Onnea valmistuneille! Katso tästä Päijät-Hämeen uudet ylioppilaat

Kaisa Uusitalo

Ylioppilastutkintolautakunta julkaisee kevään uusien ylioppilaiden nimet. ESS.fi julkaisee tässä listassa kaikkien Etelä-Suomen Sanomien levikkialueen ylioppilaiden nimet.

Askolan lukio

Aaltonen Jarkko Petteri, Ahola Emmi Emilia, Ahonen Maija Olga Sofia, Arminen Kalle Heikki Aleksi, Askoluoto Samuel Antero, Eloranta Tiia Elisa Marika, Eskelinen Eija-Riitta, Eskelinen Maria Janita, Haavisto Anni Sara Helinä, Harjula Jere Juhani, Huovila Olivia Heikintytär, Ingelin Rasmus Oskari, Kehä Olli Eemeli, Keränen Rasmus Sebastian, Koponen Jonna Maarit Elina, Kurki Teo Valdemar, Kurki Olli Richard, Lantz Emilia Karoliina, Lehtinen Kati Johanna, Leikkola Essi Irja Maaret, Luoto Jere Oskari, Marttinen Juho Eemil, Masalin Jenna Julia, Nyström Niia Henrietta, Osmala Tiina Emilia, Paananen Julia Rosa, Pentti Riikka Tuulikki, Perttilä Jani Antero, Perttunen Emma Eija Sinikka, Puustinen Essi Natalia, Raitoo Taru Katariina, Salminen Heini Tuulia, Seger Erica Tuula Sofia, Sorvali Laura-Karin Erika, Suokannas Janne Olavi, Toivanen Mikko Valtteri, Luu Ai Nguyen, Martniku Ciia-Maria Ursula.

Erkko-lukio, Orimattila

Ahokas Pinja, Alhasto Oskari, Aro Veera, Arola Neea, Hirvonen Kia, Hyttinen Vera, Hyypiä Iisa, Immonen Velu, Jouppila Atte, Järvelä Leevi, Karjalainen Tommi, Keskevaari Sandra, Kivelä Janika, Koukkula Vilma, Kuparinen Janina, Kyöstilä Juho, Laaksonen Juho, Lampinen Miska, Lankinen Heidi, Lappalainen Elina, Lappalainen Mikko, Laukkanen Emmi, Lohikainen Mari, Lopian Leo, Lukkarinen Kristiina, Mattila Julia, Mattila Matias, Moisander Jon, Nieminen Leevi, Nieminen Oskari Verneri, Nieminen Oskari Villehart, Nissinen Juho, Ojala Jenna, Peltonen Janne, Pohjolainen Jere, Pyyhtiä Siiri, Räikkönen Salla, Saarinen Minna, Salminen Elisa, Salminen Riku, Schultz Viivi, Siivinen Rebecca, Tarkkala Matias, Tiukkanen Petra, Tommiska Ilari, Uotila Henri, Valtonen Ville.

Hausjärven lukio

Ahola Paavo Pellervo, Arola Juho Antti Tapani, du Jardin Emilie Mireille, Himanen Sami Petteri, Jantunen Miska Joonatan, Jokelainen Heidi Annika, Kataja Joel Topias, Korhonen Vinski Julius, Laine Riikka Katariina, Laurila Oskari Valtter, Markkola Jenny Karoliina, Nieminen Laura Anniina, Palmu Juho Valtteri, Pennanen Krista Aino Irmeli, Salmi Jesse Juhani, Salmi Roosa Maria, Salonen Justus Jeremi, Vainola Sari Susanna, Väisänen Aleksi Jimi Valerian.

Heinolan lukio

Ahonen Kalle, Antinniemi Sini, Brinkmann Leo, Erämies Kaisa, Golnick Lauri, Havulehto Tiia (kaksoistutkinto), Hirvelä Aino, Hoikka Timi, Husu Elina, Häkkinen Leevi (kaksoistutkinto), Hämäläinen Eemeli, Hämäläinen Iida, Jokinen Tiia, Jussila Emmi (kaksoistutkinto), Järvinen Jouni (kaksoistutkinto), Kankaanpää Riku, Kansalahti Teemu, Kassim Jasmin (kaksoistutkinto), Kemppainen Tommi, Kemppi Laura, Kettula Severi, Kettunen Jenny, Kiippa Eveliina, Knaappila Juho, Kohopää Tiina, Koivisto Pinja, Korhonen Timothy, Kultanen Pinja, Kyngäs Kati, Laakkonen Inka, Lapinjoki Aino, Launiainen Saija, Lehtinen Mikko, Lehtokoski Miitta, Lemettinen Sanna, Lempinen Jutta, Lietzén Venla, Liikanen Lauri

Matteinen Kasperi (kaksoistutkinto), Mattila Laura, Mauno Juri, Menna Miika, Myllyneva Jori, Mäkelä Jarno, Nuorteva Veera, Nykänen Santeri, Paappanen Fanni (kaksoistutkinto), Peltomaa Olli, Puhakka Janina (kaksoistutkinto), Ruuskanen Henri (kaksoistutkinto), Salo Alexandra, Salonen Teemu, Silfsten Henri, Sipiläinen Juuso, Sundberg Kia, Talvinen Vera, Tikkala Roosa, Timonen Julia, Toiviainen Riina (kaksoistutkinto), Tuominen Emilia, Tuominen Jutta, Uotinen Sofia, Vilppunen Eemeli, Virkunen Saskia, Vuori Ilona, Vuorinen Heidi, Väisänen Riku, Väli-Torala Venla, Ylönen Milla.

Iitin lukio

Aalto Anni, Ahonen Pilvi, Anttila Juho, Araki Matias, Dahl Otto, Eerola Topi, Frost Heini, Haapaniemi Henri, Helminen Susanna, Jokela Vilma, Koskinen Jaakko, Lahtinen Niina, Lehtinen Veera, Lindholm Enni, Lindén Kaisu, Manninen Erika, Metsäketo Mikko, Nieminen Inka, Nummila Mikko, Nuutinen Mari, Parkkila Tiina, Piikki Eemeli, Pohjola Sanna, Purho Tiina, Roivas Ilari, Rytikangas Roy, Salmi Elina, Sipponen Kirsi, Stam Elina, Taimisto Tommi, Talja Eemeli, Tihula Miro, Toikka Tiia, Tuomainen Inka, Virtanen Aki, Virtanen Jemina, Welin Katarina, Xu Haoyuan, Yrjölä Iivo.

Itä-Hämeen opisto, Hartola

Chavez Silja, Kautiainen Eerika, Koivunen Kirsti, Kopra Iida, Kozlovskiy Maxin.

Joutsan lukio

Hallberg Julia, Harjula Fanny,  Heikkinen  Nelli,  Hyväkkä  Maria, Ihanajärvi  Kati, Kilpinen  Jonna, Lankia Hanna, Leppäkorpi  Tuija, Mustonen  Anne,  Nieminen  Marika,  Pirkkalainen  Matti,  Räsänen Kiia,    Salonen  Tehilla,   Schildt Elina,  Hartonen  Iiris,  Hartonen Minna, Hentinen  Veera,  Himmanen  Sara, Hintikka Iida-Maria, Järvelin  Paula, Järvinen  Juuli, Järvinen  Sini, Lahti Jaakko,  Leppä  Niina, Långström   Onni, Nikkanen  Lari, Parkkonen Mikko, Peltonen  Joonas,  Pynnönen   Meri,  Tabell  Janne.

Kannaksen lukio

Aho Andreas, Ahonen Juho, Asikainen Anna, Askolin Aura, Aven Julia, Du Xinlei, Erkan Tarkan, Fält Jonna, Hassinen Karoliina, Hautakangas Mirjami, Heiskari Milla, Hirvonen Venla, Honkaniemi Pauliina, Hovi Elina, Huovinen Ronja, Hutri Elisa, Hämäläinen Julia, Immonen Mira, Johansson Kristian, Jokipelto Emil, Kaivolainen Arttu, Kajula Riina, Kallio Rosa, Kapanen Annika, Kekkonen Miska, Koivunen Juuli, Kokoi Jessika, Korkeamäki Jenna-Julie, Korkka Inari, Koskinen Inka, Koskinen Kim, Kumpu Siiri, Kymi Iita, Kärkkäinen Oona, Kölli Aaro, Lahdenranta Tinja, Lahtinen Akseli, Laitinen Eveliina, Lakka Meeri-Maria, Lehman Daniel, Lehtinen Oona, Lehtonen Ossi, Leivo Annika, Lepistö Joonas, Leppänen Daniel, Lilja Minni, Lindholm Jarkko, Lindroos Vilma, Lindström Annika, Loppi Nea

