Aiheet

Käyttäjätiedot

Käyttäjä:
Maksullinen sisältö:
Omat tiedot Kirjaudu ulos
Yleisurheilu

Viestikarnevaalitulokset

P 7-9 lk 4 x 100 m:

1) Ahtiala 48,37, 2) Salpausselkä 9EF2 48,86, 3) Orimattila 2 49,89, 4) Tiirismaa 49,92, 5) Kärpänen 50,09, 6) Salpausselkä 8EF1 50,93, 7) Salpausselkä 8H1 52,27, 8) Orimattila 1 52,29, 9) Salpausselkä 8DE2 52,63, 10) Salpausselkä 7H1 52,70, 11) Salpausselkä 7EF1 53,04, 12) Vääksy 2 53,50, 13) Kärkölä 55,32, 14) Salpausselkä 7EF2 56,67.

Erä 1: 1) Ahtiala 48,37, (Aleksi Koljonen, Erik Mäkelä, Justus Luonela, Aleksi Rajaniemi), 2) Tiirismaa 49,92, (Aksel Jalojärvi, Lauri Kallio, Lauri Kuru, Danil Schöder), 3) Salpausselkä 7EF1 53,04, (Milo Laakso, Rasmus Kaartinen, Rasmus Lari, Niko Haaja), 4) Vääksy 2 53,50, (Anton Riihilahti, Aleksi Raulahti, Daniel Kallio, Vesa Läylönen), 5) Kärkölä 55,32, (Thiwa Burawat, Joona Teppola, Max Markkola, Aleksi Ylhäinen), 6) Salpausselkä 7EF2 56,67, (Rasmus Saarinen, Luka Peuralinna, Luka Lemmetty, Topias Helle), Erä 2: 1) Salpausselkä 9EF2 48,86, (Miska Schroderus, Alex Rantala, Samuel Kouhia, Aleksi Pulkkinen), 2) Orimattila 2 49,89, (Juho Vartiainen, Aatu Alhomäki, Totti Väisänen, Erkin Basboga), 3) Kärpänen 50,09, (Leevi Vienonen, Teemu Salmio, Casper Stenros, Tuukka Koskinen), 4) Orimattila 1 52,29, (Miika Sirola, Teemu Peltola, Matias Gröhn, Rolle Sundholm), Vääksy DNF, (Manu Metsäkangas, Ville Liimatta, Eero Ala-Heikkilä, Totti Laakso), Salpausselkä 9DE1 DNF, (Topias Männikkö, Tuomas Kautonen, Jaakko Laakoli, Jare Vuorio), Erä 3: 1) Salpausselkä 8EF1 50,93, (Joona Hietamäki, Viljami Heinonen, Niko Munukka, Anton Mustonen), 2) Salpausselkä 8H1 52,27, (Oliver Ward, Santeri Pulkkinen, Anton Munukka, Kaarlo Kuusisto), 3) Salpausselkä 8DE2 52,63, (Heikki Koivisto, Miro Hirvonen, Arttu Lahti, Nikita Volkov), 4) Salpausselkä 7H1 52,70, (Onni Hänninen, Jose Mäkinen, Niklas Kovanen, Eemil Laamanen).

P 7-9 lk puistoviesti:

1) Ahtiala 9.43, (Artttu Tiainen, Roope Niskanen, Justus Luonela, Ville-Mikko Kalliokosiki, Erik Mäkelä, Vili Väkeväinen, Aleksi Rajaniemi), 2) Salpausselkä 9EF2 9.49, (Leevi Parantainen, Paavo Vironen, Miska Schroderus, Alex Rantala, Aleksi Pulkkinen, Simo Raaska, Samuel Kouhia), 3) Salpausselkä 9DE1 9.58, (Topias Männikkö, Emil Kujala, Jare Vuorio, Aatu Kilponen, Visa Lehtinen, Tuomas Kautonen, Kalle Munukka), 4) Yhteiskoulu 10.01, 5) Vääksy 10.03, 6) Orimattila 1 10.19, 7) Kukkanen 10.22, 8) Salpausselkä 8EF1 10.28, 9) Salpausselkä 8H1 10.31, 10) Salpausselkä 7H1 10.33, 11) Laune 10.33, 12) Tiirismaa 10.35, 13) Kärpänen 10.37, 14) Salpausselkä DE2 10.41, 15) Orimattila 2 10.42, 16) Kivimaa 11.22, 17) Salpausselkä 7EF1 11.24, 18) Salpausselkä 1 11.27, 19) Kivimaa 7 12.20, Salpausselkä 7EF1 DNS.

