Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

ESS:n kesätoimittaja ja -kuvaaja etsivät päijäthämäläisiä saunojia ja saunoja – olisiko sinun lauteillasi tilaa?

Suomi kymmenes esteratsastuksen Nations Cupissa Uggerhalnessa – Vasamalla varma debyytti

Suomen esteratsastusmaajoukkue ei pystynyt parhaimpaansa kauden ensimmäisessä Longines EEF Nations Cupissa Uggerhalnessa, Tanskassa.

Suomen joukkueelle kerääntyi molemmilla kierroksilla kaksitoista virhepistettä, ja se sijoittui kymmenenneksi. Vain Norja jäi Suomen taakse. Voittaja oli Yhdysvallat virheettömällä tuloksella. Tanska varmisti kakkostilallaan täydet pisteet EEF-sarjan pohjoisliigassa.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä ESS.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.