Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

ESS:n vaalikone on nyt auki – löydä oma ehdokkaasi

Leevi Tukiainen kesti kovan tällin ja otti paikkansa Pelicansin maalitalkoissa – "Kaverille ei hirveästi jäänyt"

Pelicans ryöpytti surkeaa SaiPaa oikein olan takaa. Tshekkitähti Lukas Jasekin kolmannen erän musta hetki varjosti murskavoittoa.

Isku Areenan perjantai-ilta ei ollut parhainta mainosta kotimaiselle liigakiekkoilulle. Pelicans otti jälleen tärkeät sarjapisteet ja värkkäsi tukun komeita maaleja, mutta vastustaja SaiPa oli niin heikko, että urheilullisuuden tuntu karisi pelin toisessa erässä. Pyyhkeen kehään jo jokin aika sitten heittänyt lappeenrantalaisryhmä kärsi yhdeksännen peräkkäisen tappionsa, ja Pelicans tarjoili sen murskanumeroin 7–2 (3–0, 2–0, 2–2).

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • ESS.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi