Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Helena Immonen kirjoittaa sotadekkaria ja lastenkirjaa rinnakkain – "Se pitää aivot virkeinä, tarinat iskussa ja kehittää luovuutta"

Helena Immosen Operaatio Punainen kettu palkittiin viime vuoden esikoisdekkarina. Nyt hän on kirjoittanut lastenkirjan Näkymätön Milanna. Molemmat kirjansa Immonen on kirjoittanut päivätyön ohella Puolustusvoimien viestinnässä.

Kirjailija Helena Immonen, 34, hyppää uutuudellaan kirjallisuuden lajien ääripäästä toiseen: Suomen dekkariseuran Vuoden 2020 esikoisdekkarina palkittua sotatrilleriä Operaatio Punainen kettu seuraa lastenkirja Näkymätön Milanna.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.