Aiheet

Käyttäjätiedot

Käyttäjä:
Maksullinen sisältö:
Omat tiedot Kirjaudu ulos
It's Hockey Time

Jääkiekon MM-kisojen 2019 otteluohjelma

Miesten jääkiekon MM-kisat pelataan toukokuussa 2019 Slovakiassa. Turnaus käynnistyy perjantaina 10. toukokuuta ja maailmanmestari on selvillä sunnuntaina 26. toukokuuta.

Suomen Leijona-miehistö pelaa A-lohkon alkusarjaottelut Kosicen 8 247 katsojaa vetävässä Steel Arenassa.

B-lohkon alkusarjapelien ja mitaliotteluiden pelipaikkana toimii 10 000 katsojan Ondrej Nepela Arena Bratislavassa.

Alkulohko A (Kosice):

Suomi, Kanada, USA, Saksa, Slovakia, Tanska, Ranska, Iso-Britannia

Alkulohko B (Bratislava):

Ruotsi, Venäjä, Tshekki, Sveitsi, Norja, Latvia, Itävalta, Italia

Otteluohjelma

Alkusarja

Perjantai 10.5.

17:15 Suomi - Kanada

17:15 Venäjä - Norja

21:15 USA - Slovakia

21:15 Tshekki - Ruotsi

Lauantai 11.5.

13:15 Tanska - Ranska

13:15 Sveitsi - Italia

17:15 Saksa - Iso-Britannia

17:15 Latvia - Itävalta

21:15 Slovakia - Suomi

21:15 Norja - Tshekki

Sunnuntai 12.5.

13:15 USA - Ranska

13:15 Venäjä - Itävalta

17:15 Tanska - Saksa

17:15 Italia - Ruotsi

21:15 Iso-Britannia - Kanada

21:15 Latvia - Sveitsi

Maanantai 13.5.

17:15 USA - Suomi

17:15 Venäjä - Tshekki

21:15 Slovakia - Kanada

21:15 Norja - Ruotsi

Tiistai 14.5.

17:15 Iso-Britannia - Tanska

17:15 Italia - Latvia

21:15 Saksa - Ranska

21:15 Sveitsi - Itävalta

Keskiviikko 15.5.

17:15 USA - Iso-Britannia

17:15 Sveitsi - Norja

21:15 Saksa - Slovakia

21:15 Venäjä - Italia

Torstai 16.5.

17:15 Kanada - Ranska

17:15 Ruotsi - Itävalta

21:15 Suomi - Tanska

21:15 Tshekki - Latvia

Perjantai 17.5.

17:15 Ranska - Slovakia

17:15 Itävalta - Norja

21:15 Suomi - Iso-Britannia

21:15 Tshekki - Italia

Lauantai 18.5.

13:15 Tanska - USA

13:15 Latvia - Venäjä

17:15 Kanada - Saksa

17:15 Italia - Norja

21:15 Iso-Britannia - Slovakia

21:15 Ruotsi - Sveitsi

Sunnuntai 19.5.

17:15 Saksa - USA

17:15 Itävalta - Tshekki

21:15 Ranska - Suomi

21:15 Sveitsi - Venäjä

Maanantai 20.5.

17:15 Ranska - Iso-Britannia

17:15 Ruotsi - Latvia

21:15 Kanada - Tanska

21:15 Itävalta - Italia

Tiistai 21.5.

13:15 Suomi - Saksa

13:15 Tshekki - Sveitsi

17:15 Slovakia - Tanska

17:15 Norja - Latvia

21:15 Kanada - USA

21:15 Ruotsi - Venäjä

Puolivälierät

Torstai 23.5.

17:15 A1 - B4 (Kosice)

17:15 B2 - A3 (Bratislava)

21:15 A2 - B3 (Kosice)

21:15 B1 - A4 (Bratislava)

Välierät

Lauantai 25.5.

16:15 X - X (Bratislava)

20:15 X - X (Bratislava)

Finaali ja pronssiottelu

Sunnuntai 26.5.

16:45 Pronssiottelu (Bratislava)

21:15 Loppuottelu (Bratislava)

Aleksi Sammalisto
aleksi.sammalisto@ess.fi
Tämä sisältö on avoinna tilaajillemme.

Haluatko lukea koko artikkelin?

Tilaa ESS VerkkoPlus 1 kk 9,90 € ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa tästä 1kk
9,90€

Oletko jo tilaaja?

Asiasanat

Mitä tunnetta juttu sinussa herätti? Vastaamalla näet, millaisia tunteita juttu herätti muissa lukijoissa.

Kommentit comments

Suosittelemme

Näitä luetaan nyt

Näitä luetaan nyt

Paikallismediat

Lue seuraavaksi