Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Eläkeläispariskunta kehitti vanhaan tuotteeseen uuden ominaisuuden – "Melkein puolet kokeilijoista ostaa"

"Suomessa on 1,5 miljoonaa kävelijää, jotka käyttävät vähän sauvoja, ja 500 000 sellaista, jotka kävelevät viikoittain. Euroopassa potentiaali on kymmeniä miljoonia kävelijöitä", Jouko Rahikka sanoo.

Kun on sisäänrakennettu tarve kehittää uutta, se ei lopu, vaikka jäisi eläkkeelle. Tästä löytyy elävä todiste Tuusulasta, jossa seitsemänkymmenen rajapyykin ylittänyt pariskunta Jouko ja Hannele Rahikka kasaavat omassa kotipihassa sijaitsevassa autotallissa sauvakävelysauvoja. Haastatteluhetkellä tuhat paria sauvoja odottaa uusia omistajia.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.