T 7-9 lk 4 x 100 m:

1) Salpausselkä 8EH 52,42, 2) Orimattila 1 54,28, 3) Salpausselkä 9DEF1 54,61, 4) Salpausselkä 7H 54,62, 5) Salpausselkä 9DEF2 56,17, 6) Kukkanen 57,15, 7) Kärkölä 57,55, 8) Vääksy 58,75, 9) Ahtiala 59,75, 10) Vääksy 2 1.00,76, 11) Orimattila 2 1.05,37. Erä 1: 1) Salpausselkä 8EH 52,42, (Veera Lehtinen, Sohvi Laine, Pinja Ruoho, Sini Rajaniemi), 2) Salpausselkä 9DEF1 54,61, (Nea Savola, Elsa Sulkinoja, Minea Hölsö, Juulia Inkinen), 3) Salpausselkä 7H 54,62, (Alice Koskelainen, Jenni Johnsson, Edith Rantala, Ella Haapasalo), 4) Salpausselkä 9DEF2 56,17, (Nea Ahonen, Amanda Sydänlammi, Anna Parikka, Wilma Virtanen), 5) Vääksy 58,75, (Nea Halttunen, Ilona Hakala, Säde Mielonen, Lotta Kivistö), 6) Orimattila 2 1.05,37, (Nelli Kiuru, Johanna Jylhämaa, Minttu Linneakoski, Anni Kokkonen), Erä 2: 1) Orimattila 1 54,28, (Ronja Laine, Wilma Viksten, Kamilla Kaartti, Pinja Kuosmanen), 2) Kukkanen 57,15, (Iiris Alakärppä, Ella Perttilä, Noora Gustafsson, Elsa Jormalainen), 3) Kärkölä 57,55, (Senja Roos, Nea Rehn, Julia Ropilo, Minttu Mäntylä), 4) Ahtiala 59,75, (Sofia Korhonen, Venla Metsävuori, Veera Väisänen, Jessica Armstrong), 5) Vääksy 2 1.00,76, (Jessika Oksanen, Iida-Maria Tuomainen, Vilma Tanskanen, Wilma Vesterinen).

T 7-9 lk puistoviesti:

1) Salpausselkä 8H 11.32, (Venla Lindström, Nea Mustonen, Sohvi Kallinen, Henna Takki, Jessi Lehtonen, Sohvi Laine, Sini Rajaniemi), 2) Yhteiskoulu 11.39, (Ilona Määttä, Saara Mäkiaho, Aada Hämäläinen, Kiia Lehtinen, Veera Koskinen, Milka Ukkonen, Minea Mannerkivi), 3) Salpausselkä 7H 11.42, (Jenni Johnsson, Alice Koskelainen, Senni Nurmi, Bea Taipale, Eveliina Alaranta, Edith Rantala, Sanni Koivisto), 4) Orimattila 1 11.55, 5) Salpausselkä 9DEF2 12.00, 6) Kärpänen 12.02, 7) Vääksy 12.14, 8) Salpausselkä 9DEF1 12.16, 9) Salpausselkä 8DEF2 12.23, 10) Salpausselkä 8DEF1 12.24, 11) Kukkanen 12.54, 12) Orimattila 2 13.05, 13) Ahtiala 13.11.

