Aiheet

Käyttäjätiedot

Käyttäjä:
Maksullinen sisältö:
Omat tiedot Kirjaudu ulos
Kotimaa

Painaako kummityttö tai naapurin poika lakin päähänsä? Katso lista Päijät-Hämeen uusista ylioppilaista

Ylioppilastutkintolautakunta julkaisee tänään kevään uusien ylioppilaiden nimet. Kuva: Armi Salonen

Ylioppilastutkintolautakunta julkaisi perjantaina kevään uusien ylioppilaiden nimet. ESS.fi kertoo tässä listassa Päijät-Hämeen koulujen ylioppilaiden nimet.

Kannaksen lukio

Ahlstedt Janina, Ahtialansaari Oona, Alho Mirke, Anttila Lauri, Avaz Seda, Braun Jonna, Cihangir Taika, Finne Matilda, Haakana Laura, Haatanen Julius, Hahl Miina, Halme Susanna, Halonen Jaakko, Harju Anniina, Heiskanen Helmi, Heiskanen Timo, Helminen Lasse, Hirvonen Elina, Huhtinen Ida, Häkkinen Onni, Hämäläinen Emilia, Hämäläinen Jenni, Hämäläinen Riikka, Härkönen Eemeli, Ihalainen Iiro, Immonen Miisa, Immonen Miska, Irri Oona, Isomäki Juho, Jokinen Janina, Juhola Ilona, Järvelä Kasper, Järvinen Jutta, Järvinen Venla, Jääskeläinen Elina, Kaartti Emmi, Kaipainen Konsta, Kalliokoski Venla, Kanerva Matias, Kantoluoto Konsta, Kilpinen Senni, Kinko Irina, Kinnunen Santtu, Kivinen Veikko, Kiviniemi Sara, Kivistö da Costa Cabral Roberto, Koivisto Samuli, Kolehmainen Aleksi, Korkeamäki Jaakko, Kosonen Severi, Kuikka Hilja, Kulmala Tommi, Kuusisto Ilona, Kärkkäinen Iida.

Laaksonen Janne, Lahti Oona, Lahtinen Karo, Laine Emma, Laitinen Vili, Lankinen Joona, Lankinen Vanessa, Laukko Veera, Lehtinen Janika, Leisto Teemu, Leppäkynnäs Lenni, Leskinen Aaro, Lintukangas Emma, Mama Karin, Nevala Eetu, Nummela Ada, Ojala Miska, Okker Mikko, Paaso-Rantala Tuulia, Pakkanen Lotta, Pekanmäki Leevi, Pekari Mikko, Pettinen Petra, Pohjola Tomi, Pugatchev Aleksi, Pulkkinen Olli, Pyyhtiä Elli, Pyykönen Jasmin, Pätynen Satu, Qvick Sara, Raanoja Inka, Rahimi Abbas, Rahtola Arvi, Rantapere Oscar, Rask Fanni, Rauhala Tuomas, Rautanen Elias, Rekola Roosa, Reponen Sara-Tuulia, Riipinen Emmi, Ripatti Salla, Rosenberg Kristiina, Rosendahl Natalia, Ruiz Hannele, Ruonakoski Johannes, Rönnberg Miranda, Saari Maria, Saari Otso, Saarinen Topi, Saastamoinen Santeri, Salminen Harri, Salomaa Nora, Salonen Max, Seppälä Arttu, Simonen Nelli, Survonen Valpuri.

Tahvanainen Iisa, Takala Petteri, Tamminen Tytti, Terho Lauri, Tiihonen Markus, Toikka Valtteri, Toivonen Joel, Tommola Niklas, Tossavainen Pauliina, Tyni Joonas, Valkonen Ville, Varkka Nicholas, Verkkonen Mari, Vesanen Jasmiina, Vesterinen Veeti, Vihervuori Miia, Viitasuo Santtu, Vola Petra, Voutilainen Sallamari, Vuorinen Ahti, Vähä-Antila Viivi, Vänskä Lia, Wirlander Vilma, Ylinen Jerry, Änkiläinen Sonja, Österlund Niko