Makkonen Essi, Mark Tytti, Martikainen Mikko, Marttila Lina, Mattila Mauri, Mattinen Anni, Meklin Eelia, Mielonen Jenni, Myllymäki Saila, Mäkelä Elina, Mäkelä Vesa, Mäkinen Essi, Mäkinen Roosa, Natka Oona, Niemi Topi, Nyberg Eetu, Oksman Sami, Olkku Ilkka, Osanen Samuli, Paakki Ville, Paasonen Eemeli, Palo Eetu, Peltola Juuso, Peltonen Janica, Penna Aada, Perälä Kasperi, Piekkari Heikki, Pohjankoski Hanna, Polus Linda, Pulkkinen Senni, Raatila Tomi, Raita Ulrika, Rajala Waltteri, Rantala Nea, Rasi Julia, Rosendahl Henri, Ruponen Vilma, Ruusunen Milja, Saari Valtteri, Saarinen Juuso, Sadinmäki Satu, Salonen Ada, Savolainen Janne, Sipponen Annarosa, Soini Pauli, Suominen Anna, Sutinen Annika, Tallbäck Iris, Tammisalo Siiri, Taskinen Maria, Toivonen Elmo, Tuomi Juuso, Tuomi Valtteri, Tuominen Emma, Uotila Lilli, Valkeinen Niko, Vatanen Henri, Vertanen Joni, Viitamies Eino, Viitikko Pyry, Virtanen Lasse, Virtanen Petri, Virtanen Riku, Vitikka Vilma, Väinölä Sanni, Wahlström Anne.

Kuhmoisten yhtenäiskoulun lukio

Nieminen Perttu, Puustinen Helmi, Saarikivi Joni, Virtanen Heikki.

Lahden Rudolf Steiner -koulun lukio

Erkan Volkan, Hartikainen Siri, Huovilainen Joonas, Karvonen Inka, Korhonen Alex, Korhonen Essi, Kouvonen Ella, Kuusisto Simon, Lehtinen Hannariikka, Savioja Vili, Soininen Eero.

Lahden lyseo

Ahola Nenna, Ahonen Jesse, Alanen Aapeli, Arpiainen Anssi, Asikainen Eemeli, Berilaj Krijesa, Dahl Sonja, Einonen Eetu, Enlund Elisa, Eskola Elina, Greijer Jenna,  Hakomäki Toni, Halme Maria, Halonen Elisa, Hanki Sara, Hannuksela Elina, Hartikka Veera, Hautala Janna, Heikkilä Janne, Heikkinen Lilja, Heinonen Hannes, Hietala Fanny, Hirvonen Andreas, Holopainen Kim, Honkanen Niklas, Huhtala Mikael, Hylkilä Eveliina, Hyvönen Marko, Häggkvist Alarik, Hämäläinen Ella, Hämäläinen Emma, Ignatius Jani, Ilonen Niklas, Jaatinen Hanna, Jauhiainen Tatu, Jokela Antti, Jokinen Roosa, Jokinen Suvi, Jokiranta Anni, Jolkkonen Juho, Jormakka Lotta, Joukainen Nella, Juurinen Jere, Juvonen Atte, Jäntti Julius, Järvi Emilia, Järvinen Aleksi, Järvinen Bertta

Kaalikoski Aleksi, Kallijärvi Nora, Kalliomäki Oskari, Kangaskoski Sanni, Kantoniemi Vilma, Kantosalo Jeena, Karvonen Janina, Katajainen Henri, Kauppinen Justus, Kauto Joonas, Keski-Saari Sara, Kettunen Jere, Kirvesmies Lotta, Kiukkonen Tuomas, Kivikko Tiina, Kivistö Nino, Koivu Aleksi, Koivu Eemeli, Kokkonen Oskari, Koljonen Hannes, Koljonen Katariina, Koponen Taika, Koskela Ville, Koskelo Reetta, Koskinen Topi, Kosonen Ilona, Koukka Valtteri, Kumpulainen Nina, Kuosa Sanna, Kyyhkynen Miia, Kärkkäinen Samu, Kärkäs Henri, Lahtinen Pauliina, Laine Anu, Laine Sini, Laitinen Iida, Larmi Emil, Laurikainen Julia, Lehmuskorpi Veikko, Lemivaara Jasper, Lempinen Petra, Leppänen Nea, Leskinen Roope, Lidsle Christer, Lindeman Arttu, Lindström Vilma, Linkosalo Selma, Lintermo Annika, Lonka Minna, Lounatmaa Olli-Petteri, Lukin Patrik, Lundgren Emma, Länsiluoto Atte, Länsisalmi Oona

