Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Airbnb-majoittajan kesäkalenteri on lähes täysi – Miia Hietamäen kotona Lahdessa lomailevat niin kilpaurheilijat kuin polttariporukat

Viikonloppuna on Lahdessa paljon tapahtumia. Viikonlopuksi voi vielä löytää Airbnb-majoituksen, mutta hinnat ovat tavanomaista korkeammat. Miia Hietamäki ja Kati Voittola tarjoavat Lahdessa usean muun tapaan kodinomaista lyhytmajoitusta.

Viikonlopun yleisötapahtumat tuovat Lahteen runsaasti yöpaikkaa kaipaavia matkaajia. Lahdessa kilpailtava Ironman-triathlon ja Suur-Hollola -raviajo houkuttelevat kaupunkiin arviolta jopa kymmeniä tuhansia turisteja.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.