hilda, Lahti; Rautiainen Aleksi, Lahti; Ruusunen Joona, Hollola; Siika Santeri, Lahti; Suontama Eelis, Hollola; Tapiola Santeri, Orimattila; Vehanen Ville Valtteri, Lahti ja Virtanen Joni, Lahti.

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari: Forsman Laura, Lahti; Haaksluoto Sari, Lahti; Huovinen Vilma, Lahti; Iso-Junno Jonna, Orimattila; Lerkkanen Janne, Heinola; Matikainen Miia, Lahti; Notkola Joanne, Lahti; Partonen Suvi, Lahti; Pyykkönen Jouko, Lahti; Tiilikainen Jenni, Hollola ja Yliniemi Mira, Hollola.

Puualan perustutkinto, puuseppä: Halme Lasse, Lahti; Jalal Arab Ahmed, Lahti; Karaste Minna, Mäntsälä; Kiiski-Apajainen Kati, Porvoo; Koivunen Kaapo, Lahti; Koskinen Karri, Hämeenlinna; Kähkönen Kasper, Lahti; Polvela Eemeli, Asikkala; Pöllänen Niko, Orimattila ja Rusare Mussa, Lahti.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Demidov Anatolij, Orimattila; Haaranen Joonas, Kärkölä; Henttonen Niko, Hollola; Järvinen Olli, Lahti; Järvinen Ville, Lahti; Kakko Elina, Lahti; Kosunen Jami, Orimattila; Lahtero Tuomas, Padasjoki; Lännenpää Satu, Hollola; Miinalainen Toni, Hollola; Nieminen Timi, Sysmä; Nurmela Aleksi, Hollola; Nurminen Eemil, Lahti; Toivanen Jami, Lahti; Tuiskula Noa, Lahti; Tuominen Niko, Heinola ja Vuori Kristian, Lahti.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja: Alatalo Jesse, Lahti; Ansaharju Aaro, Hollola + yo-tutkinto; Deriabin Mikhail, Lahti; Helminen Roope, Lahti; Juhola Emma, Lahti; Jäkkö Joonas, Lahti; Järvinen Eetu, Orimattila; Kemppainen Matti, Hollola + yo-tutkinto; Kiiskinen Otto, Lahti; Kosola Konsta, Lahti; Leimio Olli, Lahti; Nieminen Arttu, Orimattila; Pajari Niko, Lahti; Rajamäki Timi-Pekka, Orimattila ja Teivainen Nina, Orimattila.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Aaltonen Miska, Padasjoki; Heinonen Marjut, Lahti; Jetsonen Miro, Kotka; Järvinen Toivo, Heinola; Kuituniemi Leevi, Hollola; Mylläri Anu, Asikkala; Määttänen Timo, Heinola; Puolitaival Johannes, Asikkala; Rajala Janne, Lahti; Reinikainen Karri, Orimattila; Salovaara Ulrika, Lahti; Soukka Tuomas, Asikkala; Torikka Jesse, Lahti; Tuuri Jere, Heinola; Veijonen Lauri, Äänekoski ja Vesaaja Teppo, Lahti.

Talotekniikan perustutkinto, lämmityslaiteasentaja: Huovila Juha, Heinola.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Halttunen Alex, Hollola; Häme Niko, Padasjoki; Jaarinen Joni, Padasjoki; Rask Jere, Lahti; Riipinen Aleksi, Lahti; Sutinen Kalle, Lahti; Talvitie Akseli, Hollola ja Volanen Henri, Lahti.

Tekniikan erikoisammattitutkinto: Kuosmanen Petri, Pukkila.

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti: Heikkilä Sanna, Mäntsälä; Jauhiainen Ville, Lahti; Kernisalo Rasmus, Orimattila; Lahtonen Mila, Lahti; Miettinen Minna, Lahti; Tarvainen Janna, Lahti ja Törölä Jasper, Orimattila.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja: Granlund Emmi, Lahti; Kumpulainen Markus, Lahti; Mäkinen Joni, Lahti; Nokkonen Leevi, Lahti; Sorvo Kasimir, Lahti; Tiihonen Atte, Lahti ja Yli-Somero Aleksi, Lahti.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja: Aalto Jere, Lahti; Kauhala Jaakko, Hollola; Kekkonen Kalle, Lahti; Koskinen Panu, Lahti; Kurikka Otto, Lahti; Oksanen Juuso, Lahti; Pyyhtiä Olli, Lahti; Rakkolainen Teemu, Lahti; Saukko Aleksi, Lahti; Silvennoinen Oskari, Lahti ja Åke Tomi, Lahti.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Basak Atakan, Lahti; Nokkonen Leevi, Lahti; Vainio Eerik, Lahti ja Virtanen Jesse, Lahti.

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Kinnunen-Koivisto Anne, Lahti; Pitkäjärvi Marianne, Espoo; Raussi-Lehto Eija, Espoo; Saxberg Laura, Lahti; Suojoki Kaisa, Helsinki ja Tuomola Tarita, Vantaa.

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja: Eronen Joni, Lahti; Joutsenlahti Mari, Heinola; Koola Saara, Heinola; Laatikainen Milla, Heinola; Martikainen Saku, Heinola; Nokelainen Miika, Heinola; Peltola Rosa, Lahti; Pietiläinen Oskari, Jyväskylä; Rautanen Enni, Heinola; Rautio Sallamaari, Lahti ja Salo Sonja, Heinola.

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, verhoilija: Bayer Manuela, Hollola; Forssell Joseffiina, Lahti; Koivulehto Riika, Kangasala; Nyman Sanna-Mari, Lahti; Svensk Anu, Hausjärvi ja Vuorinen Leena, Valkeakoski.

Yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon ala

Johtamisen erikoisammattitutkinto: Dillström Hanna, Hollola; Grönblom Mari, Orimattila; Juujärvi Anssi, Rovaniemi; Järvelä Minna, Lahti; Jääskeläinen Pekka, Helsinki; Kauppila Liisa, Lahti; Klinga Kati, Heinola; Lahtinen Riitta, Orimattila; Lindholm Anne, Lahti; Lindroos Tomi, Lahti; Länkinen Tomi, Oulu; Manninen Sari, Lahti; Minkkinen Ismo, Nurmijärvi; Moilanen Kai, Hollola; Mäkelä Silja, Hämeenlinna; Naakka Teija, Heinola; Paananen Raito, Jyväskylä; Rautjoki Tuovi, Hyvinkää; Salmén-Puumalainen Kirsi, Lahti; Salonen Nina, Lahti; Sandström Sini, Vantaa; Satola Niklas, Kouvola; Sihvola Sanna, Mäntsälä ja Vänskä Olli, Kouvola.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Ahola Otto, Lahti; Ali-Pietilä Kirsi, Asikkala; Aliranta Veera, Lahti; Arbelius Janita, Hollola; Arharova Katrin, Lahti; Bergström Christin, Lahti; Elokannas Vili, Lahti; Eskola Julius, Lahti; Fält Jonna, Lahti; Haatainen Vili, Lahti; Hakuni Sinda, Lahti; Harala Jesper, Lahti; Haziri Lirinis, Lahti; Helander Riina, Hollola; Huhtala Matias, Lahti + yo-tutkinto; Huilla Niina, Lahti; Hynönen Lotta, Lahti; Izossimova Kati, Lahti; Jamil Shadi, Lahti; Juusola Anette, Lahti; Kajasjärvi Samu, Hollola; Kallio Kiia, Lahti; Karjalainen Aaro, Lahti; Keminen Roope, Hollola + yo-tutkinto; Keningi Igor, Lahti; Keningi Marianna, Lahti + yo-tutkinto; Kinnunen Toni, Asikkala; Kivistö Tuija, Lahti; Korajoki Juuso, Lahti; Koskinen Anna, Hattula; Kulbok Jelizaveta, Lahti; Kärkkäinen Jenna, Lahti; Kölli Aino, Lahti + yo-tutkinto; Köse Berat, Hollola; Laaksonen Nella, Hollola; Lagerblom Jerry, Espoo; Lagerbom Inka, Orimattila; Laine Oskari, Heinola + yo-tutkinto; Ledig Laura, Lahti; Lehtinen Mikko, Lahti; Lehtisyrjä Juuso, Lahti; Lehto Wincent, Helsinki; Leino Juho, Lahti; Lemmetty Jenni, Lahti; Liukkonen Suvi, Lahti; Louhelainen Jere, Hollola; Majava Jemina, Lahti; Mesiäinen Sari, Lahti; Mitikka Pekka, Lahti; Mulari Jari, Lahti; Mäenpää Rosa, Lahti; Niemi Suvi, Asikkala; Nieminen Alex, Lahti; Nieminen Roosa, Asikkala; Nieminen Tytti, Lahti; Oksanen Juho, Lahti; Peltola Sanna, Lahti; Peltola Sanni, Lahti; Peltola Sara, Helsinki; Piela Oscar, Lahti; Pietilä Wilma, Lahti; Pohjola Henri, Lahti; Rantanen Lauri, Hollola + yo-tutkinto; Rojanaburanon Supphakit, Lahti; Ruuskanen Satu, Heinola + yo-tutkinto; Saari Peppi, Lahti; Saarinen Emilia, Helsinki; Saengkaew Namphueng, Lahti; Salihi Flamur, Lahti; Salmela Jesse, Lahti; Salmi Elviira, Lahti; Salmi Janina, Lahti; Salminen Kasper, Hollola; Salonen Mikael, Lahti; Sandell Ossi, Lahti; Sergeeva Nadja, Lahti; Sillgren Joona, Lahti; Siren-Haikonen Satu, Hollola; Sironen Tomi, Helsinki; Suikki Sampo, Lahti; Teikari Susanne, Heinola + yo-tutkinto; Terho Niina, Lahti; Tiitinen Albert, Lahti; Tjurin Jimi, Padasjoki; Tops Kätlin, Lahti; Tuncer Türkan, Orimattila; Töyrälä Tiia, Lahti; Udalova Julia, Lahti; Vepsä Ida, Hollola + yo-tutkinto; Vesanen Santtu, Lahti; Willo Terhi, Lahti; Vuorimaa Jenna, Lahti ja Vuorio Jami, Lahti.

Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Ahola Ida, Nokia; Flück Henrik, Turku; Haapaniemi Jonne, Rovaniemi; Jormakka Tommi, Jyväskylä; Lappalainen Jari, Kuopio; Matilainen Atte, Hirvensalmi ja Viitaniemi Teemu, Vihti.

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto: Kattelus Kaija, Kouvola; Sandholm Ann-Mari, Nurmijärvi; Tuutti Matleena, Lahti; Ulmanen Arja, Lahti; Vesanen Jenni, Lahti ja Vuorio Maiju, Lahti.

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto: Ojala Paula, Lahti.

Myynnin ammattitutkinto: Häkli Luukas, Kuopio; Klemo Raili-Maria, Lahti; Koskinen Kaisa, Orimattila; Larinen Jasmiina, Lahti; Naukkarinen Olli, Lahti ja Saarinen Nelli, Lahti.

Taloushallinnon ammattitutkinto: Hiltunen Maija, Lahti ja Misukka Kiia, Lahti.

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Valkonen Laura, Hollola.

Suomen Diakoniaopisto, Lahden kampus

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja, vanhustyön osaamisala, lähihoitaja ja lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala, lähihoitaja: Ahonen Noora, Lahti; Gröhn-Suvela Tiia, Orimattila; Hannuksela-deCarvalho Lea, Lahti; Happonen Sari, Lahti; Hartikainen Riikka, Lahti; Heinonen Erika, Lahti; Hintsanen Oona, Lahti; Hämäläinen Eetu, Lahti; Hätönen Anna, Lahti; Jauhiainen Johanna, Hollola; Karstila Kirsi, Orimattila; Kekäläinen Mari, Hollola; Koponen Nico, Hollola; Koski Minna, Lahti; Kuisma Sisko, Heinola; Laitikas Minttu, Kärkölä; Laulajainen Daryll-Joyce, Lahti; Lehtonen Joose, Lahti; Lius Julia, Lahti; Luhtajärvi Eila, Orimattila; Luuri Saini, Hollola; Manninen Suvi, Jyväskylä; Martinmäki Erika, Lahti; Pahtaja Vilma, Kärkölä; Palokari Tytti, Lahti; Parkkila Jane, Lahti; Pietilä Eeva, Hollola; Pitkänen Marjo, Hollola; Riikonen Kalle, Hollola; Roos Elina, Lahti; Rosenberg Ilona, Lahti; Seppänen Janniina, Heinola; Tapanainen Jonna, Asikkala; Tervo Kirsi, Hollola; Turunen Anette, Lahti; Varjovirta Anne, Lahti; Virpiaro Petra, Orimattila; Virtanen Minnameri, Lahti; Virtanen Sari, Sysmä; Vuori Kiia, Lahti; Wickstrand Aki, Hollola ja Ylenius Anu, Lahti.