Lahden yhteiskoulu

Aalto Aleksi Alvari, Aaltonen Emmi Ida Agatha, Aho Rasmus Samuel, Ahokas Jasse Oskari, Ainasoja Ulrika Maria, Davodovskaja Regina, Ellonen Jessica Julia Linda, Eskelinen Anni Ellen Alisa, Grip Hedda-Leena Elisabet, Haaga Elina Ulriikka, Halme Elmiina Ida Johanna, Halme Minttu Ida Anneli, Heikkinen Henni Karoliina, Heikkinen Tuukka Eemeli, Heikkonen Aatu Kasperi, Helén Samuel Kaarlo Juhani, Hirsimäki Juuso Antti Matias, Hoffren Lassi Artturi, Hokkanen Milla-Mari Kristiina, Huovinen Pirkko Henriikka, Hämynen Amanda Nina Maria, Hämäläinen Saara Maria, Ihalainen Henriikka Linnea, Itälinna Valtteri Tapio, Jaatinen Valtteri Hemmo Aleksi, Johnsson Laura Anette, Jokinen Ida Emilia, Juonala Niini Nikola Johanna, Jäämaa Sanni Meeri Matilda, Kailaheimo Tiia Riina, Kaipia Sara Katariina, Kalenius Rebekka Nea Camilla, Kallio Veera Sofia, Kankkunen Iina Kristiina, Kankkunen Oona Eveliina, Karvonen Edith Alina, Kemppainen Jenna Hannele, Keski-Saari Sami Veikko, Kettunen Taru Tuulia, Kivi Meea Kaarina, Koljonen Jasmin Julia, Koponen Annina Pinja Susanne, Korhonen Ines Aune Olivia, Korte Jonathan Lee, Koski Lilli Katariina, Koskimaa Emilia Iida Aurora, Koutajoki Matleena Aili Katriina, Kumpulainen Bettina Wilhelmina, Kärki Sara Liisa Katriina, Kärkkäinen Katja Elina.

Laaksonen Oskari Eerikki, Lahtinen Emma Josefiina, Laine Iida Alina, Laitiainen Wilma Veronica, Laitinen Tuuli Henriikka, Lehtinen Pekka Oiva, Lehtinen Sanna Eveliina, Lepola Sade Tuuli Mirjam, Lilleberg Helmi Aino Karoliina, Lindman Siiri Katriina, Liukkonen Rasmus Juhani, Lukka Aino Loviisa, Lähteenmäki Lotta Kaisa, Makkonen Juho Joona Valtteri, Mikkonen Anton Max Alvar, Mäki-Saari Aaro Jaakko Sameli, Mäkinen Jasmin Rita Maria, Määttä Marikki Emilia, Napari Lauri Emil, Naroma Nea Janette, Nieminen Anu Maria Josefiina, Nilsson Veera Aliina, Nummela Jan Mikael, Nurminen Katriina Kukka-Maaria,

Pakkanen Neea Maria, Pekkala Jenni Kristiina, Peltola Nea Marjaana, Penna Roosa Rebekka, Pirinen Joel Iivari, Puustinen Nea Amanda, Päivähonka Salla Maaria, Ranki Mikael Felix Joonatan, Reichert Clara Rosa Regina, Rikkinen Reko Alvar, Rintala Janita Tuulikki, Roos Ida Annika, Ruolahti Miika Oskari Matinpoika, Räntilä Salla Eveliina, Salmela Leena Rebekka, Salmensuu Melinda Juli, Salmi Julia Josefina, Salonen Senja Maria, Santala Nelli Amanda Isabell, Saraja Eero Tapio, Sauramäki Pilvi Talvikki, Savolainen Monna Magdaleena, Savolainen Pinja Elisa, Simolin Kasper Gunnar, Sivonen Selina Ida Rosalina, Snåre Toivo Elias, Somero Atte Heino Kristian, Stepanova Tarja-Katariina, Suni Johanna Maria, Suni Satu Maaria, Suominen Elina Linnea, Suontama Joel Oskari, Suppula Jenna Stiina Karoliina, Suutarinen Ella Katariina, Särkinen Oona Karoliina.

Taavila Anni Elina, Takala Kristiina Anna-Maria, Tervo Jenni Helmi Inkeri, Tikkanen Elisa Krista Emilia, Tomminen Emilia Tuulia, Torpo Leena Maria Justiina, Torvelainen Venla Tuulia Wilhelmiina, Tuominen Krista Birgit Anniina, Tuppuri Lotta Marilla, Turunen Henna Julia, Vainio Veera Emilia, Valaja Akseli Eero Mikael, Valtonen Veera Hanna Maarit, Varis Lassi Heikki, Vastamäki Vilma Eerika, Vehniäinen Tuomas Ilmari, Veijalainen Anna Kristiina, Vento Cia Sofia Aleksandra, Vilen Moona Kamilla, Vilenius Oskari Joonatan, Viljanen Miska Matias, Vuorela Kira Julianna, Vähäkuopus Henna Sofia, Välimäki Anna Elina, Wang Hanna Rui, Wessman Henni Maria, Wessman Wilma Ronja Olivia.