Mannila Mira, Marjamäki Saku, Martikainen Konsta, Melasniemi Roope, Miettinen Verneri, Mikkola Tia, Mutka Jonna, Mykrä Moona, Myllykangas Markus, Mäenpää Jukka, Mäkelä Anna, Mäkelä Anna-Julia, Mäkelä Ville, Mäkitalo Hanna, Mälkiä Peppi, Naroma Tatu, Niemi Andreas, Nieminen Aleksi, Nihtilä Henrik, Nihtilä Julia, Nousiainen Ilona, Nurmivirta Tanja, Nuuttila Elina, Nykänen Erika, Ojainmaa Jessica, Ojala Otto, Okker Matti, Ollikkala Noora, Pakkanen Otto, Pelkonen Leevi, Peltola Jouni, Peltola Silja, Peltotalo Annika, Penna Sampsa, Penttinen Riikka, Pesonen Riku, Petrow Mikael, Petäjäsuvanto Joonas, Pikkarainen Nina, Porko Tommi, Poskiparta Julius, Pouttu Jere, Purhonen Niko, Pyrhönen Helmi-Sisko, Pätynen Antti, Pätynen Lauri, Päärilä Janina, Pöntinen Selma, Raatevaara Anu, Raiski Mikko, Raivio Josefiina, Rajamäki Rasmus, Rantanen Olli, Rantanen Valtteri, Rauste Mikael, Rehula Eveliina, Rekola Jimi, Remes Milla, Repo Sebastian, Risthonka Laura, Risthonka Linda, Riuttanen Vili, Rujala Emma, Ruponen Terhi, Ruuno Viivi, Rättäri Petra, Räty Julia, Rönkkö Stefan, Saareke Jaro, Saarilahti Joonas, Saarinen Jonne, Salas Kiia, Salim Hussain Jasmin, Salomaa Essi, Saltiola Tiia, Sassila Selina, Seppälä Julius, Seppänen Sofia, Siikonen Miska, Sillanpää Salla, Sillanpää Seppo, Sivo Sini, Solkio Konsta, Solonen Heidi, Sommarberg Patrik, Sorvali Ilari, Stenborg Siiri, Stucki Emmi, Suhonen Verneri, Suortti Emilia, Suviola Niilo, Säämänen Fanni-Vendela, Söderblom Lotta

Taipale Tuulia, Tammiharju Eliel, Tapani Joona, Tervahartiala Olga, Tervala Miska, Teräväinen Ronja, Thure Meri-Tuulia, Tiainen Miika, Tirkkonen Kimi, Toiviainen Enni, Tokola Elias, Tsesmelis Alexandros, Tuominen Camilla, Tuominen Mikko, Tuominen Rosa, Turunen Netta, Uitto Eemil, Ujkani Argjend, Ukkonen Santeri, Ulmala Elli, Uutela Venla-Maria, Vainikka Frans, Valt Mia, Valtokari Venla, Vehmasaho Veera, Vehviläinen Otto, Veneskari Juho, Viitala Samuli, Vilander Anniina, Vilander Joni, Vilkuna Julia, Virtanen Niki, Virtanen Tessa, Vormisto Katriina, Väisänen Niklas, Åhman Julia, Örn Sebastian.

Lahden yhteiskoulun lukio

Aallonen Riina, Ahola Jenna-Mari, Alanen Joonas, Elomaa Selina, Erämies Liisalotta, Flink Niina, Forssell Aaro, Fält Julia, Haaga Tapio, Hakala Teresa, Hakanen Tino, Hakulinen Tiia, Haljoki Miika, Halme Emmi, Hannola Venla, Hannula Elina, Havumäki Henrika, Heikkilä Lauri, Heikkinen Karri, Heinonen Arttu, Heinonen Rasmus, Hirvonen Tuuli, Hukki Veera, Huotari Pinja, Huovila Pinja, Hussain Nadia, Hämäläinen Laura, Ihalainen Hannes, Ilola Peetu, Jokimies Janette, Juhola Minerva, Jääskeläinen Lauri, Kakko Jenni, Kallio Roosa, Kalmari Anna, Kamppari Venla, Kantelus Wille, Karvonen Elis, Kilpeläinen Petra, Kivilahti Kalle, Kokko Mikke, Kokko Ronja, Koljonen Atso, Komulainen Miisa, Koskela Jonna, Koskimaa Oona, Koskinen Katariina, Koskinen Simo, Kronberg Linda, Kuusinen Tia, Kähkönen Mikael