1-2 lk sukkulaviesti 10 x 80 m:

1) Kärpänen 1 2.26,0, 2) Liipola 2.27,0, 3) Tiirismaa 2.27,1, 4) Kunnas 2.27,2, 5) Kärkölä 2.29,1, 6) Anianpelto 2.31,3, 7) Ahtiala 2.35,8, 8) Harju 2.46,8, 9) Länsiharju 1 2.50,1, 10) Länsiharju 2 2.52,3. Erä 1: 1) Kärpänen 1 2.26,0, (Salla Eloranta, Tomas Tuominen, Tia Ulamo, Pyry Kaartinen, Isabel Toivonen, Nessi Törö, Siiri Liljeström, Joose Kiuru, Netta Isoluoma, Tino Keppainen), 2) Liipola 2.27,0, (Sofia Nicolskaya, Tatu Poskela, Berit Puna, Ruan Gadilla, Mariam Ali, Rasmus Ollilainen, Birgit Puna, Muhammed Demirel, Meri Haili, Nicolas Hälinen), 3) Anianpelto 2.31,3, 4) Harju 2.46,8, 5) Länsiharju 1 2.50,1, 6) Länsiharju 2 2.52,3, Erä 2: 1) Tiirismaa 2.27,1, (Iisa Kolehmainen, Helmi Ahonen, Niklas Heikkinen, Eemil Hirvonen, Mikaela Miettinen, Annabel Salo, Nelly Enholm, Kerkko Saarinen, Pauli Flood, Sebastian Lehtimäki), 2) Kunnas 2.27,2, 3) Kärkölä 2.29,1, 4) Ahtiala 2.35,8.

3-4 lk sukkulaviesti 10 x 80 m:

1) Kärpänen 1 2.12,7, 2) Lotila 2.14,6, 3) Kärkölä 2.14,7, 4) Ahtiala 2.15,3, 5) Kunnas 2.15,5, 6) Jalkaranta 1 2.15,6, 7) Mukkula 2.20,6, 8) Jalkaranta 2 2.23,2, 9) Aurinkovuori 2.23,4, 10) Liipola 2 2.24,5, 11) Kasakkamäki 2 2.26,3, 12) Kivimaa Koivu 2.26,3, 13) Liipola 1 2.26,7, 14) Kivimaa Mänty 2.27,6, 15) Harju 3B 2.31,1, 16) Harju 3A 2.33,5, 17) Kasakkamäki 1 2.36,8. Erä 1: 1) Kärkölä 2.14,7, (Piitu Tourunen, Viljami Eronen, Iida Virolainen, Jiri Rasehorn, Fiona Puolakanaho, Matias Mäntylä, Meri Aaltonen, Niko Halme, Pihla Mäntylä, Jimi Pirttimäki), 2) Jalkaranta 2 2.23,2, 3) Aurinkovuori 2.23,4, 4) Kasakkamäki 2 2.26,3, 5) Harju 3B 2.31,1, Erä 2: 1) Kärpänen 1 2.12,7, (Enni Notkonen, Oliver Pokki, Suvi Silventoinen, Niilo Vähäkangas, Jonna Viljanen, Eelis Kuparinen, Neea Kauppinen, Joel Siven, Joanna Hämäläinen, Aron Ternava), 2) Lotila 2.14,6, (Janika Hrustaleva, Frank Laine, Aada Kukka, Ilmari Lotila, Adalmiina Teitinen, Samuel Karppanen, Minttu Mäkiniemi, Jamal Hamsho, Rebekka Kokkonen, Verneri Marttila), 3) Ahtiala 2.15,3, 4) Jalkaranta 1 2.15,6, 5) Kivimaa Koivu 2.26,3, 6) Liipola 1 2.26,7, 7) Kivimaa Mänty 2.27,6, 8) Harju 3A 2.33,5, Erä 3: 1) Kunnas 2.15,5, 2) Mukkula 2.20,6, 3) Liipola 2 2.24,5, 4) Kasakkamäki 1 2.36,8.

