Aiheet
Kirjaudu ulos

Käyttäjätiedot

Nimi:
Osoite:
Postinro ja toimipaikka:
Sähköposti:
Nimimerkki:
Asiakasnumero:
Liitä asiakasnumero tiliin
Muokkaa tietoja

Voimassa olevat tilaukset

Tuote:
Tyyppi:
Voimassa: -
Muokkaa tilauksia
Päijät-Häme

Katso, ketkä valmistuivat Koulutuskeskus Salpauksesta tänä keväänä

Koulutuskeskus Salpaus julkaisee neljästi vuodessa perus-, ammatti- ja erikoisammattitutkinnon suorittaneiden opiskelijoiden nimet. Kuva: Janne Pussila

Koulutuskeskus Salpaus julkaisee neljä kertaa vuodessa perus-, ammatti- ja erikoisammattitutkinnon suorittaneiden opiskelijoiden nimet.

Listalla mainitaan koulutuksen järjestäjän kautta suoritetut tutkinnot sekä henkilön nimi ja kotipaikka, mikäli julkaisuun on saatu suostumus.

Auto ja logistiikka

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Aaltoluoto Nico Lahti, Granberg Jose Lahti, Honkavaara Otto Hollola, Kekkonen Niko Heinola, Lahti Jenna Lahti, Laine Lassi Heinola, Loponen Olli Orimattila, Nipuli Janne Heinola, Nurminen Arttu Hartola, Santamäki Tuomas Asikkala, Tirronen Matti Lahti, Viitanen Eve-Linnea Lahti.

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto: Lönnqvist Timo Lahti, Tarkkonen Marko Lahti.

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja: Seiteri Ville Orimattila.

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja: Huuhtanen Tuomo Lahti, Jauhiainen Teemu Lahti, Järvi Laura Lahti, Kakkonen Keijo Lahti, Kanerva Jussi Lahti, Lappalainen Sanni Hollola, Meriko Veli-Matti Lahti, Nyman Robert Lahti, Skyttä Teemu Lahti, Tozur Sergei Lahti.

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja: Ahtonen Toni Heinola, Alisto Jesse Lahti, Depner Joni Kitee, Karppinen Niko Heinola, Keränen Tuomo Lahti, Kohvakka Teemu Orimattila, Korri Sami Lahti, Laine Kirsi Lahti, Lindfors Johanna Helsinki, Niemi Jani Lahti, Nystedt Panu Lahti, Peltonen Riina Lahti, Pouttu Tommi Lahti, Pulkkinen Toni Asikkala, Ropilo Tuomas Kärkölä, Saarman Jari Hollola, Salminen Niina Heinola, Vainio Mirsa-Riitta Lahti, Viljat Merike Lahti, Virtanen Joni Hollola.

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Alanko Aku Sysmä, Bollström Jessica Lahti, Ek Eetu Lahti, Felin Joni Lahti, Granlund Henna Lahti, Immonen Milla Lahti, Karjalainen Joona Orimattila, Koivikko Aki Lahti, Koivunen Arttu Lahti, Kontula Jani Lahti, Laakso Jimi Asikkala, Laiho Tuomas Kärkölä, Lempinen Eetu Iitti, Myllylahti Janna Lahti, Närhi Laura Lahti, Pajunen Petri Lahti, Reinikainen Kim Orimattila, Saarinen Iiro Lahti, Saarinen Joni Hollola, Sidiqi Khowaja Vantaa, Siira Anssi Lahti, Siljander Jussi Lahti, Solkio Marika Lahti, Tykkyläinen Rasmus Lahti, Vesanen Joonas Hartola, Vihervuori Ville Lahti.

Elintarvikeala

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori: Heikkilä Heidi Lahti, Kolmonen Pinja Mäntsälä, Konttinen Tiina Tervakoski, Kuisma Saara Orimattila, Leppänen Terhi Sysmä, Leppäranta Noora Riihimäki, Moisio Minna Lahti, Nurminen Tiina Vantaa, Paasila Maarit Lahti, Paaso-Rantala Eerika Lahti, Pengsopa Melanee Lahti, Pohjolainen Janne Lahti, Puronen Hannele Kouvola, Pykäläinen Saija Lahti, Salmela Kaisa Asikkala, Suvisto Riitta Kouvola, Vassi Tiina Lahti, Vento Viivi Iitti.

Kondiittorin ammattitutkinto: Tikkunen Anni Lahti.

Leipurimestarin erikoisammattitutkinto: Lindell Risto Lahti.