Lahden yhteiskoulun aikuislukio

Enqvist Iina Annika, Halme Ronja Christiina, Helin Sirkku Pilvi Johanna (kaksoistutkinto), Ingelius Greta Tuuli Johanna, Jokinen Henriikka Julia, Juutilainen Jarno Tuomas, Järvelä Ronja Mikaela, Kankkunen Julius Artturi, Kirvesniemi Susanna Margareeta, Komulainen Taru Hannele, Lehtinen Petra Aleksandra, Liiri Linda Jasemin, Munter Karl Folke Emil, Mäenpää Aki Johannes, Oksajoki Janette Mirja Maria, Peuhkuri Helka Inkeri, Prepula Marianne Meri Tuulikki, Rotso Eetu Petteri, Salmela Teemu Tapani, Salo Eve Anniina, Tamminen Atte Joonatan, Tynys Tytti Maria Kristina, Viitala Ilona Maria(kaksoistutkinto), Vähälä Iiro Matias Kaarlenpoika.

Lahden lyseo

Aaltonen Juho, Arpiainen Annika, Ayarci Melek, Bekkevold Hilde, Bondarew Henri, Eerola Akseli, Eerola Lauri, Etholén Rosa, Göös Satu, Haakana Helmi, Haara Noora, Haataja Maria, Hakala Anita, Hakala Milja, Haljoki Nina, Heikkilä Anton, Heikkinen Valtteri, Heinonen Sasha, Hiltunen Milena, Holappa Elli, Hollo Helmi, Holopainen Nea, Honkanen Tomas, Honkimaa Sofia, Hyttinen Nella, Hyvärinen Roosa, Hämäläinen Iiris, Ihalainen Henna, Ihalainen Kalle, Jamkin Nikita, Jokela Salla, Jokipelto Noora, Jutila Toni, Juurinen Pyry, Jäntti Tipi, Järvinen Olli, Jõeäär Mario.

Kaasalainen Jenni, Kaikkonen Sara, Kainulainen Justus, Kajosmaa Jason, Kalenius Mimmi, Kaljunen Iida, Kallioinen Kea, Kantola Claudia, Kari Eemil, Karipohja Kiia, Kasanen Aleksi, Kauppinen Ilmari, Keituri Suvi, Kekkonen Kristiina, Kekkonen Maria, Kemppi Henrietta, Kemppi Oskari, Kemppilä Jenni, Kettunen Karoliina, Kiema Milla, Kilponen Rosa, Kinnunen Kristiina, Koivunen Anni, Koljonen Annika, Kolsi Netta, Kontio Johan, Kopra Vilma, Korhonen Heljä, Korhonen Iiris, Korhonen Jere, Korhonen Lilli, Korhonen Sonja, Koskelainen Oskari, Koskipalo Clarissa, Koskipalo Elisabeth, Kourunen Krista, Kuiri Aada, Kuitunen Robert.

Kukkonen Venla, Kukkula Oona, Kumpumäki Aino, Kurkinen Noora, Kuutsa Hilla, Käkönen Kalle, Kääriäinen Timo, Laaksonen Melina, Lahti Niko, Lahtinen Anton, Lahtinen Kristiina, Lahtinen Laura Sofia, Laine Mitri, Lampola Simo, Lantonen Lari, Laukkanen Anni, Laurila Iris, Lehtinen Lotta, Lehtovaara Leevi, Leppänen Saku, Lettojärvi Vilma, Lindfors Viljami, Linnanen Julius, Liuksiala Valtter, Loippo Sanni, Loisa Elsa, Loponen Ossi, Louhelainen Vili, Malinen Eero, Malinen Lauri, Malinen Miro, Malinen Oskari, Malinen Sampo, Marjamäki Jenni, Martinen Tim, Martins Mandi, Mertakorpi Santeri, Mustjoki Atte, Mäkinen Akusti, Mölsä Anna, Neiglick Robert, Nieminen Venla, Niemonen Eero, Niiranen Ville, Nousiainen Jenni, Nousiainen Julia.

Nuoranen Lotta, Nutchanart Amy, Ojala Elli, Olsamo Olli, Parkkinen Jesse, Paukku Sasu, Pelkonen Arttu, Pellinen Jiri, Pellinen Sanna, Pennanen Henrikki, Penttinen Riku, Pesonen Crista, Piela Wictor, Pirttikoski Vilma, Pirttiniemi Julius, Pohjola Anna-Sofia, Pohjola Jeremias, Poskiparta Jasper, Pyysing Iisakki, Päivärinta Leevi, Rantanen Tuukka, Ratilainen Emil, Rautio Antti, Rautio Milla, Reijonen Juho, Reinikainen Oona, Remes Elina, Rissanen Fanny, Riukka Akseli, Rotso Otto, Ruohonen Iina, Rämänen Alex, Räsänen Ranja, Rönkä Emma, Saalasti Emilia, Saalo Hanna-Mari, Saavalainen Sara, Saavalainen Sonja, Sainia Jere, Salakka Ursula, Savolainen Arvi, Selin Maria, Seppälä Aleksanteri, Seppälä Anni, Seppälä Sara.

Sillanpää Petrus, Sipiläinen Tiina, Sottinen Mauri, Starast Melisa, Suhonen Matilda, Sundén Mathias, Suni Jenna, Suokas Venla, Suominen Donna, Suslov Patrik, Syrjänen Alma, Taipale Eevert, Taipale Linnea, Taipalus Essi, Takku Mira, Takkunen Johanna, Talsti Otto, Tammi Sallamaari, Tanskanen Anni, Taunila Tyyne, Tenhunen Jenna, Tiainen Neea, Timonen Jenna, Toiviainen Kalle, Tuomi Leevi, Tuominen Silja, Tuononen Assi, Tuppuri Joona, Tynjä Camilla, Tähtinen Roni, Töyrylä Ira, Udd Saara, Ujkani Agnesa, Valanta Kerttu, Valjus Teuvo, Vanhanen Petra, Vapamaa Janette, Veijola Simo, Viitakangas Iida, Viitanen Markus, Vilander Inka, Vilenius Veera, Viljanen Tuuli, Virtanen Elina, Virtanen Kiia, Voutilainen Timi, Vuorinen Veikko, Weckman Verneri, Wiberg Veera, Ylönen Jutta.

Tiirismaan lukio

Aho Julia, Aho Meri, Airamo Pinja, Ansio Elina, Anttalainen Emma-Sofia, Asikainen Dani-Christer, Ben Lulu Leo, Dahlström Charlotta, Dahlström Laura, Etuaho Annika, Gongalo Dmitry, Haara Lotta, Hakomäki Joonatan, Halme Isa, Harmaala Onni, Heikkilä Veera, Heinonen Alex, Hiljanen Sara, Hippeläinen Toni Cristian, Hoviniemi Angelica, Ihalainen Erika, Ikäläinen Saara, Ilmivalta Ellinoora, Isojunno Alisa, Jaakkola Jussi, Juhola Topi, Jussila Riikka, Kaipainen Sonja, Kamula Elias, Kangasmäki Kalle, Kannonmaa Reea, Kettunen Neea, Kettunen Sanni, Kivistö Riku, Knuuttila Suman, Koho Juuso, Kontiainen Mika, Koskenheimo Anna, Koskimaa Eetu Sakari,  Koskinen Olli, Koukonen Patrik, Kukkula Atte, Kuokkanen Tino, Kupari Ville, Kärpälä Pinja.

Lahenius Lassi, Lehtinen Sini, Lehtovirta Petra, Lähteenmäki Lauri, Marjamaa Topias, Mazanikov Ivan, Melchy Aaro, Mesimäki Isa, Mesimäki Miska, Miikkulainen Aaro, Mikkelsson Viljam, Mäkinen Iida, Määttänen Henna, Mölsä Teemu, Niemi Nadja, Nieminen Neea, Nietosvuori Helmi, Nikkilä Tia, Ojanen Stella, Palkio Emilia, Paronen Aaron, Pellennec Iiris, Peltomaa Nelli, Pusa Lauri, Pänkäläinen Lauri, Raita Leevi, Reponen Paolo, Riento Silja, Ruhanen Inka, Rönkkönen Rebekka, Saarinen Eero, Saarnio Marianna, Saastamoinen Marika, Sahlberg Muusa, Saikkonen Sanni, Siitonen Elisa, Sinisalo Konsta, Sinisalo Kukka-Maaria, Sukhotina Daria, Sunnari Oona, Suominen Pauliina.