3-4 lk puistoviesti:

1) Jalkaranta 2 13.08, (Sami Ellinos, Jonatan Ylikangas, Anni Hammar, Jesperi Multanen, Alina Niemi, Heikki Husso, Olga Riikonen), 2) Jalkaranta 1 13.26, (Romeo Mikkonen, Nella Kuokkanen, Sampsa Kaislaoja, Seela Tuominen, Eemu Hartikainen, Mona Pasanen, Taavi Luukkanen), 3) Ahtiala 13.28, (Nuutti Partanen, Lauri Vetlheim, Leo Rajaniemi, Samu Alalauri, Jenny Göös, Lotta Haapasaari, Anni Meronen), 4) Mukkula 13.32, 5) Lotila 13.59, 6) Kärpänen 1 14.01, 7) Kasakkamäki 2 15.17, 8) Aurinkovuori 15.19, 9) Kivimaa 16.00, 10) Kasakkamäki 1 16.11.

5-6 lk sukkulaviesti 10 x 80 m:

1) Kärpänen 1 2.00,1, 2) Kärkölä 2.01,4, 3) Jalkaranta 6B 2.02,1, 4) Lotila 2.03,0, 5) Kunnas 2.05,4, 6) Yhteiskoulu 2.05,5, 7) Ahtiala 2.05,8, 8) Aurinkovuori 2.06,8, 9) Kailaa 2.08,0, 10) Mukkula 6lk 2.08,6, 11) Jalkaranta 6A 2.08,6, 12) Kärpänen 2 2.11,7, 13) Mukkula 2.12,7, 14) Padasjoki Kullasvuori 2.16,2, 15) Kivimaa 5lk 2 2.16,9, 16) Kivimaa 5lk 1 2.21,6. Erä 1: 1) Kärpänen 1 2.00,1, (Neela Notkonen, Elias Frilander, Pihla Karvonen, Otto Mattila, Enni Viljanen, Antti Martikainen, Aleksandra Vilander, Aleksei Zelemotikin, Juho Vantaala, Helmiina Saarikunnas), 2) Kunnas 2.05,4, 3) Aurinkovuori 2.06,8, 4) Kailaa 2.08,0, 5) Mukkula 6lk 2.08,6, 6) Jalkaranta 6A 2.08,6, 7) Kärpänen 2 2.11,7, 8) Padasjoki Kullasvuori 2.16,2, 9) Kivimaa 5lk 1 2.21,6, Erä 2: 1) Kärkölä 2.01,4, (Noora Pöllänen, Ekateriine Raud, Veeti Löytty, Valtteri Viljakainen, Alisa Rauhamaa, Jiri Tilstelgren, Pyry Paatos, Åsa Rehn, Arttu Lehtinen, Sofia Puolakanaho), 2) Jalkaranta 6B 2.02,1, (Aki Lankinen, Samuel Pasanen, Tuukka Salmi, Aatu Rohtia, Vilho Sivonen, Vilja Hautaniemi, Lumi Geselle, Lotta Nieminen, Indy Pasanen, Ingrid Polozentsev), 3) Lotila 2.03,0, 4) Yhteiskoulu 2.05,5, 5) Ahtiala 2.05,8, 6) Mukkula 2.12,7, 7) Kivimaa 5lk 2 2.16,9.

5-6 lk puistoviesti:

1) Jalkaranta 6B 11.31, (Vilja Hautaniemi, Indy Pasanen, Lotta Nieminen, Samuel Pasanen, Tuukka Salmi, Aki Lankinen, Daniel Nieminen), 2) Kärpänen 1 11.32, (Neela Notkonen, Aleksei Zelemotikin, Juho Vantaala, Elias Frilander, Pihla Karvonen, Antti Martikainen, Helmiina Saarikunnas), 3) Lotila 12.05, (Iiris Pousi, Ali Omar, Joel Toivola, Nea Heikkinen, Eevert Anttalainen, Patrik Lehtoranta, Jade Toivola), 4) Yhteiskoulu 12.17, 5) Mukkula 12.22, 6) Jalkaranta 6A 12.24, 7) Mukkula 6lk 12.27, 8) Aurinkovuori 12.55, 9) Padasjoki Kullasvuori 13.04, 10) Ahtiala 13.17, 11) Kivimaa 5lk 1 13.18, 12) Kärpänen 2 13.21, 13) Kailaa 13.24.

