Aiheet
Kirjaudu ulos

Käyttäjätiedot

Nimi:
Osoite:
Postinro ja toimipaikka:
Sähköposti:
Nimimerkki:
Asiakasnumero:
Liitä asiakasnumero tiliin
Muokkaa tietoja

Voimassa olevat tilaukset

Tuote:
Tyyppi:
Voimassa: -
Muokkaa tilauksia

Otteluohjelma ja aikataulu

Jääkiekon MM-kisat 2018 - Tanska, Kööpenhamina ja Herning

Lohko A pelataan Kööpenhaminassa Royal Areenassa ja lohko B Herningissa Jyske Bank Boxenissa.

Alkusarja

pe 4.5.

klo 17:15 Venäjä - Ranska A

klo 17:15 USA - Kanada  B

klo 21:15 Ruotsi - Valko-Venäjä  A

klo 21:15 Saksa - Tanska B

la 5.5. 

klo 13:15 Sveitsi - Itävalta  A

klo 13:15 Norja - Latvia  B

klo 17:15 Ranska - Valko-Venäjä  A

klo 17:15 Suomi - Etelä-Korea B

klo 21:15 Tsekki - Slovakia A

klo 21:15 Tanska - USA B

su 6.5.  

klo 13:15 Itävalta - Venäjä   A

klo 13:15 Etelä-Korea - Kanada B

klo 17:15 Ruotsi - Tsekki A

klo 17:15 Saksa - Norja   B

klo 21:15 Slovakia - Sveitsi   A

klo 21:15 Latvia - Suomi B

ma 7.5.

klo 17:15 Valko-Venäjä - Venäjä A

klo 17:15 USA - Saksa B

klo 21:15 Ruotsi - Ranska  A

klo 21:15 Kanada - Tanska B

ti 8.5.    

klo 17:15 Itävalta - Slovakia A

klo 17:15 Etelä-Korea - Latvia B

klo 21:15 Tsekki - Sveitsi A

klo 21:15 Suomi - Norja  B

ke 9.5.  

klo 17:15 Sveitsi - Valko-Venäjä    A

klo 17:15 Saksa - Etelä-Korea   B

klo 21:15 Ruotsi - Itävalta  A

klo 21:15 Suomi - Tanska   B

to 10.5.

klo 17:15 Slovakia - Ranska  A

klo 17:15 USA - Latvia  B

klo 21:15 Tsekki - Venäjä  A

klo 21:15 Norja - Kanada  B

pe 11.5.

klo 17:15 Ranska - Itävalta   A

klo 17:15 Tanska - Norja B

klo 21:15 Valko-Venäjä - Tsekki  A

klo 21:15 USA - Etelä-Korea  B

la 12.5. 

klo 13:15 Slovakia - Ruotsi   A

klo 13:15 Latvia - Saksa  B

klo 17:15 Itävalta - Valko-Venäjä  A

klo 17:15 Tanska - Etelä-Korea  B

klo 21:15 Venäjä - Sveitsi   A

klo 21:15 Kanada - Suomi  B

su 13.5.

klo 17:15 Ranska - Tsekki   A

klo 17:15 Norja - USA B

klo 21:15 Sveitsi - Ruotsi A

klo 21:15 Saksa - Suomi  B

ma 14.5.

klo 17:15 Venäjä - Slovakia  A

klo 17:15 Etelä-Korea - Norja   B

klo 21:15 Tsekki - Itävalta  A

klo 21:15 Kanada - Latvia   B

ti 15.5. 

klo 13:15 Sveitsi - Ranska  A

klo 13:15 Suomi - USA    B

klo 17:15 Valko-Venäjä - Slovakia A

klo 17:15 Kanada - Saksa   B

klo 21:15 Venäjä - Ruotsi   A

klo 21:15 Latvia - Tanska    B

Puolivälierät

to 17.5.

klo 17:15  Royal Arena

klo 17:15  Jyske Bank Boxen

klo 21:15  Royal Arena

klo 21:15  Jyske Bank Boxen

Välierät

la 19.5. 

klo 16:15 Royal Arena

klo 20:15 Royal Arena

Mitalipelit

su 20.5.

klo 16:45 pronssiottelu Royal Arena

klo 21:15 loppuottelu Royal Arena

 

Kontinen ja Peers debytoivat Suomessa – Tennisliigassa huippunelinpeliä

Paikallismediat