Tarula Samuli, Taylor Anna-Sophie, Tikkanen Onni, Tilk Margaret, Tuikkanen John, Turunen Henriikka, Vehola Annika, Vepsäläinen Otto, Viljamaa Roosa, Virtanen Aleksina, Virtanen Laura, Visuri Kati

Nastopolin lukio

Flekander Juulia, Haikonen Joona, Immonen Rebecca, Isoherranen Iida, Jäntti Maria, Kanninen Joonas, Kettunen Eemil, Koistinen Kristian, Koskela Alex, Koskela Julia, Kuisma Roosa, Kulju Milla, Könönen Mikaela, Laakkonen Reetta, Laatinen Senja, Lehtinen Miika, Manninen Okko, Martinen Tia, Nordman Sandra, Orelma Kalle, Pekkola Väinö, Pyrhönen Laura, Rautio Linda, Rautio Micke, Ristolainen Joni, Salmela Petra, Savolainen Sara, Sipilä Janina, Sorvisto Anniina, Suhonen Tommi, Suokas Veera, Tervonen Anna-Sofia, Tuominen Jessica, Varemo Mira, Vilamaa Taika, Vool Rasmus, Weeraratne Soila, Öysti Suvi.

Nastopolin lukion aikuislinja

Ansaharju Aaro, Enqvist Sara, Halme Henna, Heilala Aleksi, Holm Janette, Huhtala Matias, Keminen Roope, Kemppainen Matti, Korhonen Iiro, Kölli Aino, Lahtinen Saga, Luonela Lia, Pasuri Roosa, Pelkonen Väinö, Peltola Salla, Pulkamo Mari, Rantanen Lauri, Rantanen Veera, Rautiainen Aleksi, Sipponen Heidi, Sipponen Viivi, Sirén Susanna, Taipalus Milla, Veikkolainen Neea, Vepsä Ida.

Lahden Rudolf Steiner -koulu

Aakala Jimi Anton, Ahti Antti-Juhani Alexander, Autio Aarne Ilmari, Autio Lauri Tapio, Blomqvist Sebastian Rikhard Waldemar, Bordi Paavo Viljami, Evangelou Evangelos, Haikonen Onni Oskari, Hannus Marika Kristiina, Hulkko Sanni Sofia, Julin Linda Karoliina, Kajander Daniel Andreas, Kivekäs Oskari Nico Mikael, Korhonen Aaron Vilho Elias, Kuusisto Clara Elina Verica, Kuusisto Julia Sophia, Kvist Julia Anna-Maria, Lehtonen Nenna Emilia, Lähderinne Anne Hannele, Mändmets Rika Rebeka, Notkola Janette Julia, Ojanen Anniina Helinä Kristiina, Sederholm Siru Linnea, Sipponen Immo Ilari, Torppa Venla Tuulikki Metentytär, Vahanen Venla Liisa Helena, Vesanto Ruska Ria Alina, Villberg Tirliina Elna Katariina, Wiik Fanny Vanilja.

Kuhmoisten yhtenäiskoulun lukio

Heino Silja, Kähkönen Johanna, Poikala Roope, Simola Pinja.

Hausjärven lukio

Hiirula Nea, Hynönen Niilo, Juhola Joona, Karikorpi Topi, Karivieri Jussi, Laaksonen Jenna, Lalu Nenna, Leppänen Sonja, Lindroth Laura, Lindström Iida, Niemi Tomi, Piironen Aleksi, Pirtinaho Jasmin, Pohjola Janika, Saastamoinen Iida, Salmi Jenni, Salminen Topi, Saraja Aino, Soininen Samuli, Teppinen Valtteri, Tiitola Tapani, Virva Annastina.