Lapsi- ja perhetyön perustutkinto, lastenohjaaja: Ahola Anni, Hämeenlinna; Järvinen Inka, Lahti; Kankaanpää Katri, Kärkölä; Karvonen Vera, Lahti; Laukkanen Minna, Lahti; Liinasaari Ella, Lahti; Matikainen Mira, Lahti; Nevajärvi Katariina, Orimattila; Niemelä Susa, Heinola; Nummi Diana, Lahti; Peuhu Senna, Lahti; Rosa Rosalina, Lahti; Rämö Minttu, Lahti; Soininen Ella, Kärkölä; Tonteri Aliisa, Lahti; Virinsalo Kalle, Lahti ja Weman Sanna, Hollola.

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto, nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja: Aropelto Janina, Juva; Aven Joni, Lahti; Björkbacka Jani, Lahti; Gustafsson Eeva, Lahti; Hietamies Sanna, Imatra; Hoikkala Markus, Lahti; Kanervo Jenna, Hollola; Lahti Jarkko, Lahti; Lahtinen Clara, Asikkala; Leskinen Antti, Lahti; Linnola Niilo, Hollola; Mattila Anne, Hämeenlinna; Rahkonen Jenni, Kotka; Rinkinen Milla, Lahti; Ruokonen Jani, Lahti; Saarinen Tuire, Lahti; Uustalo Jukka, Lahti; Vaittinen Tarja, Pälkäne ja Viili Heli, Lahti.

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto: Aronen Mari-Anne, Heinola; Haikala Emma, Kouvola; Häkkinen Emmi, Lahti; Karjalainen Heidi, Lahti; Meier Luana, Hollola; Myllylä Anni, Orimattila; Putikka Miia, Lahti; Tapola Helena, Hausjärvi; Valtonen Minna, Orimattila ja Virtanen Teija, Lahti.

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto: Halme Reija, Lahti; Harju Noora, Lahti; Hautalampi Minttu, Hollola; Hirvonen Kaisa, Heinola; Hurri Seija, Lahti; Kangasniemi Mirva, Lahti ja Kukkamaa Päivikki, Lahti.

Lahden konservatorio

Muusikko: Ahmas Juho, sellonsoitto; Helin Sirkku, viulunsoitto; Hiltunen Luukas, viulunsoitto; Hovi Tuomas, trumpetinsoitto; Kuikka Joonas, pianonsoitto; Lecklin Laura, huilunsoitto; Lipponen Camilla, klarinetinsoitto; Puhto Jaakko, kitaransoitto; Reentie Kalevi, lyömäsoittimien soitto; Sorvo Sampo, trumpetinsoitto; Turunen Reetta, viulunsoitto; Viitala Ilona, harmonikansoitto ja Virtanen Eemeli, trumpetinsoitto.

Aikuisten näyttötutkinto, muusikko: Alanko Elina, vapaa säestys (piano); Kivekäs Arttu, lyömäsoittimien soitto ja Kouvo Jouni, laulu.

Ammatillinen lisäkoulutus, kitaransoiton A-kurssitutkinto: Siitonen Roosa, kitaransoitto.

Tämä sisältö on avoinna tilaajillemme.

Haluatko lukea koko artikkelin?

Tilaa ESS VerkkoPlus 1 kk 7,90 € ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa tästä 1kk
7,90€

Oletko jo tilaaja?

Kommentit comments
Tilaa ilmainen ESS.fi uutiskirje Saat kiinnostavimmat uutiset suoraan sähköpostiisi.

Suosittelemme

Näitä luetaan nyt

Paikallismediat

Lue seuraavaksi