Laakso Saima, Laine Niko, Lassila Marika, Laulainen Ida, Laulainen Samuel, Lavonius Katri, Lehtinen Riikka, Liikkanen Olli, Lintukangas Sonja, Lipponen Camilla, Lukka Aarne, Manninen Essi-Mari, Manninen Tea-Elma, Marjamaa Enni, Marsala Sanni-Sofia, Maslova Kristina, Mattila Minni, Meriläinen Sanna, Mielikäinen Lotta, Mustonen Sandra, Mutanen Aapo, Mäkelä Emmi, Mäyrä Juulia, Nenonen Sara, Niemi Anni, Nieminen Lilja, Nieminen Tiia, Nurminen Suvi, Närhi Lauri, Oesch Artturi, Olenius Nina, Orrensalo Jan, Pahkala Minnistiina, Partanen Konsta, Peltola Niko, Peltonen Reetta, Pirinen Iida, Pitkänen Janina, Poltojainen Valter, Puhakka Marie, Pulkkinen Eero, Puustinen Jannika, Pörhönen Peppi

Rantala Timo, Rautio Ellinoora, Reentie Kalevi, Renwall Veronica, Riekkinen Robert, Riihijärvi Elmeri, Rundgren Nico, Ruponen Rosi, Ruuskanen Santeri, Ryökäs Elias, Rönkä Eetu, Saarela Sampo, Salmia Jessica, Salminen Eemi, Salminen Veera, Salonen Janne, Salonen Selma, Selin Susanna, Shmulevich-Mossolainen Elina, Silvennoinen Joona, Silventoinen Alexandra, Sinisalo Vilma, Sjögren Rea, Stucki Isa, Ståhl Aada, Suikki Sofia, Suontama Roosa, Syrjäkylä Salla, Särkiö Lauri, Takala Julia, Tanhua Ilona, Taylor Samuel, Tervo Elizaveta, Tervo Kia-Maria, Teräväinen Irina, Toivonen Helmi, Torpo Hanna, Tuomala Anton, Törmälehto Mari, Udd Oskar, Vataja Joonas, Viikilä Ida, Viikilä Riku, Viitakangas Jessica, Vilja Marika, Viljamaa Juuso, Voutilainen Sara, Weidenbacher Eveliina.

Lahden yhteiskoulun aikuislukio

Aaltonen Veera, Aartolahti Heli, Andelin Anni, Asp Mikael, Etelä Heidi, Hellberg Julia, Hynynen Juuso, Imberg Iiris, Jussila Salla, Jääskeläinen Emilia, Kivilahti Moona, Koops Henry, Kärkkäinen Juuli, Lanu Jonatan, Leutola Matti, Liu Julia, Louhelainen Jarmo, Lång Sani, Lyly Liina, Metsänen Miikka, Mustisto Nea, Mykkänen Sanna, Oinaskallio Anssi, Puolanen Miro, Ristkari Lotta, Saari Janica, Sammalkangas Matti, Steiner Carolin, Viita Kirsi, Vähätalo Emma.

Lammin lukio

Aakkula Katriona, Ansamaa Oona, Conti Luna, Eerola Iida, Eerola Oona, Envall Henrik, Grönberg Sofia, Haltia Anssi, Huostila Tommi, Huovinen Konsta, Ikäheimo Julia, Immonen Timo, Jaakkola Hanna, Kaivola Katri, Kilpijärvi Suvi, Koskentausta Juho, Koskinen Juulia, Koskinen Nea, Koskinen Petra, Kulonen Veera, Kyöstilä Lassi, Kähkärö Heidi, Lassila Arttu, Lehtimäki Laura, Lemola Teemu, Lukkari Onni, Lundell Iida, Mutta Henri, Mynttinen Kiamilla, Mäkelä Mira, Näsi Miina, Palviainen Theo, Ranta Elisa, Reunanen Kalle, Riihilahti Anna, Rätte Raul, Saarinen Severi, Salojoki Riku, Taulu Maria, Toivonen Juuso, Vehma Sara, Veikkola Karoliina.