Hiusala ja kauneudenhoitoala

Hiusalan erikoisammattitutkinto: Jokivirta Assi Lahti.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Hyytiäinen Sara Helsinki, Kiviniemi Henna Lahti, Laakso Aleksandra Lahti, Louhelainen Veera Lahti, Muhonen Tiia Lahti.

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetiikkaneuvoja: Ingberg Isabella Pukkila.

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi: Heikkilä Ida Hollola, Juntikka Sonja Lahti, Loikala Tiia Lahti, Pajunen Anni Lahti, Saarinen Tiina Sysmä, Vitie Jenna Lahti.

Hotelli-, ravintola- ja catering-ala

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Alatalo Petteri Lahti, Alén Riikka Heinola, Heino Jonna Orimattila, Heinonen Joona Hämeenlinna, Huovila Arvi Lahti, Huttunen Roope Orimattila, Iivonen Jenna Lahti, Jääskeläinen Jenny Hollola, Kaipiainen Marissa Lahti + yo-tutkinto, Karevaara Petra Lahti, Karjalainen Eve Hartola, Kass Gloria Lahti, Kuisma Aino Heinola, Kulonen Santeri Lahti, Kumwong Ampon Lahti, Kuukkanen Teemu Lahti, Kuutsa Henri Lahti, Laaksonen Veera Hollola, Laukkanen Jesse Lahti, Malasto Päivi Lahti, Malkamäki Inkeri Lahti, Marttila Taru Heinola, Metsänen Salli Heinola, Mulari Johannes Mäntsälä, Mäenrinta Reima Kangasala, Mäkelä Samuli Lahti, Mäkiranta Minja Lahti, Niemistö Jonni Lahti, Nisula Tomas Hollola, Osipova Tatiana Orimattila, Ovsepian Levon Lahti, Paavilainen Eelis Lahti, Pennanen Leevi Sysmä, Popova Irina Lahti, Pynnönen Annu Lahti, Ratinen Aatu Lahti, Rauhala Leevi Lahti, Reijonen Kaisu Lahti, Salmi Arja Lahti, Streng Ella Sysmä, Suhonen Simo Lahti, Suikkanen Ville-Veikko Lahti, Tongfueng Vipavadee Heinola, Vainonen Aino Hartola, Vuorio Topi Hollola.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija: Enckelman Tia Lahti, Eskola Kristiina Lahti, Hemmilä Sara Orimattila, Hujanen Tytti Lahti, Huvila Elisa Hollola, Kekki Essi Lahti, Kulmala Mirka Lahti, Leutola Anni Lahti, Luumi Laura Kärkölä, Mutikainen Julia Lahti, Nieminen Maija Orimattila, Nordlund Janita Lahti.

Kauppa ja hallinto

Johtamisen erikoisammattitutkinto: Braithwaite Henry Orimattila, Ek Merja Lahti, Hartikainen Janne Lahti, Helander Kristina Heinola, Helin Kati Hollola, Järvisalo Marko Lahti, Kiuru Anne Lahti, Kolehmainen Merja Hollola, Kuosmanen Heli Lahti, Laitinen Markku Lahti, Launiainen Sari Lahti, Laxell Anna Lahti, Linden-Lahti Carita Hyvinkää, Makkonen Jussi Oulu, Marttinen Sanna Heinola, Mattsson Tuija Lahti, Mykrä Eveliina Lahti, Mäkelä Nea Lahti, Nieminen Anu Lahti, Palmi-Felin Salla Lahti, Savolainen Niina Lahti.

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto: Järvipalo Miia Orimattila, Rautiainen Hanna Heinola.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Asikanius Nea Järvenpää, Auranen Marjaleena Hollola, Elomaa Sirkku Lahti, Harinen Emmi Lahti, Heikkinen Roosa Hollola, Henttonen Piia Lahti, Hirvonen Markus Hollola, Ihalainen Aleksi Lahti, Jaskari Martti Vantaa, Järvelä Joni Lahti, Kangastie Hannu Kangasala, Karppi Miia Lahti, Kettunen Virpi Lahti, Koski Aleksanteri Lahti, Kuivalainen Jan Heinola, Lappalainen Milla Hollola, León Urpala Claudia Lahti, Liimatainen Maritta Lahti, Mandelin Niklas Lahti, Muhammad Karim Zuhra Lahti, Mustonen Markku Lahti, Mäkelä Iida Heinola, Mäkelä Melina Hollola, Nyström Seppo Vantaa, Ojanen Katri Lahti, Orava Josefiina Heinola, Pennanen Tiia Heinola, Pylkkänen Lauri Sysmä, Raippalinna Ossi Helsinki, Rajamäki Veera Lahti, Rannu Helen Lahti, Saari Otto Sysmä, Sarva Olli Lahti, Streltsov Alexey Lahti, Tarnovski Andrei Helsinki, Tulina Larisa Tuusula, Tuovinen Peppi Helsinki, Vihervuori Kaisa Heinola, Viljander Oskari Heinola.