7-9 lk sukkulaviesti 10 x 80 m:

1) Salpausselkä 9DEF2 1.49,2, 2) Salpausselkä 9DEF1 1.52,8, 3) Kärpänen 1 1.53,0, 4) Salpausselkä 8DEF1 1.53,1, 5) Ahtiala 1.53,2, 6) Salpausselkä 8H 1.53,2, 7) Vääksy 1.54,4, 7) Salpausselkä 7H 1.54,4, 9) Salpausselkä 8DEF2 1.55,9, 10) Kärkölä 1.56,6, 11) Orimattila 1 1.57,3, 12) Padasjoki Yhtenäiskoulu 1.57,3, 13) Kukkanen 1.58,4, 14) Salpausselkä 7EF2 1.58,7, 15) Orimattila 2 1.58,7, 16) Kivimaa 2.00,9, 17) Salpausselkä 7EF1 2.01,4, 18) Kärpänen 2 2.01,9, 19) Orimattila 3 2.03,9, Yhteiskoulu DNF. Erä 1: 1) Salpausselkä 9DEF2 1.49,2, (Anna Parikka, Viljo Sipiläinen, Mona Niemi, Alex Rantala, Wilma Virtanen, Miska Schroderus, Nea Ahonen, Samuel Kouhia, Pinja Ruoho, Aleksi Pulkkinen), 2) Kärpänen 1 1.53,0, (Tuukka Koskinen, Viivi Lindroos, Casper Stenros, Sara Selin, Leevi Vienonen, Minttu Paalanen, Eero Leppänen, Iisa Salonen, Teemu Salmio, Oona Hämäläinen), 3) Salpausselkä 8DEF1 1.53,1, 4) Salpausselkä 8H 1.53,2, 5) Salpausselkä 8DEF2 1.55,9, 6) Kärkölä 1.56,6, 7) Padasjoki Yhtenäiskoulu 1.57,3, 8) Salpausselkä 7EF2 1.58,7, 9) Orimattila 2 1.58,7, 10) Kivimaa 2.00,9, Erä 2: 1) Salpausselkä 9DEF1 1.52,8, (Sani Elkala, Jenni Simpanen, Kia Lindeberg, Emma Lampén, Juulia Inkinen, Topias Männikkö, Tuomas Kautonen, Jaakko Laakoli, Jare Vuorio, Visa Lehtinen), 2) Ahtiala 1.53,2, 3) Vääksy 1.54,4, 3) Salpausselkä 7H 1.54,4, 5) Orimattila 1 1.57,3, 6) Kukkanen 1.58,4, 7) Salpausselkä 7EF1 2.01,4, 8) Kärpänen 2 2.01,9, 9) Orimattila 3 2.03,9, Yhteiskoulu DNF.

Esa Rauhanlaakso
esa.rauhanlaakso@ess.fi
@
Tämä sisältö on avoinna tilaajillemme.

Haluatko lukea koko artikkelin?

Tilaa ESS VerkkoPlus 1 kk 9,90 € ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa tästä 1kk
9,90€

Oletko jo tilaaja?

Asiasanat

Mitä tunnetta juttu sinussa herätti? Vastaamalla näet, millaisia tunteita juttu herätti muissa lukijoissa.

Kommentit comments

Suosittelemme

Näitä luetaan nyt

Näitä luetaan nyt

Paikallismediat

Lue seuraavaksi