Mäntsälän lukio

Aatsinki Nelli, Ahde Santeri, Ahonen Joona, Bister Sonja, Brunou Nina, Brusila Eerik, Eskelinen Linnea, Haaranen Veera, Hanhinen Otto, Hankonen Anna, Heikkilä Pauli, Heinonen Anni, Heinänen Juho, Hole Olivia, Huovila Eetu, Ipunen Annika, Jaakkola Mikko, Järvinen Kukka, Karhunen Anniina, Karja Anni, Karvonen Jesse, Kela Jasmin, Kemppainen Johanna, Kilkki Veera, Koirikivi Taneli, Kokko Milja, Koponen Josefiina, Kortetjärvi Topi, Kuisma Essi, Kuivala Assi, Kärkkäinen Kia, Lankola Kalle, Leino Neea, Leon Sara, Leskinen Lauri, Lähde Miruna, Mikkonen Niina, Mäkelä Mark, Mäki Valtteri, Mättö Ville, Niemi Alli, Nieminen Kasper, Nikkinen Elina, Nuutinen Jami, Oinonen Wilma, Ollikainen Tomi, Onninen Juuso, Palmgren Roosa, Peltola Jarmo, Pulkkinen Antti, Riihelä Iines, Saarikko Marianne, Sagulin Benjamin, Sallinen Vilma, Soikkeli Inka, Soini Tiia, Suominen Essi, Suvanto Nicolas, Tarus Venla, Taskinen Henna, Teliranta Janita, Tervapalo Erika, Tiittanen Sari, Tähkäpää Samu, Vastamäki Henna, Viljanen Noora, Vähäkangas Linnea, Weckman Elina.

Nastopolin lukio

Alakiikonen Aino, Elomaa Jenna, Halmemies Linda, Hirvonen Teemu, Huovila Juuso, Hyvärinen Petri, Häkkinen Mikael, Joentausta Jenna, Jokiniemi Mikko, Keränen Petra, Kosola Kiia, Kuusela Iiro, Laukkanen Tatu, Lehtinen Elina, Lehtovaara Leevi, Leinonen Sini, Lindqvist Lauriina, Luhtalampi Joona, Manninen Lassi, Manninen Veikka, Murto Anni, Muukka Samuel, Nieminen Veikko, Niemistö Laura, Pohjankoski Atte, Pohjola Markus, Saarinen Eero, Saarinen Minna, Salo Marika, Sollo Toni, Tuovinen Jan, Utela Eveliina, Varjonen Tytti, Varttinen Monica, Weeraratne Pietu.

Nastopolin lukio, aikuislinja (ammatillinen tutkinto + yo-tutkinto)

Haziri Elira, Hirvonen Emilia, Hongisto Minna, Huovila Pinja, Hyttinen Iida, Hämäläinen Saija, Hänninen Tiina, Jokinen Santeri, Kankare Linda, Kaski Roosa, Kiiskinen Mauno, Kriikkula Antti, Kumpulainen Sara, Kunttu Anniina, Lainpelto Julianna, Lindfors Erik, Matkalin Sini, Niemi-Korpi Joel, Nieminen Petri, Niiranen Joanna, Pekkola Ville, Rautio Annika, Ravi Tommi, Rekola Karita, Räsänen Tanja, Salakka Mikko, Savolainen Siiri, Snicker Santeri, Sukhotin Matvey, Suominen Sara, Surakka Klaara, Tarvainen Jenna, Teliranta Joni, Tirkkonen Jenna, Tissari Roosa, Tuomainen Katariina, Vihtonen Emma, Vikstén Sinna, Ylärakkola Miro, Öhman Petra.

Padasjoen lukio

Häme Juhana, Jaakkola Johanna, Laaksonen Niina, Mertsalmi Sonja, Munnila Iida, Nieminen Emilia, Pohjalainen Sinna, Pyykkö Anna, Rantala Josefina, Räsänen Oskari.

Sysmän lukio

Aurasmaa Laura, Heinonen Minttu, Kuusimo Jimi, Kyllönen Eveliina, Laine Sanni, Nurminen Lilli, Salonen Lauri, Schroderus Laura, Tarvaala Tuomas.