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto: Helminen Nana Lahti, Repo Tarja Loviisa, Unnasjärvi Tarja Lahti.

Myynnin ammattitutkinto: Havumäki Tuula Asikkala, Hurme Anne Kärkölä.

Sihteerin ammattitutkinto: Hyötylä Elena Lahti.

Taloushallinnon ammattitutkinto: Mannila Sara Lahti.

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Freundlisch Heidi Lahti, Tervo Leena Kuusamo.

Ulkomaankaupan erikoisammattitutkinto: Vanhamäki Isto Lahti.

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Broms Ulla Helsinki, Halonen Kati Tampere.

Yritysneuvojan erikoisammattitutkinto: Chlebnikov Mika Helsinki, Doumbouya Kim Helsinki, Herlevi Tarmo Espoo, Järvinen Teemu Vantaa, Kalska Krister Nurmijärvi, Kuisma Petri Espoo, Miettinen Meri Vantaa, Suominen Mona Kirkkonummi, Wallin Petri Helsinki, Åberg Jan Kirkkonummi.

Kiinteistöpalveluala

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto: Haaranen Lasse Pukkila, Häkkinen Hannu Rantasalmi, Hänninen Ari Juva, Kaihola Markku Juva, Kosonen Janne Savonlinna, Marjo Ari Savonlinna, Mäkinen Jarmo Lahti, Silvennoinen Kari Juva, Tasa Kai Lahti.

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Palmu Rami Lahti.

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja: Rantanen Tea Lahti, Välimäki Päivi Lahti.

Kylmäasentajan ammattitutkinto: Huhtonen Hannu-Olavi Lahti, Lallo Tenho Lappeenranta, Mustasalo Tomi Lahti, Mäkinen Janne Aura.

Kone- ja tuotantotekniikka

Hitsaajamestarin erikoisammattitutkinto: Puumalainen Timi Lahti.

Hitsaajan ammattitutkinto: Järvinen Olli Orimattila.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja: Savolainen Miko Asikkala, Tatti Pauli Lahti.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja: Yrkki Jesse Lahti.

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Klami Jani Heinola, Pölkki Jyri Orimattila, Virtanen Aleksi Heinola.

Koneenasentajamestarin erikoisammattitutkinto: Hakola Petri Lahti, Pöyhö Petja Hollola.

Kotityö- ja puhdistuspalveluala

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja: Belikova Irina Lahti, Eloranta Tiina Myrskylä, Kuosmanen Petri Pukkila, Latvaniemi Anitta Turenki, Lehtoranta Irja-Liisa Hattula, Paaso-Rantala Miia Lahti.

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja: Nuutila Juha Lahti, Samicheva Tatiana Lahti, Talbonen Larisa Lahti.

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto: Löfman Taru Lappeenranta.

Kulta, hopea ja kaiverrus

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani: Karttunen Emma Hollola, Salo Sami Lahti.

Luonnonvara-ala

Eläintenhoitajan ammattitutkinto: Ignatius Saara Hollola, Karttunen Jaana Tampere, Lehtola Sini Hämeenlinna, Nikkari Pia Espoo, Porkka Hanna-Maria Helsinki, Rekola Tiina Lahti, Roivainen Nina Porvoo, Virlander Beata Lahti.

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja: Ellonen Janita Lahti, Luukkonen Iida Kuhmoinen.

Kalatalouden perustutkinto, kalanjalostaja: Pasanen Timo Lahti.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja: Pohas Mari Askola, Rantonen Tessa Lahti, Väisänen Taru Lahti.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Aatula Janina Heinola, Heikkilä Aatu Asikkala, Järvinen Oskar Lapinjärvi, Kuitunen Teemu Asikkala, Lahtela Toni Heinola, Niutanen Henna Lahti.

Matkailuala

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja: Akimov Denis Lahti, Mäkelä Emmi Lahti, Natri Henrik Lahti, Paljärvi Pyry Lahti.

