Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Jalkapallossa kolkoksi todettu Lahden Hiihtostadion oli riittävän houkutteleva Vaahteramaljan isännäksi: "Ymmärrän kyllä hyvin muiden lajien tahtotilan"

Viime vuonna Vaahteraliiga rantautui Tampereelle ja astui ulos pääkaupunkiseudun kuplasta. Nyt Vaahteramalja pelataan Hiihtostadionilla, mutta koronarajoitukset estivät uusien ideoiden esittelyn Lahdessa.

Ensi lauantaina Lahden hiihtostadionilla ryskyy, kun isot miehet taistelevat Suomen mestaruudesta. Kuopion Steelers ja helsinkiläinen Wolverines ratkaisevat amerikkalaisen jalkapalloilun Vaahteramaljan voiton Lahdessa, ja siitä voidaan osoittaa sormella liiton pitkäaikaista puheenjohtajaa Roope Norosta.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.