Iitin lukio

Ahonen Petteri, Anttila Elisa, Dahl Anna, Eklund Kiia, Finskas Juhani, Hippeläinen Antti, Hoikkala Jenna, Holmström Adele, Hänninen Topi, Keinänen Ella, Koukonen Taneli, Kyrkkö Onni, Käki Simo, Lagerblom Jere, Lampinen Linda, Lavonen Elmo, Lehtinen Sanna, Lindén Veikka, Mertakorpi Anni, Pelkonen Otto, Peltonen Toni, Pitkänen Maija, Puukka Essi, Puukka Jenna, Puumalainen Taina, Rautell Antti, Rautiainen Veera, Rontu Mila, Ruuskanen Santeri, Savelainen Titta, Särkkä Henri, Töyrylä Elli-Noora.

Heinolan lukio

Aho Milla, Backman Anna, Busch Sebastian, Elokankare Dani, Eloranta Antti, Galay Roman (kaksoistutkinto), Hakulinen Lauri, Halla Jesse, Heikkilä Ville, Honkaharju Reea, Huuhtiainen Sara-Sofia, Hyyryläinen Eetu, Häkkinen Tuomas, Hämäläinen Oona, Javanainen Roosa, Junttila Aaro, Kalliokulju Tytti, Karhu Salla, Kavonius Anni, Kemppinen Anni, Kiselev Alina, Koli Katri, Kolunsarka Aleksi, Korva Noa, Koski Pyry-Pekka, Kuivainen Katri, Kuivalainen Veeti, Kytö Milla, Kässi Alvar.

Laine Oskari (kaksoistutkinto), Laine Sissi, Laukkanen Heta, Leinonen Ville, Lemettinen Jere, Leppäkorpi Mimosa, Lietzén Varpu, Liljaniemi Mikko, Mara Leevi, Markkanen Samuli (kaksoistutkinto), Mykrä Maiju, Mäkinen Annukka, Nenonen Viivi, Niemi Tuomas, Nikki Rosa, Nyrhinen Joonas, Oittinen Ida, Outinen Joni, Pajukko Topi, Patshijew Andrei, Paukkunen Anu, Pesonen Jami, Piira Martina, Raita Antti, Rautkoski Sonja, Riihikoski Antti, Ruuskanen Satu (kaksoistutkinto), Saari Severi, Salmi Oskari, Santala Otso, Seppänen Miro, Shepherd Sara, Sihvonen Joonatan, Suoknuuti Inna.

Takala Terhi, Talvinen Jenni, Tiitinen Mirjami, Tontti Mika, Tuukkanen Hanna (kaksoistutkinto), Uski Johanna, Vahala Kasper, Vainio Elna, Vesalainen Kasperi, Vinkka Annika, Virtanen Jesse, Volanen Iines, Vuori Jenna, Äyräväinen Tuuli.

Itä-Hämeen opisto, Hartola

Borén Ebba, Hyvönen Aapo, Korkala Volter, Ojanen Jessica, Sell Anton, Virtanen Topias.

Joutsan lukio

Aaltonen Iina, Ahola Kia, Fagernäs Peter, Fågel Anna, Haapala Erika, Heino Jiro, Huuskola Vilhelmiina, Kallio Sara, Kolari Anni, Koskinen Akseli, Kuitunen Erik, Paaso Mirjam, Sissoho Samba, Säynätmäki Veikka, Tabell Otto, Viro Loviisa.

Sysmän lukio

Blomqvist Ebba, Helminen Lauri, Ilván Tuomas, Jutila Antti, Korhonen Viljami, Linna Milla, Mäentalo Saara, Neva Kalle, Nieminen Veera, Nikki Pilvi, Nurminen Aleksi, Nurminen Henna, Ojala Aukusti, Pihamaa Senni, Salonen Tuuli, Seppänen Anniina, Suvimäki Anna, Toivonen Emmi, Toivonen Hilma.

Askolan lukio

Bergström Roni, Eklund Emma, Eskelinen Mervi, Eskola Elias, Felin Ville, Flinkman Leo, Friman Mitte, Grönlund Jimi, Halonen Joni, Honkanen Antti, Hämäläinen Roni, Kalilainen Emmi, Kalliojärvi Lauri, Kattainen Timo-Mikko, Kauppi Oskari, Kauppi Santeri, Kettunen Elisabeth, Laiho Leevi, Leppänen Teuvo, Lindberg Sonja, Linkoaho Daniel, Marttinen Jaakko, Mäkelä Miro, Mälkiä Kia, Nguyen Hang Ni, Nurmi Emil, Ohvo Joona, Olander Vera, Partonen Tiia, Puustinen Sanni, Rahkila Tommi, Räty Verneri, Salonen Niko, Sarka Aleksi, Toivonen Iita, Tuiskula Visa, Tuppurainen Tommi, Vallgren Jere, Valli Visa.