Matkailualan perustutkinto, matkailuvirkailija: Hussaini Zozan Lahti, Kuusela Janette Lahti, Kämäräinen Nelli Lahti, Mykkänen Lotta Lahti, Niemelä Laura Orimattila, Parkkinen Tytti Lahti, Timonen Petra Orimattila, Utela Aija Lahti.

Media-ala

Audiovisuaalisen viestinnän ammattitutkinto: Leskinen Titta Lahti.

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti: Kaleva Elina Lahti.

Muoviala

Muovi- ja kumitekniikan perustutkinto, muovituotevalmistaja: Mäkäläinen Jyri Lahti.

Musiikki

Musiikkialan perustutkinto, musiikkiteknologi: Ekebom Eero Vantaa.

Nuoriso ja vapaa-aika

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Alatalo Maarit Kärkölä.

Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjauksen perustutkinto, nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja: Kotilainen Arto Lahti, Kuusela Jari Mäntsälä.

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto, nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja: Aareskoski Tia Lahti, Hörkkä Niko Lahti, Jaakola Nicolas Lahti, Järvinen Maija Lahti, Jääskeläinen Johanna Kirkkonummi, Oksanen Tuuli Lahti, Pehkonen Miika Lahti, Pelttari Amanda Orimattila, Rouvinen Niko Lahti, Sairola Kati Orimattila.

Pintakäsittely

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari: Granlund Sonja Lahti, Hiltunen Tomi Heinola, Ikonen Samuel Vantaa, Jussila Joonas Lahti, Kukkonen Jatta Lahti, Ojalainen Leena Lahti, Pohjonen Janet Lahti, Skiutte Anna Lahti, Tawast Anssi Riihimäki, Tetri Jaana Lahti, Uuttu Atte Lahti, Varis Tiina Lahti, Väisänen Silja Valkeakoski, Väisänen Sini Valkeakoski, Ylikoski Meeri Lahti.

Rakennusala

Rakennusalan perustutkinto, kivirakentaja: Immonen Riku Lahti, Latvala Saku Lahti, Rantala Kristian Forssa.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Alanen Janne Hollola, Halme Kasperi Lahti, Halonen Jussi Lahti, Häkli Henrik Lahti, Inkinen Ville Lahti, Jokinen Kasper Lahti, Jokinen Sakari Hollola, Järvinen Roope Lahti, Kataja Ville Lahti, Kemppainen Toni Lahti, Kivelä Reemus Lahti, Kohopää Vesa-Matti Heinola, Laine Aleksi Lahti, Laine Niko Heinola, Lamberg Joni Lahti, Lehmuskorpi Aki Hollola, Leuku Kimmo Lapinjärvi, Lipponen Albert Orimattila, Liuksiala Atte Hollola, Majuri Henri Orimattila, Nummela Matias Hollola, Nykänen Joni Nastola, Orti Jarno Heinola, Petrov Alex Lahti, Piironen Miro Orimattila, Reponen Joel Hollola, Rousku Elmo Lahti, Saares Saku Lahti, Salo Jyri Lahti, Theman Joona Lahti, Vilenius Joona Lahti, Viljakainen Mikko Hollola.

Talonrakennusalan ammattitutkinto: Marttila Jani Sysmä, Vuontela Jyrki Orimattila.

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti: Huuskonen Aino Lahti, Hynninen Heljä Lahti, Rautavirta Jukka Lahti, Saarinen Arttu Hollola, Sireni Anna Lahti.

Sisustus ja muotoilu

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani: Hirn Loviisa Hollola, Koppanen Katri Asikkala, Lillvis Johanna Lahti, Raju Karl-August Lahti, Ruuttula Otto Heinola.

Sosiaali- ja terveysala

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto: Raaska Merja Kärkölä.

Lapsi- ja perhetyön perustutkinto, lastenohjaaja: Mengus Khanim Lahti, Ovaska Armi Orimattila.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Aaltonen Maarit Lahti, Ahonen Laura Lahti, Alén Essi Heinola, Arvekari Anafe Heinola, Heinonen Sara Hollola, Helmi Alisa Lahti, Hirvonen Katariina Hollola, Ikonen Tiina Orimattila, Inkinen Sanna Kärkölä, Jokinen Leena Sysmä, Jokivirta Jasmin Lahti, Jumaa Hassan Nesrin Lahti, Kalenius Tiia Orimattila, Karikorpi Jasmin Lahti, Kokkola Mari Lahti, Kokkonen Satu Lahti, Kosunen Terhi Lahti, Kuittinen Johanna Orimattila, Kulkin Natalia Lahti, Laakkonen Heli Hollola, Lajola Katja Lahti, Laurell Sannakaisa Padasjoki, Lehti Ida Lahti, Lepik Kirsika Lahti, Lindqvist Maarit Lahti, Loippo Riitta Lahti, Lustig Suvi Lahti, Mantsinen Irene Lahti, Meriläinen Heidi Lahti, Miettunen Maryanna Lahti, Mäkinen Kari Lahti, Männistö Maija Imatra, Määttä Külliki Lahti, Niilahti Siru Sysmä, Nissinen Antero Lahti, Nurminen Eeva Lahti, Ollton Kristiina Loviisa, Patjas Janita Lahti, Pekkarinen Tia Lahti, Pitkänen Minna Hollola, Porali Kari Lahti, Puodinketo Iida Lahti, Rantala Tatiana Heinola, Rauhamäki Sari Lahti, Remes Janica Lahti, Ritala Helka Orimattila, Salejärvi Tiia Lahti, Salo Eija Lahti, Sen Vasila Lahti, Sinervo Janita Lahti, Sjöblom Miia Lahti, Sokolova Alexandra Lahti, Tamminen Maria Lahti, Tuominen Teemu Lahti, Tuppurainen Sini Lahti, Wallenius Hanna Lahti, Westerlund Iina Hollola, Ylikoski Sara Lahti, Ylinen Martiniano Karen Hollola, Yrkki Juulia Lahti, Äijälä Henna Heinola, Örn Lassi Lahti.

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto: Hakkarainen Elina Lahti, Jalo Marjut Lahti, Kelkka Maija Kouvola, Lehtinen Päivi Lahti, Vanonen Marja Orimattila.

Sähkö- ja automaatiotekniikka

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja: Heinonen Juho Lahti, Kaartokallio Samuel Hollola, Päivä Lassi Lahti.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Arslan Ferhat Hollola, Huttunen Hermanni Lahti, Jouhilahti Pentti Lahti, Kavonius Aleksi Heinola, Koivisto Jere Lahti, Miinalainen Rasa Hollola, Mäki-Latikka Ville Orimattila, Niemi-Korpi Joel Mäntsälä, Nurminen Juha Heinola, Pilvinen Vesa Lahti, Pulli Siiri Lahti, Salakka Mikko Lahti, Surkka Vili Lahti, Vahteri Jere Heinola, Vuorialho Henri Heinola.

Talotekniikka

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja: Helin Tuukka Hollola, Juntunen Henri Lahti, Kiema Joni Lahti, Knuuttila Arsi Lahti, Laahanen Niko Lahti, Mielonen Hermanni Lahti, Piirainen Paavo Lahti, Poutanen Asko Lahti.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Aaltonen Jere Orimattila, Aeschlimann Teemu Hollola, Jeminen Jami Lahti, Kaihila Niko Lahti, Laine Noora Heinola, Laurila Juha-Pekka Hämeenlinna, Lyyra Toni Lahti, Psitillis Krinos Lahti, Rajavuori Eetu Sysmä, Roponen Samu Nastola, Tontti Antti Hollola, Vesamäki Santtu Orimattila.

Tekniikan erikoisammattitutkinto: Niemelä Timo Lahti.

Tieto- ja tietoliikennetekniikka

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja: Juhola Matias Lahti, Rummukainen Jarno Lahti, Salmi Aleksi Lahti.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Haimilahti Hannes Heinola, Heinonen Henrik Lahti, Hiljanen Hemppa Iitti, Pajunen Matti Hartola, Viljanen Veeti Lahti.

Turvallisuusala

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja: Herranen Jade Lahti, Humla Oona Heinola, Mäkiranta Jimi Asikkala, Nyqvist Alice Lahti.

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto: Lännenpää Lauri Hollola.

Vaatetusala

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani: Jokela Mirka Lahti, Karjalainen Lotta Lahti, Tarvainen Riina Heinola.

Haluatko lukea koko artikkelin?

Tämä sisältö on avoinna vain tilaajillemme.

Lue 2 viikkoa ilmaiseksi

Oletko jo tilaaja?

Kaikki verkkopalvelut ovat jo käytössäsi ESA-tunnuksillasi.

Kirjaudu sisään

Asiasanat:

Tilaa ilmainen ESS.fi uutiskirje Saat kiinnostavimmat uutiset suoraan sähköpostiisi.

Suosittelemme

Kommentointi
Ei kommentteja

Näitä luetaan nyt

Paikallismediat

Lue seuraavaksi X