Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

ESS:n kesätoimittaja ja -kuvaaja etsivät päijäthämäläisiä saunojia ja saunoja – olisiko sinun lauteillasi tilaa?

Kimmo Kankaan kommentti | Huippu-urheilu ei ole politiikasta vapaa alue – ei edes Salpausselällä

Torstai oli synkkä päivä Suomelle, Euroopalle ja koko maailmalle. Erityisesti päivä oli tietysti synkkä Ukrainalle ja ukrainalaisille. Venäjän nimellisen presidentin, tosiasiallisen itsevaltiaan Putinin ja hänen hännystelijäjoukkonsa käynnistymä hyökkäys Ukrainaan järkytti suurta osaa maailmaa. Hyökkäykseen johtanut kehityskulku voidaan nähdä yhdenlaisena kansainvälisen politiikan mahalaskuna ja epäonnistumisena.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Etelä-Suomen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä ESS.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.