Tiirismaan lukio

Ahonen Viivi, Andersson Iiris, Antikainen Emilia, Anttila Salli, Arola Samuel, Aura Hans, Bister Sofia, Bogdanova Alina, Buonocore Monica, Cao Hao, Fofanov Aleksandr, Hartikka Nina, Hasa Ella, Hattunen Antti, Hellsten Niko, Helmi Otto, Hiltunen Konsta, Huhtinen Eemi, Hulkkonen Oona, Härkönen Jenna, Ikonen Aleksi, Isojunno Vilma, Jaakkola Hanni, Juselius Oona, Juvonen Mira, Jääskeläinen Aliina, Kantoluoto Kasperi, Karttunen Roobert, Koivisto Miika, Konttinen Aleksi, Korvenaro Miika, Kovamäki Jenna, Kulju Timo, Kulmala Jere, Kumpulainen Saku, Kuokkanen Anton, Kuronen Tiia, Laakso Christina, Laaksonen Meri, Lahtinen Joel, Laine Nerinda, Lappalainen Mikko, Larisuo Helmi, Leskinen Teemu, Liipola Saara, Lindberg Eetu, Lindevall Kalle, Loponen Veera, Luukkonen Juuli

Maarve Mikko, Martikainen Elvira, Merenlahti Elina, Meronen Iida, Miettinen Anna, Mäenpää Joni, Mäkelä Aleksi, Nokelainen Heidi, Nurminen Veera, Ojanen Petja, Olkkonen Elina, Olkkonen Loviisa, Pelli Maria, Perttilä Vilma, Pesonen Eetu, Piira Minnimari, Pitkäsalo Roosa, Pohjola Eero, Puttonen Onni-Pietari, Pyyhtiä Nea, Pälä Nea, Pänkäläinen Anni, Rantanen Anni, Reponen Roosa, Rikkonen Onni, Rinkinen Juuso, Rokio Matias, Ruotanen Charlotta, Saarinen Ossi, Sarvi Illya, Siitonen Vili, Siltala Jenna, Silvennoinen Oskari, Sinisalo Rosa, Sivonen Elise, Soldatova Anita, Sorvari Eeva, Soubatch Kiril, Suominen Julia, Suontama Julia, Surakka Janika, Sysoeva Laura, Taipale Aada, Talonpoika Joonas, Tarvainen Liina, Tiilikainen Leevi, Tikkanen Hermanni, Tilk Elisabeth, Toivainen Markus, Toivari Essi, Toivari Jenna, Tolvanen Einari, Tulokas Annileena, Tuominen Ada, Tuoresjärvi Tapani, Uimonen Miia, Valkonen Milla, Vehniäinen Ville, Veijalainen Neea, Vestola Saara, Viljamaa Niklas, Viskari Luukas, Volotinen Eemi.

Vääksyn yhteiskoulu, Asikkala

Halmelahti Eetu, Havusela Liisa, Hegli Joanna, Heikkilä Milja, Heloaho Jenni, Jalo Aapo, Järvinen Oona, Keränen Viljami, Kinnunen Eetu, Kinnunen Nestori, Koivula Minna, Koskela Mikko, Laaksonen Peetu, Lampainen Leo, Latvala Elina, Lintujärvi Helka, Myllyharju Mikael, Niemelä Perttu, Nieminen Tiina, Nyman Jussi, Paksunen Mira, Pasuri Joonas, Penttilä Emma, Pirinen Riku, Pirttimäki Samuli, Pulkkinen Eetu, Riihilahti Julia, Rossi Toni, Saari Iisakki, Saarinen Aleksi, Sampo Toni, Sivén Matias, Suomela Johanna, Virtanen Jimi, Vuorinen Aleksi, Väisänen Ida, Yli-Savola Maria.

Aiheeseen liittyvää

  1. He valmistuivat Lahden ammattikorkeakoulusta ja Pajulahdesta 27.5.2016 7:00

Kommentoi

Mainos: Fira Group oy

Hyvä yhteishenki saa palaamaan ja pysymään

Uutiskirje

Tilaa ESS.fi-uutiskirje, saat Päijät-Hämeen ajankohtaiset ja kiinnostavimmat uutiset sähköpostiisi kerran päivässä.

Lomaketta suojaa reCAPTCHA, johon pätevät Googlen Tietosuoja ja Käyttöehdot.

Palvelut