Padasjoen lukio

Ahonen Jenna Sara Maria, Alhola Ida Emilia, Hokajärvi Mikko Tapio, Karejoki Mikko Kalervo, Korelin Sofia Aleksandra, Kuisma Katariina Maarit Hannele, Laaksonen Emmi Sofia, Lahtinen Camilla Katariina, Leppäjärvi Janita Julia, Lindgren Emmi Ida Maria, Muje Anna Emilia, Nieminen Elina Elna-Maria, Parviainen Elli Anniina Eleonoora, Pieski Ola Samuel, Rajala Aliisa Aune Katariina, Rantanen Tuukka Taneli, Rouvila Oona Rosa Eveliina, Räsänen Amanda Karoliina, Simola Ida Wilhelmiina, Soutsalmi Matti Tapani, Suntela Mimmi Jasmin, Wallenius Cesilia Tiia-Maria, Jokela Jenna Susanna (aikuislinja)

Vääksyn yhteiskoulu

Ala-Hemmilä Nea, Ala-Viikari Anni, Drozzin Mikael, Gunasekara Rashitha, Halmelahti Lauri, Hyttinen Sami, Ihalainen Minda, Jensen Nadja, Juntunen Emma, Kanerva Joonas, Kaukoranta Inkeri, Kiviranta Aatu, Kiviranta Aleksanteri, Kolila Tiina, Korhonen Laura, Korhonen Pieti, Kärenmäki Tuike, Lehti Aleksi, Maasilta Neea, Mattsson Emmi, Metsäkangas Miikka, Mielonen Sini, Moisanen Joni, Mäki Outi, Nummi Juha, Ollila Mia-Sofia, Paju Tiitu-Lotta, Pakkanen Vilho, Pelkonen Pauliina, Penttilä Anni, Piikkilä Isabella, Pollari Annika, Rajala Anniina, Rantanen Jenna, Riihilahti Jonas, Riukka Siiri, Rowley Jimmy, Saarikko Titta, Saikkonen Jutta, Sauriala Elena, Savolainen Saija, Soini Noora, Taakala Nelli, Tanskanen Salla, Turunen Otto, Vanhatalo Iisakki, Virtanen Toni, Vuorinen Pekka, Wäre Nicke.

Orimattilan Erkko-lukio

Alhasto Roosa, Autio Elena, Björn Lea, Blom Alfred, Blom Patrik, Güven Sara, Heikkilä Jasmin, Helminen Ronja, Hilarto Mariella, Honkanen Iina, Hälikkä Oskari, Immonen Aksia, Järvinen Suvi, Kaltiainen Helmi, Kataja Tiina, Kettunen Essi, Kuisma Emma, Kuokkanen Roosa, Kärkkäinen Elena, Laine Pauli, Laitinen Lotta, Lappalainen Nelli, Lehtinen Veeti, Lindén Lydia, Lönnfors Robert, Mattila Marianne, Mikkeli Ville, Mynttinen Tiina, Mäkelä Kiia, Nevajärvi Miika, Nieminen Laura, Näräkkä Tomi, Pietilä Vilma, Pihlava Noora, Rantala Tuukka, Saaristo Markus, Salonen Anton, Seppälä Arttu, Seppänen Annastiina, Silvennoinen Otto, Soosilla Sire, Sundsten Toni, Tolonen Arttu, Tuiskunen Elina, Tuiskunen Kaisu, Tuoriniemi Mona, Uusitalo Aino, Viitikko Veeti, Vilkman Tuomas, Vuori Lenni.

Eiran aikuislukio (Helsinki)

Kari Sami, Heinola

Karkun evankelinen opisto

Kärkkäinen Mika, Kärkölä

Tämä sisältö on avoinna tilaajillemme.

Haluatko lukea koko artikkelin?

Tilaa ESS VerkkoPlus 1 kk 7,90 € ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa tästä 1kk
7,90€

Oletko jo tilaaja?

Asiasanat:

Kommentit comments
Tilaa ilmainen ESS.fi uutiskirje Saat kiinnostavimmat uutiset suoraan sähköpostiisi.

Suosittelemme

Näitä luetaan nyt

Paikallismediat

Lue seuraavaksi